Operace Liebenthal

30 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2017

Web: https://www.liebenthal.cz/

Operace Liebenthal je projekt, který má za cíl co nejlépe přiblížit vybrané aspekty konce Druhé světové války formou larpu. Herní postavy jsou rozděleny do několika skupin, mezi nimiž nechybí němečtí vojáci, místní starousedlíci, jakož i partyzáni. Každá skupina představuje jinou formu fyzické náročnosti a nepohodlí a každá má rovněž poněkud jiný herní obsah.

Je jaro roku 1945 a většina světa už netrpělivě očekává konec téměř šest let trvající války.
​Zatímco v Asii je její konec ještě daleko, v Evropě je tomu jinak. Po vydařeném vylodění Západních Spojenců v Normandii a zdrcující ofenzivě Sovětů v Bělorusku v létě 1944 mnozí věřili, že do Vánoc 1944 válka skončí. O to horší bylo překvapení, když Třetí Říše napnula své poslední síly do protiofenzívy a povedlo se jí oddálit nevyhnutelné. V Německé armádě, umístěné v Protektorátu, se objevuje čím dál větší nervozita. Oddíly vojáků Wehrmachtu jsou až příliš často složeny ze starců nebo nezkušených mladíčků, jejichž počty rozšiřují již jen zranění navrátilci, kteří ale vědí, že válka končí a že i přes vítězná tažení z let 1939 - 1941 budou Němci na straně poražených. Vědí, co je čeká. Prohrávají. A proto bojují ještě odvážněji než na začátku války. Jsou zoufalí a zuřivě se snaží bránit to, co jim ještě zbylo… Jedno je jisté, všichni touží po jediném – aby válka skončila, i když to pro každého může být jiný konec.

8.2

18 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
Kočvarka / MedovkaBarbora Medová 27.10.2018

Irina 2. Běh

Krátce.

Funkční hra s variabilním průběhem. Dostatek hry od organizátorů i dost sandboxu. Kvalitní zázemí. Lze volit rolit od akčních až po mluvicí a prakticky stacionární dle preferencí každého.

Téma je skvěle zpracované, závěry a dopady války věrné.

Doporučuju

0
KukulínMilan Houžva 26.10.2018

2. běh, Zdeněk Novotný

Hra oproti prvnímu běhu údajně dostala hodně doplnění a musím říci, že za mě asi nejlepší hra, kterou jsem v roce 2018 hrál. Týden po akci stále dumám nad postavou a hezky si bleeduji se Zdeňkem. Dostal jsem od hry vlastně vše, co jsem očekával a ještě jsem toho spoustu nestíhal...a ano, co si budeme povídat, ty hry z té druhé světové jsou smutné a pokud hrajete civilistu, tak jsou o to smutnější. 

Sand-box varianta je funkční, ale nečekejte, že když budete sedět na zadku, že se dozvíte vše, co potřebujete. Naopak. Musíte se zajímat a pokud z lídí taháte informace, tak se většinou dozvíte to, co potřebujete. 

Nač budu vzpomínat je ta atmosféra strachu z Němců, kteří vás mohou vlastně kdykoliv popravit i s rodinou (nebojte, zabíjení hráčů povoleno až poslední den od 15:00 hod. :) ). 

Moc díky všem, kteří tu hru vytvořili

10 z 10

0
NilwineKatka Hubená 07.04.2018

1. běh, Terezie Novotná

Za mě rozhodně jedna z nejlepších akcí roku - měla všechno, co bych si od takové hry přála - hutnou atmosféru, akci, romantiku, rodinu, přátelství, drama, tajné piklení v lese a taky partu naprosto skvělých spoluhráčů. Navíc pro mě měla i velmi pěkný přesah v tom, jak vykreslovala dobu - a v té době zkrátka nebyly věci černobílé a ani ve hře nejsou. Nejsou tam hodní Češi a zlí Němci nebo hodní partyzáni a zlí vojáci, všichni jsou takoví... no... velice lidští. A některá rozhodování, která se ve hře objevují, jsou hodně složitá a i hráč, který moc dobře ví, jak vývoj po válce pokračoval, musí dobře zvažovat, kam se přiklonit, co je správné a co za to stojí.

Asi je dobré říct, že je potřeba jít hře trochu naproti, což podle mě není na stránkách dostatečně zdůrazněné - hra za vámi sama nepřijde. Dostanete do začátku většinu informací a je důležité, aby šel člověk linkám naproti, nebál se hrát play to lose a snažil se do hry vtahovat i ostatní, protože jinak se může stát, že budete sedět v hájence, říkat si, že to je fajn, že tady prostě budete sedět do konce války a na konci vyhrajete larp, protože jste opravdu přežili do konce války... ale moc velká zábava to nebude. Když se ale člověk ve hře trochu zasnaží, za celou dobu se nezastaví.

Abych ale jen neglorifikovala, hra měla i pár much - některé postavy byly dost nevyvážené a byly tam role, které měly míň obsahu než jiné. Ale jsem si jistá, že do dalších běhů se tohle upraví a doladí, stejně jako workshopy a některé herní vstupy, které byly místy trochu rozpačité. Když to ale vezmu optikou prvního běhu, tak to bylo sakra dobré.