Pavučina snů: Zvony pekla

30 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2015

Web: http://zvony-pekla.webnode.cz/

Zvony Pekla jsou larp inspirovaný hrou Changeling: The Lost a Changeling: The Dreaming, kde si hráči ve dvou víkendech zahrají dvojrole. Na jedné straně to budou malé děti z Číny vržené osudem do pracovně výchovné továrny čínského režimu. Na straně druhé pak budou vysněnými postavami, na které si ve volných chvílích hrají. Typ hry kombinuje částečně předpřipravené postavy a příběhy a částečně se zakládá na tvořivosti samotných hráčů. Cílem hry je hrát si a prožívat ať už organizátory nebo hráči vytvářené příběhy.

Lidská část hry se odehrává v blíže neurčené současnosti v Číne, v chudé provincii Yunnan. Herním prostředím je čínská továrna na výrobu hraček, podporovaná státem. V továrně pracují na lehkých pracech malé děti, které jsou za odměnu vzdělávány a připravovány pro spořádaný život v komunistické Číně. Tyto děti jsou tak už od útlého dětství vychovávány k disciplíně a preciznímu plnění zadaných úkolů. Ačkoliv je osud vytrhl z náruči rodičů, dal jim i náhradu - Komunistickou stranu Číny.

Snová část hry se odehrává v Pekle, krátce po smrti pekelého císaře. Vládci Pekla se sjeli na hrůzný sněm, aby se rozhodlo, kdo zastoupí prázdné místo po boku císařovny a usedne na pekelný trůn. K této příležitosti do Pekla svolali duše hříšníků, aby jim dělaly společnost. Veškeré dění se pak točí kolem volby císaře, kterou bude sněm zakončen.

Zvony Pekla jsou dalším dílem Pavučiny snů, kterému předcházely Střípky snů, Klíč k Jaru a Sny o svobodě. Každý díl je samostatný a nijak nezasahuje dějem do dílů následujících.

Larp se odehrál o víkendech 10. - 12. dubna a 1. - 3. května 2015 na zámku v Rosicích, přičemž čistě herní byla z obou víkendů pouze sobota.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1