Pískoviště

9 hráčů, 5 mužů, 3 žen, 1 obojetných

4 hodin , dnů , 2014

Kolikrát jste se chtěli vrátit zpátky do dětských let? Vzpomeňte si, jaké to bylo si stavět hrady z písku, houpat se na houpačce, lozit po prolézačkách, bavit se v partě, cpát se sladkostmi od maminky, stavět si domečky… Kluci a holky si neměli co říct, držet se za ruce bylo divný… Teď máte možnost se do dětství vrátit! Ale stojí to za to? Není dětský svět jen zmenšenou verzí světa dospělých? Není lepší být velký?

7.5

20 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ÁjaAlena Pikousová 21.09.2017

Kouzelná hra s prvními dětskými pusami, hašteřením, házením po sobě kostičkami, malováním... Ale zároveň otázka spravedlnosti. A přiznám se, že se mi občas opravdu nepovedlo zůstat ve věku, ve kterém jsem byla, a argumentovala jsem dosti mimo. V tomto to bylo pro mne náročné - udržet si opravdu ten věk. Hru každopádně doporučuji!

A... víte co... gumoví medvídci!!! Nalézala jsem je pak po kapsách ještě dlouho...

0
ZedZdeněk Ručka 18.04.2016

Pozor, je to sice o dětech na hřišti, ale opravdu to není rozverný dětský larp. Hračky, rvačky, kamarádství, sourozenecké vztahy, rivalita, první lásky, pocit ublížení, ... je tam toho dost. Minimálně pro polovinu postav je to spíše vážná záležitost, kterou mě však bavilo prožít.

0
ViperLukáš Makovička 26.12.2015

Postava: Adam
Hráno v rámci: HZNMcon 2015

Přiznávám, že tento larp mi úplně nesedl. Důvodem byla nespíš postava, kterou jsem dostal. Hra Adama je hodně o hlídání ostatních a dodržování pravidel. Šance na uvolnění se a blbnutí je minimální. Celý larp jsem pak měl pocit, že se snažím hrát, ale ostatní hráči (postavy) a hra samotná se mi vysmívají, jak mi to nejde (herně nejde). Samotná hra byla pro mě víc utrpěním než hrou. Na druhou stranu nutno ale říci, že postava Adama je jedna ze dvou “nejdospělejších postav” ve hře a tak to je pochopitelné. Nicméně já osobně bych si hru za jinou postavu užil výrazně více.

U hry ale musím pochválit herní mechaniky a setting. Obojí zapadá do světa malých dětí a jejich vztahů. Taky musím zmínit a pochválit, že jednotlivé postavy mají své herní rekvizity, které skoro hraničí až s atributy, které tu postavu vystihují. To považuji jako hezky ztvárněnou část postavy.

Hodnocení: 6/10 (kdybych měl jinou postavu, jistě by to bylo víc)

0
KamilKamil Buchtík 09.12.2015

Na Pískoviště jsem se hodně těšil a moc jsem si ho užil. Jde o hravý setting malých dětí, které žijí ve vlastním světě se specifickými pravidly. Hra má předem napsané postavy, dané vztahy a spojující ústřední dějovou linku. Herní design má ale zároveň blízko k sandboxu ( :D ), který je výraznější u mladší poloviny postav (jednu z kterých jsem hrál). Prozkoumávání herního světa mě ve hře velmi bavilo. Ať už šlo o zkoumání ingame pravidel a zkoušení reakcí ostatních postav při jejich porušení nebo o fyzické prozkoumávání herního prostoru. V prostoru jsou rozmístěny symbolické rekvizity a kulisy, které jsou vtipné samy o sobě (typicky se jedná o lego, které reprezentuje písek na pískovišti). Symbolických kulis a rekvizit bych uvítal klidně ještě více, i když samotného mě teď žádné další nenapadají.

Předherní příprava je pěkně vedená, hra samotná tak akorát dlouhá, zpětná vazba vypichuje vážnější témata hry (která jsem tam za svou postavou moc nepocítil, ale pro jiné byla zásadní). Jde o hru, kterou si podle mě užijou víc aktivní hráči. Na co více věcí, které jste dělali jako / dělají malé děti si vzpomenete, tím víc vás hra bude bavit. Já si, i díky výborně napsaným postavám, vzpomněl na spoustu.

 

0
DavidDavid Vávra 07.12.2015

Hraj Larp Víkend 2015 - Martin

Návrat do dětských let - jak pro kterou postavu tedy. Starší děti už řeší spíše "dospělá témata". Je docela těžké se intelektuálně snížit na úroveň dítěte a v hádkách argumentovat iracionálně. Pokud se chcete jenom vyblbnout, doporučuji mladší děti. Pokud chcete víc RP, tak starší. Oceňuji skvěle zvládnuté rekvizity a profesionální úvod i reflexi.

6/10

0
MontyMartin Bezdíček 07.12.2015

Hravá hříčka s jediným dospělejším tématem, aby to nebylo úplně jenom o hraní si na hřišti. Na nic si nehraje a pokud od hry očekáváte návrat do dětských let a řešení vlastně marginalit a možnost si volně hrát a blbnout, tak budete spokojeni.

0
FjertilFrantišek Špoutil 06.12.2015

Za dítě z pískoviště: pohodička. Není to o zas tak velkých dramatech, není to plné emotivních zážitků. Je to ale příjemné a hravé a pokud si chcete odpočinout od všech těch ukrutno-temných dramat, přijděte si zahrát na Pískoviště. Lego included. 6+1 za Lego ^^.

0
DikéKateřina Eva Andrysová 04.12.2015

Jedním slovem: úžasné. Skvěle komediální, dětsky roztomilé, zároveň dospělácky odsuzující a rozdělující. Vřele doporučuji