Plukovníkův odkaz

6 hráčů, 5 mužů, 1 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Plukovníkův odkaz je příběhový larp z prostředí USA v 19. století, odehrávající se ve východní části USA, ve státu Tennessee. Už je to rok, co skončila válka Severu proti Jihu. Tisíce jižanů, zničených prohrou se propíjí a probíjí životem. Po zaprášených vesnicích se potulují dezertéři, vysloužilci a zapálení nacionalisté stále přesvědčení, že černošská menšina má mít jen jediné právo – právo sloužit bílým. Je teplá noc a skupina veteránů potupené jižanské armády se schází v opuštěném domě, kam je sezval mladý právník, aby jim sdělil poslední vůli zemřelého plukovníka a rozdělil mezi ně kořist, kterou se jim zde podařilo získat za války. Všichni ale velmi brzy pochopí, že je s celým tímto místem něco v nepořádku. Dožene staré přátele minulost? A co všechno vlastně ukrývá plukovníkův odkaz?

Plukovníkův odkaz je příběhový larp pro šest hráčů z období divokého západu s trochou akce a okultní zápletkou. Hra je založena na prožívání příběhu optikou předem připravených charakterů a je strukturovaná do jednotlivých scén s předem připravenou příběhovou linií. Hra obsahuje jeepové prvky (ale nelze ji označit za jasný jeep). Ve hře se objevuje problematika rasismu a extrémního nacionalismu a hra není vhodná pro hráče, kteří například nejsou schopni hrát silně xenofobní postavy.

7.2

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LVViktor Zemene 05.11.2013

Plukovnikuv odkaz me nadchl. Hru jsem hral na Larpvikendu 9 a netusil jsem, co od ni cekat, presto nebo mozna prave proto jsem si odnesl uzasny zazitek. Hra obsahuje serii predem pripavenych scen, ktere se odehravaji v pritomnosti i v minulosti. Diky kostymovym doplnkum, skvelemu prostredi sklepa v Trojce i predem pripravenym postavam jsem nemusel vubec nic resit, stacilo ponorit se do role a proste si to uzit.
Je pravda, ze nektere sceny byly mozna trosku utahane a ne vsichni se asi bavili tak jako ja (postava velitele), ale ja davam velmi peknych 8/10, predevsim za uzasnou atmosferu, ke ktere jsite prispeli i spoluhraci. Tento typ her mi skutecne sedi.

0
DoktorMartin Čepelík 02.05.2013

Pocit z tohoto larpu se pro mě dá vyjádřit jediným slovem - ATMOSFÉRA.

Plukovníkův odkaz je larp s jasně stanoveným dějem a průběhem hry, spíše jakési divadelní představení s minimální možností ovlivnění průběhu hry. Přestože s tímto typem larpu nemám příliš zkušeností a přestože se ve svě podstatě nejedná o formu, která by mi byla blízká (mnohem více mě láká možnost určitého rozhodnutí), tak ve mě Plukovníkův odkaz zanechal dojem, který přetrvává i téměř dva měsíce poté, co jsem si larp zahrál. A když jsem odcházel z podzemních prostor, ve kterých jsme hru hráli, tak jsem byl přesvědčen, že jsou Vánoce a že když vyjdu před dům, budou všude hromady sněhu.

Ano, měl jsem štěstí na roli (řekl bych, že v tomto ohledu nejsou role zcela vyvážené a ne ze všech hráčů jsem měl pocit, že měli "co dělat"). Ano, jistě by se našlo pár věcí, které by se daly hře vytknout (osobně se ale snažím hledat na hrách spíše pozitiva a hru si "užít"). Ano, některé věci by se i námi hráči daly uchopit ještě lépe pro celkové vyznění hry. Přesto na mě Plukovníkův odkaz zapůsobil jakousi "magií", kterou jsem do té doby nepoznal a ten pocit ve mě přetrvává i zpětně. Velké díky autorům. Pro mě 9/10.

0
PatrikPatrik Krupička 02.04.2013

A já dávám 8/10!
Možná to není úplně spravedlivé, protože hra má svoje mouchy a děj jsem prokouknul už před koncem, ale mně se tenhle styl zatraceně moc líbil.

0
KopJakub Hampl 12.01.2013

Pro mě hra moc nefungovala a kromě jedné velmi vydařené scény ve mě nezanechal moc silný dojem.

0
ZakOndřej Staněk 18.12.2012

Velmi silná hra, která vás vtáhne. Je ale pravda, že se jedná spíš o hodně divadelní zážitek, kde si můžete užít situace, do kterých vás hra vede, ne je příliš výrazně ovlivňovat. To mě ale nevadilo a tuhle hru jsem si užil. Je pravda, že lístečkový systém pro mě moc nefungoval (prostě jsem je zapomínal číst) ale i přesto se hra nějak vezla...
Trochu mě děsí téma o kterém hra je a asi by se mi líbilo kdyby to téma bylo něco víc diskutabilnějšího, z tohoto rasistického dramatu pro mě jasně vyšlo, že jsme byli všichni buď slaboši nebo zloduši.

0
ČikiPetr Kuběnský 16.12.2012

Jeep se slušným potenciálem a dobrým příběhem v backgroundu. Má to ale několik nedostatků... Postavy jsou napsány dost zmateně. Musel jsem si svoji postavu přečíst asi čtyřikrát a jednou se doptat, než jsem vše pochopil. Lístečky, upřesňující děj mezi scénami by zasloužily trochu rozšířit a o něco víc promyslet, aby člověk neměl pocit, že je ve scéně do počtu. Krom toho se v našem běhu objevilo několik nevykomunikovaných chyb (dveře se otevřely, když měly být herně zamčené, noha figuríny, kterou jsme považovali za herní rekvizitu a ona jí nebyla, apod.) Velké plus za hudbu, filmový střih (i když jeho mechanismy by chtěly lepší osvětlení účastníkům) a za sevřený příběh.

0
ManikMichal Havelka 16.12.2012

Plukovníkův odkaz je moje srdcovka už od dob jeho betatestu na larpovém workshopu. Díky práci se střihem scén nabízí doslova filmový zážitek, akční scény skvěle doplňují klasický westernový příběh, který však některým hráčům může vyznít mírně rasisticky.