Piráti

15 hráčů, 15 mužů, 0 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2008

Povídání si o tom, co je to za hru, jak si ji zahrát, jak si ji užít, co že si na ni přinést, nad čím netruchlit a co si z toho všeho odnést domů.

Sluší se na začátku zmínit, že je zbytečné očekávat hlubokomyslné soudy a filozofické úvahy. Téma je prosté a tak je i celý tento larp spíše hříčkou. Nad všechny teorie totiž jako sosna ční chuť a ochota hrát si a bavit se s vydatným přispěním vlastní fantazie. Proto myslete hlavně na to, že hrajete nejen pro sebe, ale především pro ostatní.

Piráti jsou řekněme divadelním larpem, byť pravda jen podle toho, že jejich scéna se odehrává na jevišti (představující palubu lodi) a v orchestřišti (tedy podpalubí). Všechno to, s čím se můžete setkat, se podobně jako na lodi odehrává na uzavřeném prostoru uprostřed širých vod oceánu. Není tedy fyzického úniku, můžete si jen zahrát a projít si celou hrou až do konce. Samozřejmě, že to má své hranice. Vaše postava třeba může zemřít a v takovém případě si už nezahrajete. Myslete na to hlavně ve chvíli, kdy se vaše postava chápe zbraně s cílem, použít ji proti někomu jinému. Snadno tím můžete pokazit hru jiným hráčům. Zapojujte tedy více imaginaci a fantazii a pokuste se méně podléhat impulzivnímu jednání.

Vaše fantazie tedy bude pracovat na plné obrátky. Ostatně proto, že je celá scéna na divadelním jevišti - musíte se už zpočátku vyrovnat s tím, že scéna kolem vás představuje loď a hráči v kostýmech pravé piráty a kdejakou další chamraď. Samozřejmě ke kulisám patří i masky (zvířat či lidí) představující jinak těžko zobrazitelné postavy a objekty, či rekvizity navozující tu správnou atmosféru. A jak už to k divadlu patří, tak i světla a zvuky dodávající scéně ten správný a tolik potřebný další rozměr požitku a prožitku. Jedinou hranicí celé hry je herní doba.  Náš vlastní odhad, podpořený již třemi odehranými běhy této akce, se pohybuje okolo 3,5 hodin herního času, který je vlastně časem reálným.  Může to být míň, ale i víc.

6.6

15 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
GabrielJakub Kuřímský 30.11.2016

Nějak nechápu proč  je larp Piráti "v modrým". Originální prostředí lodi (odehrávalo se v divadle) hezké kostýmy a hlavně hutná atmosféra s předzvěstí bouře na obzoru. Osobně jsem si Piráty užil a docela mě mrzí, že na podobný larp s touto tématikou jsem doposud nikde nenarazil. I přes nešťastný Jezevcův pád a nevyřešenou zápletkou z mé strany, jsem si hru užil.

0
FjertilFrantišek Špoutil 26.02.2013

Byla to příjemná hra. Divadelní prostředí bylo jednoznačně skvělé. Ale, pokud to nedonutilo i ostatní hráče k imerzi a nebo se nesehráli hráči úzce provázaných rolí, tak se zážitek kvapem snižoval. Zvukové efekty byly fajn, ale když ani organizátoři nevěděli, kudy že do lodě teče voda, také to na atmosféře nepřidalo.

0
LischaiPavel Gotthard 25.02.2013

Piráti byli snad první český larp na divadelní scéně, ještě v době, kdy to nebylo tak provařené jako dnes. V kulisách simulujících loď, se svícením a zvučením, člověk mohl šermovat, dohadovat se o kurzu, bičovat otroky a snažit se odvrátit vzpouru na škunéru.
Hrál jsem prvního důstojníka, což jak jsem pochopil, bylo klíčové pro to, abych si hru užil. Jiní spoluhráči (zejména otroci) z gamedesignu tak nadšení nebyli, proto hodnotím osmičkou a ne frajerskou devítkou. Dodnes si ale Piráty subjektivně pamatuju jako skvělý larpový zážitek.

0
DavidDavid František Wagner 25.02.2013

Mám na to dost zastřené vzpomínky, které trochu zpřesňuje jenom příhoda kterak jsem dostal v Brně pěstí, když jsem se  cestou domů ptal na cestu na nádraží.
Hra samotná pro mě většinou sestávala z toho, že jsem byl otrok a tak nějak čuměl nebo se posunoval po lodi a koukal se, jak ostatní hrají. Pamatuji se, že se mi docela líbili nějaké nápady a efektové jako bouře (a kvůli té asi Jezevce bolí ruce), ale celkově to pro mě šlo hodně do ztracena. Škoda.

0
JezevecPetr Pouchlý 25.02.2013

Na larp Piráti mám jen ty nejlepší vzpomínky a to navzdory tomu, že jsem na závěr hru zahučel do propadliště, vzal to pár metrů vzduchem, vyrazil si dech o schodky a vrazil si pod žebra (naštěstí tupou stranou) kovovou šavli. Byl to komorní larp, ze kterého mě opravdu bolely ruce, jak jsme usilovně stahovali ráhnoví, doslova jsem cítil vlny z hlediště a žral jsem nasazení ostatních pirátů.

Vlastně s odstupem času neumím posoudit herní design, protože pro mou postavu fungoval velmi dobře a nenapadlo mě ani řešit spojitosti. Takže šlapal. Rozhodně další body si larp zaslouží za výpravnost, prostory realizace a celkovou přípravu.