Pán Prstenů - Bitva o Středozem [2018]

26. ročník larpu ze světa Pána Prstenů.

Tentokráte o dobývání Gondorského přístavu Pelargir

 

Historie se skutečně zopakovala, jen si tentokrát Temní s Gondorskými spojenci prohodili role.

Gondorský protiútok do zle pobořeného města měl krátkého trvání a zhynul přesně v okamžiku, kdy se i naíbovi povedlo plně rozvinout jednotky haradsko-umbarsko-skřetího svazu okolo města. Kudy šli čerství gondorští odvedenci, tam naráželi na haradské těžkooděnce, kde se objevili elfští a trpasličí veteráni, tam se na ně hrnuly hordy skřetů nedbajících ani bojového umění nepřítele, ani vlastních zranění. Dílčí úspěchy elitních formací, ať už Zlatého listu nebo třeba Ithlienských hraničářů, pouze mírnily následky potupných porážek jinde.

Marně se mladý kníže snažil vyzrát na zákeřného soupeře, který s šelmovskou zlomyslností hatil veškeré jeho plány na obrat v prohrávané bitvě. Inženýři stavící nový trebuchet ve strategickém místě byli odhaleni a zmasakrováni. Dorazivší posila gondorského spojenectví byla rozprášena po blízké bažině. I plán zatlačit a obklíčit nepřítele na trojúhelníkový ostrov uprostřed města a rozstřílet ho tam katapulty se obrátil proti Imrahilovi, když se na onom ostrůvku nakonec sám ocitl.

Teprve tehdy, v nejtemnější hodině, když už se zdálo, že je bitva rozhodnuta, zasvítila Gondorská hvězda jasně a silně. Když už nebylo kam ustoupit, nalezli Imrahilovi vojáci ztracené odhodlání a v nemilosrdné řeži dali nepříteli okusit jak hořce chutná drtivá porážka. V samém středu města tehdy vyhaslo nejedno černé slunce a černou krví byly zbroceny i ulice. I mnoho umbarských tam navždy ztratilo naději na nesmrtelnost. Třikrát se Temní vrhli do rozhodujícího boje a třikrát s nimi obránci krvavě zúčtovali. Při třetím útoku se dokonce bránili tak rozhodně a energicky, až se elfsko-trpasličí jednotce povedlo obchvátit a zajmout značnou část útočníků, včetně samotného naíba Sitara. Nadšení rytíři definitivně přešli v protiútok a povedlo se jim zmateného nepřítele vytlačit za hradby toho, co kdysi bylo městem Pelargirem. Knížeti se ulevilo, obrat bitvy za vteřinu dvanáct byl dokonán a měl i velkou šanci vyjednat s Temnými jejich ústup za řeku, nebo je alespoň rozeštvat mezi sebou.

Bohužel ale, jak náhle se na gondorské štěstí usmálo, tak náhle je zase opustilo. Lhostejno zda z únavy, nezkušenosti nebo ostudného lajdáctví skončil naíb prakticky nehlídán, čehož využil ke grotesknímu útěku s celou gondorskou armádou v zádech, snažící se marně zadržet cenného zajatce a zabránit své dosud nevídané potupě. V následujícím střetu to tentokrát byli Temní, kdo byl „na koni“ a vyprovokováni svým zmrtvýchvstalým vojevůdcem doslova zadupali do země gondorské, i jejich spojence. Kníže Imrahil, s tím co mu zbylo, se narychlo stáhl zpět na trojúhelníkový ostrov uprostřed města, odhodlán udržet aspoň ten, než přijdou posily zvenčí. Temní jej začali obléhat, ale střelba z katapultů (a že munice bylo dost), je udržela v uctivé vzdálenosti. Ani naíb Sitar si po takových jatkách nemohl dovolit plýtvat muži.

Urputný střet vyšuměl do ztracena a přelil se v opatrný poziční boj od Ithilienu až do Belfalasu. Bitvu o Pelargir nakonec obě strany prohlásily za své vítězství, ačkoliv stěží mohla být některá z nich s výsledkem spokojena. Temní zůstali navázáni na obléhání knížete Imrahila a o dalším rozvinutí války hlouběji do Gondoru nemohla být ani řeč. Gondor naopak fakticky ztratil svoje největší město, a otázka invaze do Haradu nebo Umbaru byla odsunuta na neurčito.

Válka měla ještě mnoho bitev, léček i zvratů. Ale byť po dlouhých letech od pádu Saurona, přece jen jednou skončila a ve Středozemi zavládl mír. A jak že to tehdy nakonec dopadlo? No, to už je příběh, který musí vyprávět někdo jiný…

Děkujeme všem hráčům, kteří si zvládli užít a zahrát alternativní příběhovou linku k Tolkienovu universu v posledních několika ročnících akce. Budeme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu, jak se Vám líbí příběh vystavěný na Vašich vítězstvích i porážkách na skutečných bojištích a zda by se vám líbilo, kdybychom v tomto „alternativním“ stylu vyprávění pokračovali. Budeme se těšit na dalším ročníku!

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Události