Pandora IX

12 hráčů, 7 mužů, 3 žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2007

Zvenku rytmické kovové otřesy těžkých zařízení, chladné ostré světlo vrhající na stěnu dlouhé stíny, nerozeznatelná ozvěna. Uvnitř nazelenalé displeje, blikající zářivky, hučení ventilace, chlad, nedůvěra. A všude kolem – smrtelná pustina.

Psychologické drama z budoucnosti, kdy plavba vesmírem není žádnou zvláštní událostí. Cestující kosmické lodi se ale ocitnou na místě, které nikdo z nich na své cestě nepředpokládal. Zachránit holý život nebo využít ostatní k původnímu záměru, utajit svoji vlastní minulost nebo odhalit chybějící kousky posledních událostí – to jsou otázky, které si budou klást. Na jejich řešení ovšem zdaleka nemají mnoho času.

Imerzivní (prožitkový) a explorativní larp zaměřený na řešení vnitřních i skupinových rozporů postav v neobvyklé situaci. Využívá jen jednoduché herní mechanizmy (tzv. free form). Od hráčů vyžaduje vyšší míru schopnosti divadelně improvizovat a jistou psychickou odolnost. Je určen pro hráče, kteří se nepovažují za začátečníky – zkušenost s intenzivním, rolově zaměřeným larpem je podmínkou.

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
GordhartRoman Čech 01.09.2014

Pandora na LD!

Jel jsem tehdy na druhý Larpovíkend hlavně kvůli ní. Hra mě tehdy asi trochu zkamala (i když za to spíš mohlo asi to, že jsem před ní hrál kořist, která mě hodně příjemně přkvapila). Teď zpětně si ale z ní vzpomínám do spoustu detailů, ať už je to uvěřitelný prostředí, technika (ventilace dos tanu, komunikace počítačem, "skafandry") nebo prostě jen cool sci-fi téma se zblázněnou AI.

Tehdy po hře bych tomu dal tak třeba 7, teď, s trochou nostalgie dávám 8/10.