Otcova rola

4 hráčů, 2 mužů, 0 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2010

Web: http://novypohlad.larpy.cz/

Autoři: Duli Tomáš Dulka

Skupiny: —

Otcova rola je štruktúrovanou hrou o vzťahu medzi otcom a synom, rebélií proti rodičom a nevyhnuteľnej dedičnosti. Hra je z veľkej časti voľná, poskytuje veľký priestor hráčskemu vkladu a tvorbe, snaží sa stavať na hráčskych zážitkoch z osobného života. Je charakteristická netradičnou formou a nutnosťou výrazného zapojenia predherných workshopov. Hra bola vydaná v treťom čísle časopisu Playground, je zverejnená na stránke novypohlad.larpy.cz

5.9

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JakubJakub Míšek 05.03.2013

Mírně strukturovaná jeepová hra, do které musí člověk vložit hodně ze sebe, aby se to dařilo. Pískoviště, které hráčům nabízí pořádně se na dané téma pobavit, pokud sami budou chtít. Samotná hra ve svém průběhu mě tolik nezasáhla, zajímavé pro mě osobně ale bylo přemýšlet po hře, ce vše z mé vlastní rodiny - modelu ve kterém se nacházím, se tam tak nějak neplánovaně projevilo (hrál jsem otce). Trochu vnímám určitou archetypálnost charakterů, do které to velmi záhy sklouzne a prakticky se z ní nedá dostat. Po hře mě pak napadla spousta dalších variant, charakterů, které by bylo zajímavé hrát. Velmi kladně hodnotím vstupní workshop.

0
LischaiPavel Gotthard 03.03.2013

Otcova rola je slušně napsaný jeep s několika chytrými nápady (první polovina hry je synovo dětství v otcově stínu, druhá polovina hry synův samostatný život; otec ve druhé polovině nehraje skutečnou postavu, ale stín synovi, za kterého může občas vyslovit nějakou větu nebo udělat herní rozhodnutí -- což je super znázornění nedobrovolných zvyků, které si neseme od svých rodičů). Dobrá je taky možnost si v předherním workshopu s ostatními hráči popovídat o svých otcích a zážitcích s nimi. Celkově je to jednoduchá, nenáročná hra, která otvírá chytlavé téma. Nejsou v ní ale nachystané žádné mechaniky na nějaké zásadnější rozebrání tématu, takže bude jen silná, jakou silnou si ji vy sami uděláte. Nadprůměrných 6/10.