Osvícení Silvertonu

8 hráčů, 5 mužů, 3 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2013

Nad osadou jménem Silverton, kdesi na okraji pustiny, se vznáší opar z mlhy a kouře z nízkých domků. Vzduch bývá večer chladný. Jako by zvěstoval blížící se zimu. Zimu, která bude pravděpodobně ještě daleko horší, než byla ta poslední. Zásob je málo a mrtvých tak bude přibývat. Na pozadí zoufalé snahy přežít ve stále ještě nehostinné krajině se lidé snaží pochopit, co se s jejich civilizací stalo. Co byla Plamenná potopa a kdo za ni může? Obecně se soudí, že to bylo vědění a lidská pýcha, která dovolila mocným a moudrým té doby hrát si na bohy, za což byli potrestáni Bohem jediným. Znalostí a vědění je na světě už pramálo a to zbylé je násilně potíráno fanatickými kulty, které věří, že vědomosti povedou opět ke zkáze. Ale je tomu tak opravdu? Stanou se z nás zvířata, když zapomeneme? Nebo nás opět ovládnou démoni pýchy, když nauku fanatiků odmítneme?

Osvícení Silvertonu je komorní larp pro osm postav, které se z různých důvodů schází v hospodě v severoamerickém městečku Silverton několik stovek let po apokalyptické Plamenné potopě. Žánrem postapo-westernová hra částečně vychází z románu Waltera M. Millera Chvalozpěv na Leibowitze (znalost románu není překážkou ani výhodou). Hra staví na postavách, jejich příbězích, dilematech v atmosféře bezvýchodnosti a točí se kolem témat jako je víra, životní hodnoty či význam tradic ve společnosti. Hra vybízí k interpretaci a prožití postav v obtížné situaci, ale pohání ji hlavně vzájemná komunikace, řešení problémů a snaha o naplnění svých cílů (má tedy i silný gamistický prvek).
Hře předchází rozsáhlejší úvod a seznámení se s herním světem. Postavy a některé informace jsou obsáhlejší, a proto je rozesíláme předem.
Tento larp vznikl na larpovém workshopu 2013 (Libchavy). První oficiální uvedení: Komorní Lipník 2013

7.6

55 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CemiLenka Zavadilová 24.07.2018

Hra ze zlaté komorákové éry, kdy tráva byla zelenější a ještě se psaly čistý žánrovky.

Tohle je za mě jedna z nejpovedenějších žánrovek, které jsem kdy hrála - má kontroverzní téma, super postavy, které mají celou dobu co řešit, bohatý děj, mechniky, které hru posouvají dopředu, zábavná CPčka která vám pomůžou, když nevíte co by, tajemnou tísnivou atmosféru. Doufám, že se larpová komunita jednou od experimentů zase vrátí k poctivým žánrovkám, protože já je miluju! =)

0
MorgainKateřina Holendová 08.02.2016

Hru jsem hrála před několika lety, je tedy těžké ji hodnotit zpětně. Pamatuji si, že byla řemeslně celkem dobře zpracovaná, žánrová a celkově naplnila očekávání, ale nijak zásadně nerozšířila mé obzory. Pro mě pocitově přišla v okamžik, kdy podobných her bylo hodně, takže nenadchla.

Hodnotím 6/10.

0
LVViktor Zemene 05.11.2013

Hru jsem hral pri testovani v Libchavach a uz tehdy na me udelala velmi dobry dojem. Uvod do hry pusobil velmi prijemne atmosfericky. Na druhou stranu musim rict, ze prostredi postapo nebo scifi westernu me vetsinou nevtahne do hlavni dejove linky, protoze mi proste neprijde uveritelna, o to mam vic casu se soustredit na osobni vztahy. Stejne jak Ciri si ho rad zahraju i priste.

0
EliškaEliška Applová 04.11.2013

Ruth, dcera starosty
Předpřipravená úvodní scéna i atmosféra mě ihned vtáhly do hry. Postava je tak skvěle napsaná, že jsem se do ní naprosto vžila, její pohnutky jsem chápala...na pár hodin jsem se stala Ruth. Až mě místy děsilo, jak snadno.
Jeden z top 2 larpů, co jsem zatím měla možnost hrát (druhý je HoW). Skvělé postavy, atmsféra, CPčka, gradace... 10/10

0
NellmegilJan Chvátal 04.11.2013

Osvícení je dobrý larp. Vše funguje a přirozeně běží. Měl jsem hodně pocit, jako bych byl součástí příběhu, postava v knize nebo něco podobného. Což pro mě v Larpu není úplně běžné, ale všechny volby co jsem prováděl vlastně byly díky tomo co byla postava zač tak nějak samozřejmé. Přesto byl zážitek vcelku silný a Silverton určitě doporučím k zahrání.

0
ŠedýMartin Honek 22.07.2013

Po odehrání jsem prohlásil, že to byla nejsilnější role, co jsem kdy hrál... a i po odeznění to vidím stejně. Pozitiva zmínili ostatní... a ta negativa, která uvedli (hudba, nasvícení, obtížnost...), se autorům podařilo do našeho běhu odstranit. Zůstala jediná věc, kterou by šlo vylepšit - její délka.

Autoři trvají na tom, že hra je krátká záměrně. Jenže pokud má hráč dohrát byť i jen polovinu toho, co má k otevření, musí postavu nutit do aktivity... a u některých to bylo dost mimo roli. Tady naštěstí pomáhá soundtrack, který svou gradací nenásilně "odpočítává" celou hru. Hráči tak aspoň slyší, kdy je ještě čas otevírat nová témata a kdy už je rozumné uzavírat.

0
RadoRadek Hübl 17.07.2013

Skvělý komplexní larp...nikdy jsem nezažil takový pocit naprosté naplněnosti postavy - "udělal jsem vše co se dalo, je jedno co přijde". Kolegům padly postavy jak ulité,  CP byla perfektní...Nakonec došlo i nečekaně na slzy...Autorům tleskám a komu se to taky tak moc líbilo a ještě nehrál Plukovníkův odkaz, tak doporučuji.

0
PatrikPatrik Krupička 08.07.2013

Atmosféra! Předpřipravené zvukové nahrávky fungují velmi pěkně, autorům se daří hráče do hry vtáhnout velmi přirozeně, že se opravdu cítíte jak v hospodě po konci světa. A nejen do hry, ale i do smýšlení lidí "té doby". Postavy jsou velmi smysluplné, mají co dělat a své místo ve hře.
Velmi dobře funguje přinášení nových informací do hry pomocí CP a oceňuji i "hru mimo hru" - dost se ve hře řeší a ovlivňuje dění mimo (jedinou) hrací místnost, ale nepůsobí to nijak křečivotě virtuálně.
Za mě krásných 9/10

0
KatooKatka Winkelhöferová 08.07.2013

Perfektní! Atmosférický larp plný možnosti vyřádit se v roli, ať už jakékoli. Kombinace westernu a postapo larpu je naprosto super. Užila jsem si to naplno a vřele doporučuji!!

0
BejbyPetr Kadlec 07.07.2013

Luxusní záležitost. Má to atmosferu i spád i zajímavé postavy i vypjatý děj. Hodiny utíkaly jako minuty. Navíc wester a post-apo = pro mě dokonalá kombinace :)