Pavučina snů: Soumrak bohů

25 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2016

Web: http://soumrak-bohu.webnode.cz/

Soumrak bohů je larp inspirovaný hrou Changeling: The Lost a Changeling: The Dreaming, kde si hráči ve dvou víkendech zahrají dvojrole. Na jedné straně to budou dospívající děti z léčebného ústavu, na straně druhé pak budou vysněnými postavami severské mytologie.

Typ hry kombinuje částečně předpřipravené postavy a příběhy a částečně se zakládá na tvořivosti samotných hráčů. Cílem hry je hrát si a prožívat ať už organizátory nebo hráči vytvářené příběhy. Soumrak bohů je posledním dílem Pavučiny snů, kterému předcházely Střípky snů, Klíč k jaru, Sny o svobodě a Zvony pekla. Každý díl je samostatný a dějem nezasahuje do dílů následujících.

Lidská část se odehrává v ústavu pro duševně chorou mládež v ČSSR na počátku 70. let. Mezi chovanci ústavu se nacházejí dospívající děti z různých poměrů, které na místo přivedly rozličné důvody. Těžší psychické poruchy, post-traumatické syndromy, zanedbaná péče, rodinné poměry... To vše a mnohé další je denním chlebem ošetřovatelů a sester, kteří mají chod ústavu na starost.

Snová část se odehrává v síních Ásgardu, kde bohové, polobozi a hrdinové společně hodují, pijí a pletichaří. Prastará proroctví se naplňují, blíží se soumrak bohů, Ragnarok, a vládce Ásů Ódin svolává v síních Valhally všechny důležité osoby devíti světů, aby zabránil konci světa.

Larp se odehrál o víkendech 8. - 10. 4. a 29. 4. - 1. 5. 2016 v Rosicích na zámku.

9.0

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1