Pavučina snů

35 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

0 hodin , 6 dnů , 2011

Úvod ke hře:
Vraťte se s námi do těžkých časů po druhé světové válce. Do temného období plného hladu, smutku a bolesti. Zkuste se vžít do dětí, co ztratily domov, rodiče a všechno, co pro ně něco znamenalo. Do ubohých sirotků, kteří skončili v přeplněných pohraničních sirotčincích.

Vezmeme vás sebou do doby, kdy se na některé tyto děti usmálo štěstí. Alespoň z některých úhlů pohledu by se tak mohlo zdát. Zástupci komunistické strany vybrali ty nejnadanější a nejvýraznější ze zubožených dětí, aby je převychovali na nositele ideologie a opory lepší budoucnosti. Vzali je podvyživené, umírající z sirotčinců a odvezli je do nově vybudovaného zvláštního výchovného zařízení pro nadané děti, kde je zkusí převychovat v nositele rudé ideologie a budoucnosti Československé republiky.

Jediné, co těmto dětem zůstalo, jsou jako hvězdičky jiskřivé a živé sny a hry, do kterých utíkají od hladu a nyní od tvrdého režimu v jejich novém domově. Sny, ve kterých jsou princi nebo princeznami jejich vlastních království, sny kde jsou čaroději nebo drakobíjci. Ve volných chvílích se nechávají pohltit pohádkovým světem a prožívají si nesmrtelné příběhy o lásce, cti, zradě. O nebezpečí, nad kterým se dá vyhrát. O světě bez hladu nebo bolesti. O světě zachyceném v našich snech a pohádkách. Tyto vzácné okamžiky, kdy mohou zapomenout na ztráty, bolest kterou si museli projít, v nich probouzejí i něco dalšího. Příběhy, na které si děti hrají, pro ně začínají ožívat, a mohou vás klidně pohltit a vcucnout do sebe, tak že už se nikdy nevrátíte zpět a spousta z těchto dětí si to přeje. Bude záležet jen na vás, jak moc v sobě probudíte příběh, jak moc se jím necháte pohltit a nakolik zůstanete v realitě a na kolik odejdete do svých snů.

7.4

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
SotkisPaklíč Po'Kradlowics 13.08.2013

Vim, ze s hodnocenim 4/10 kazim prumer ale jsem pravdepodobne jediny, komu tato hra nesedla.
Velky problem byl v tom, ze jsem behem prvniho vikendu neprilnul ke svetu skritku a zajimavou hru v "ustavu" mi narusily neustale uteky vsech ostatnich pryc do sveta skritku. A pak take to, ze zajimave mi prislo prostredi bunkru jako ustavu a silne nezajimavy mi prisel prazdny zamek. Mnohem vic by mi sedelo opacne usporadani a uteky do podzemni clenite rise.
A pak mi hru silne kazila nepripravenost organizatoru (jeli jsme tisknout materialy napsane v noci pred hrou ve chvili, kdy se hra spoustela).
Prvni vikend me odradil od druheho a pry lepsiho.

0
RandolfOndřej Kotaba 03.01.2013

Tohle nejde popsat. Jednoznacne nejsilnejsi atmosfera, jakou jsem kdy zazil. 10/10, zatim spolu s dvema dalsimi larpy.