Poprask na Olympu

8 hráčů, 4 mužů, 3 žen, 1 obojetných

4 hodin , dnů , 2016


Na bájném Olympu se schyluje k hostině. Bohové, kteří sem přicházejí, jsou často krutí, malicherní, ale i lidští, a tak řeší nejen božské ale i lidské problémy. Hádes počítá duše, Afrodité si lakuje nehty a Zeus se už poohlíží po další smrtelné krasavici, přičemž Hera jej sleduje ostřížím pohledem. Hned za dalším oblakem se Athéna marně snaží Áreovi vysvětlit, že trocha taktiky je často mnohem výhodnější než útok typu "nas mnogo".
Pro dnešní hostinu je připraveno speciální překvapení. Na Olymp byli Diem pozváni dva smrtelníci. Jak se budou cítit mezi bohy? A jak to na takové božské hostině vůbec vypadá?

Pojďte si s námi zahrát na řecké bohy a hrdiny. Při řešení zásadních božských problémů si určitě odpočinete od všech pozemských starostí.
Larp je komický a je koncipován jako řecká komedie. Velmi se tedy doporučují teatrální proslovy, přehnaný patos a rozmáchlá gesta. Hráči představují až na dvě výjimky nejvýznamnější bohy řeckého panteonu.

Vzhledem k mírně lechtivému pozadí příběhů jednotlivých postav, larp doporučujeme spíš starším osmnmácti let. 

7.9

28 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ZakOndřej Staněk 11.07.2018

Nemám rád komediální larpy. V tomto případě to nebylo jiné (asi jsem se neměl nechat zlákat). 

Postavy byly načrtnuty jan tak zlehka s minimem herního obsahu (vyjma nápadů na to, jak si ze sebe nebo ostatních dělat srandu). U větší části obsahu, který vypadal na jinou hru než vtipkování se ukázalo, že jde spíše o náměty k dohadování, které ale nemůže nikam vést neb v podstatě nebylo ve hře co ovlivnit. 

Je otázkou, jestli se vůbec dá vystavět humorný larp s promyšleným a inteligentním humorem, ale mám dojem, že v tomto případě se to nepovedlo (a zřejmě to ani nebylo cílem).

0
BíláBarbora 06.11.2017

Athéna, Třinec
„Uvolněte úhlopříčku!“ zahlásil můj otec Zeus, když jsem zase začala chodit po pokoji a mluvit. 

Já si rozhodně nemohu stěžovat! Postavy byly skvěle napsány. Přidejte k tomu vyřádění se na kostýmech a skvělé hlášky a máte zábavu na večer. Náš běh nebyl z důvodu mladšího osazenstva až tak zaměřený na sex apod., ale to rozhodně nebylo překážkou v pobavení. Héraklovi některé věci asi nikdy nezapomeneme. Mně zase bylo řečeno, že jsem nic nehrála, pouze jsem odpoutala své přirozené zábrany a mluvila a mluvila.  Naše Afrodité taktéž neměla chybu. 
Nečekejte od toho příběh, je to sranda, je to na pobavení. 

0
MontyMartin Bezdíček 21.03.2017

Zeus, druhý pád Dia

Bavil jsem se, hláškoval, vymýšlel kraviny a zároveň fungoval trochu jako moderátor diskuze. Bavil jsem se crossgenderem a situacemi, které to vytvářelo a prostě vůbec se bavil, povídal si a užíval si olympské hostiny a věděl, že to je celé jedna velká legrace a vlastně mi je naprosto jedno, jak to dopadne, protože hlavní bylo se pořádně bavit a zasmát a to se počítá a cení.

0
DanielaDaniela Procházková 15.02.2017

Afrodita, Brno
Na žádném jiném larpu jsem nemohla říkat ty nejslabomyslnější slovní vtipy na světě a ještě být v roli. Obecně je podle mě málo veseloher a larpy jsou o dost temných nebo hlubokých tématech, chápu, trefte se lidem do vkusu na humor. Cháron nahrazený moročlunem na pohoněné hmoty (ano, až tak jsem klesla, hluboko, já vím) by se jinde stát nemohl. Děkuju všem, co se mnou tuhle komedii zahráli, nebylo lepšího oživení dne, než totálně vypnout racionalitu a být Afroditou. Jo, navíc je fajn bejt někdy ve skupině lidí za tu hezkou, že jo pane Bílý.

0
MantelarLuděk Bohucký 02.01.2017

Hádes, Silvestrovský Lipník 2016/2017

Jak už napsali jiní hráči dříve, konverzačka, skládající se dílem ze small-talku (převážně o vztahových záležitostech) a společném hledání (převážně potrhlých) řešení problémů, sužujících starořecké bohy. Cílem není vyhrát, ani si zablídovat, cílem hry je prostě se pobavit. Pokud nejste nemluvní introverti a máte chuť se společně zasmát, běžte si tenhle larp zkusit.

Osobně se přiznám, že před touto hrou mě nikdy nenapadlo, jak barvití jsou vlastně řečtí bohové. Ačkoliv na humorné hraní moc nejsem, dávám 8/10 a těším se na slíbenou sbírku hlášek z hraní.

0
BaldaJakub Balhar 01.01.2017

Jde o zábavnou party na olympu. Hra si nehraje na nic jiného a nesnaží se o nic jiného než přítomné pobavit všemi možnými klišé. Je zásadní, abyste si s ostatními sedli humorem a aby vám nevadili hry, které jsou převážně konverzační. 

Je možné potkat Afroditu, kterou nezajímá nic kromě olékání, krásy a módy. Athénu, která je přezdívaná panna Athéna a vztahům se vyhýbá jak to jenom jde, Herakla kterého jeho práce už jenom otravuje, Arese, ktery je gay a pár dalších. 

0
ElvisLukáš Vaculčík 26.05.2016

Příjemně jednoduchá konverzační hra. Řecká mýtická klasika v komediálním rouchu. Ideální záležitost na párty. Nicméně záleží s kým jí hrajete, abyste byli se všemi humorem na jedné vlně.

0
LoudaJiří Rosol 26.05.2016

Jednoduchá žánrová komedie o radostech a strastech řeckých bohů při jejich mecheche na Olympu. Do snadno uchopitelných rolí se jednoduše vklouzne a pak už se člověk jen veze na vlně small talku v roli a sem tam cosi rozhodne. Postavy jsou napsány cca na 1A4, přičemž valnou většinu textu navíc tvoří spíše charakterový popis než nějaké zásadní vztahové cíle. Příjemná a oddechová hra na párty s přáteli.

0
DerikVáclav Kulovaný 19.03.2016

Během uvádění nám bylo řečeno, že se jedná o komediální larp a že by se chtěli vyhnout tomu, aby to byla fraška. Obávám se, že je to spíš fraška než komedie.
Provedení ještě v několika věcech pokulhávalo, ale člověk se u toho pobavil. Je ale nutné u téhle hry mluvit a mluvit, nebyl tam moc prostor pro řešení osobních věcí postav, ale řešily se hlavně velké události a to společně. Hra je opravdu postavená na tom, že se tam řeší věci společně a de facto vymýšlejí blbosti.
Samotný soubor hrdinů a bohů je profláklý a v materiálech k božstvům (i hrdinům) je dostatek informací, aby si člověk udělal svou představu o tom, jak co hrát.
Za mě je to hratelná fraška, u které se člověk pobaví, odpočine a zvládne vypnout, takže pokud hledáte něco podobného, neváhejte, neuděláte chybu.

0
ŠedýMartin Honek 07.03.2016

Zaručeně nejlepší parodie na Eduarda Petišku všech dob. Chcete vypustit řeku Styx? Chcete na Japonsko svrhnout Áreovku? Chcete postavit nepřekonatelnou armádu ze tří set neporazitelných Sparťanů v kožených tangách, dvou hippogryfů, jednoho hippa a jednoho gryfa? Jak libo!

Každá parodie samozřejmě funguje nejlépe, pokud znáte podkladový originál. Poprask naštěstí vybírá opravdu profláklé bohy a hrdiny... ale popisy postav jsou psané tak, aby dávaly smysl i těm, kdo ve škole nedávali pozor.

Kromě toho hra působí jako vysoce efektivní generátor hlášek. Autoři slíbili, že až se jich nasbírá dost, tak svou sbírku zveřejní. Nemůžu se dočkat.