Pán Prstenů - Bitva o Středozem [2016]

Válka!

Válka, kterou rozpoutala touha po moci a Prstenu, je v plném proudu a nedá se zastavit.
Středozem pokrývá hustý dým a země je nasáklá krví padlých válečníků.
Velké ztráty jsou na obou stranách a ještě zdaleka není konec.
Boje začaly.

Mordorem nyní duní válečné bubny.
Temný pán Sauron svolává všechny své síly, aby se připravily na další boj.
Středozemí se hrnou armády a spojenci temného Pána a plení vše, co jim přijde do cesty.
Proslýchá se, že do války je povoláno i celé haradské vojsko.
Jejich kroky směřují do Osgiliathu.
Cíl je jasný – porazit a podrobit si ostatní národy Středozemě a získat zpět Jeden Prsten!

K Rohanu se šíří zvěsti, že Gondor, poslední velká bašta světlé strany, čelí velkým a intenzivním útokům a nikdo netuší, jak dlouho se ještě dokáže udržet.
Pokud padne Gondor, je vše ztraceno.
Král Theodén je po předchozím boji zraněn, stejně jako většina jeho jezdců.
A až jeho uzdravení napoví, kdy se budou moci rohanští znovu shromáždit a dorazit Gondoru na pomoc.

Do bílého města se tedy vydává Gandalf a Pipin s rohanským éoredem, který zůstal bojeschopný.

Proběhly vleklé boje o gondorské město Osgiliath.
S vypětím všech sil se Faramirovi a jeho hraničářům s pomocí Gandalfa a Rohanských podařilo zachránit většinu obyvatelstva a vojáků, nicméně, pro mnohé přišla pomoc pozdě a na bojišti zůstalo velké množství padlích.

Osgiliath padl nyní do rukou skřetů a haradských, kterých je každým dnem víc a víc...

24. ročník bitvy Pán prstenů se odehrál 20. - 22. května 2016 v Rakoveckém údolí. Akce je zároveň organizačně i příběhově propojená s dřevárnou Helmáč, což značí, že se její účastníci mohou ponořit do světa Středozemě dvakrát do roka!

7.1

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
BjornMichal Drlík 01.06.2016

Nejdřív chci organizátorům poděkovat, hlavně za to, že akci uspořádali. Jelikož poslední dva roky, je velkoformátových bitev opravdu málo a každá je tím pádem cenná ;) ! Nechci při hodnocení porovnávat tento ročník s bývalými ročníky BoS pořádané Maňou – tyto ročníky byly každý rok průkopníky, pro dělání bitev jako takových a udělat velkoformátovou akci na louce líp se zatím asi nikomu nepovedlo.
Klady:
+ Super lokalita – Rakovecké údolí mě pokaždé oslní a navíc je to jakžtakž dostupné pro většinu velkých měst.
+ Zázemí – ať už nářadí, registrace, tak svačina i zajištění vody proběhlo hladce.
+ Mobilní hospoda je zárukou kvality – výborné jídlo co dodat Jarda je profík ;) !
+ Děláte tuto a jiné akce pro mladou komunitu (12+), což sice bitvě jako takové něco ubere, ale je to nezbytné pro existenci našich larpů. Zato máte můj dík!
+ Osgiliath – Sice z netexu a provázků ale: spousta možností na zajímavé boje/šarvátky, oživovací body s vlaječkami (příště udělat lépe funkční i pro lidi s rukavicemi), navíc byl Osgiliath velký – dobrá práce. Z celé bitvy byla první část bojů v Osgiliathu určitě nejlepší, od toho se odpíchnout do dalšího ročníku. Myslím, že kdyby byl ještě větší, v kombinace s více věžemi (na obou stranách), místy posílené palisádami – to by mohlo být super! Jo a mohlo to být o 15 min. kratší. Joo a místo na odpočinek mezi střety, udělat nějaké „hezčí“ – třeba pár historických stanů apod ;) …
Zápory:
- První část bitvy v lese, na cestě. Bohužel tato část byla celá špatně. U světlé dlouhé prostoje mezi střety (mezi tím temná nestíhala), hlavní spoj pro org dodávaku další auta, traktor + kola. Asi 8krát jsme museli někomu uhýbat a hlavně to totálně ničí jakoukoliv atmosféru boje a Středozemě. Příště přesunout celé někam do lesa daleko od aut a rušivých elementů.
- Absence atmosférických postav a rekvizit. Příběh byl velice slabí jediné co si pomatuju je pár rozkazů od velení (Ale to jsem se dozvěděl max kde a proč bojuju) a potom nazghůla a froda na mostě. Petarda a dýmovnice – dobré ale chce to víc.
- Velení/velitelé – vím, že je těžké sehnat ochotné a dobré panovníky (potýkáme se s tímto problémem každý rok). Ale ve většině bitvy skoro žádné velení nebylo a když už bylo tak jsme si ho pomalu sami vyNejdelší část bitvy na louce byl risk (jak už říkal Šmudla). Nedokážu si představit tam bojovat a ještě i odpočívat kdyby bylo 30 stupňů a jasno. Nebylo od toho daleko.

0
ShaturukMichal Balický 25.05.2016

Mám za sebou jen několik menších bitev a letos jsem se Bitvy o Středozem účastnil poprvé. Jsem nadšen. Hlavně co se organizátorské části týče. Dobré zázemí (toitoi, hospoda, stany, kvalitně postavené kulisy, voda a svačina pro bojující). Nepříjemná byla jen vysoká tráva v tábořišti a promísené soudobé stany a stany tématicky laděné. Obrovské plus za Osgiliath, i když bych osobně uvítal příště více věžiček a podobných útvarů, klidně i na úkor velikost bojiště.

Dobře jsem si zabojoval, klasika v lese i rameno na rameni v lajně. Co bych vytkl je ale výběr velitelů, většina z velitelů na černé straně si neuměla poradit a vypadalo to, že ani nechtěla. Osobně mi neustále mizel velitel bez toho, aby před tím rozdal rozkazy nebo instrukce. Na druhou stranu ale vina leží i na řadových vojácích, kteří neposlouchali rozkazy. V takovém množství lidí je nutné poslouchat rozkazy, i když se mohou zdát špatné, jinak vznikne takový mrdník jaký vznikl. Čímž se dostávám k tomu, že první problémy byly už na lesní cestě mezi skřety a trpaslíky s gondorem. Dopadla pro černou katastrofálně už jen z toho důvodu, že všichni nováčci neměli tušení, co mají dělat po smrti a zůstali ležet daleko za bojovou linií. To samé platí i pro první bitvu v Osgiliathu. Mrtvoly zmateně pobíhaly mezi živými a byl z toho jeden velký zmatek. To je výtka směrem k velitelům.

Už teď se ale těším na další ročním a určitě přijedu :) Díky moc za skvělou akci a že byla skvělá, i když se to z mého komentáře možná nezdá.

Události