Poselství křemíku

10 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2011

Autoři: Eridor Jan Volný

Skupiny: —

Píše se rok 2015. Kontrolní centrum dodávek energie v jednom z továrních komplexů světově proslulé počítačové firmy Silicia hlásí potíže na jednom z generátorů. O několik minut později zdevastoval výbuch podstatnou část komplexu. Množství budov se zřítilo a zasypalo vchody do podzemních částí komplexu, ve kterých měli zaměstnanci firmy paradoxně největší šanci výbuch přežít. Minimálně jedna z taková skupina skutečně existuje, celý systém ale jede na záložní baterie, které se vybíjejí a kvůli znečištěnému prostředí je kvalita vzduchu velmi nízká. Tito zaměstnanci tak mají dvě možnosti: pokusit se dostat ven vlastními silami, nebo čekat a doufat, že je někdo přijde zachránit. Akce je zaměřena na prožitek a na jiný náhled na některé lidské hodnoty. Nejedná se v ní o záchranu nebo přežití, spíše o to, jak se postavy vyrovnají s danou situací. Je tedy orientována narativisticky.

4.8

24 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
HankaHana Maturová 02.04.2013

Pro mě bohužel obrovské zklamání. Jak již bylo napsáno, je to hra bez rolí a hráči spolu opravdu nemají co řešit. Jinými slovy, kdybych tam nebyla, vůbec nic by se nestalo. Nápad s tiskárnou a posíláním vzkazů sice oceňuji, ale to je bohužel tak všechno. Co mi zpětně vadilo je i fakt, že hra se nedala žádným způsobem ovlivnit, prostě má striktní děj a do toho se nedá zasáhnout.

0
SáraVanda Staňková 29.03.2013

Líbila se mi atmosféra. Podkroví a vedro nám dalo dokonalou iluzi toho, že dochází kyslík. Bavila mě i hlavní zápletka. Ale ano, chyběly tam vazby mezi postavami. Chvílema jsme jen tak postávali a čekali, že se něco stane.

0
MuDaniel Hrnčíř 25.03.2013

Hodnotil jsem: 6 bodů
Ok, není to hra o hraní charakterů postavy a lehce mi připomínala šifrovačky - to když z údajů ze hry se snažíte vyřešit daný problém, ale líbila se mi. Ještě jsem ji zažil v podkroví a v naprostém hicu a to dodalo hře pěknou atmošku. Za mne dobrý komoráček na 2 hodinky.

0
ZakOndřej Staněk 08.01.2013

Hezká hra co se týká atmosféry a překvapení a napětí. Bohužel trpí problémem her bez postav, a tedy, že není moc co hrát... Bohužel hraní postav bez vzpomínek s sebou nese i to, že nemají žádný charakter, což činí hru poněkud nudnou, pokud se zrovna nechytnete hlavní (jediné) zápletky. Na podobný problém jsme narazili v komoráku Mindbox.

0
LimwenKlára Cíchová 04.01.2013

Hra o tom, že se deset lidí mačká u jednoho počítače a snaží se hromadně porozumět tomu, co z něj leze, všichno se chtějí zapojit a všichni to chtějí první vidět. Hra totiž nenabízí jinou možnost, jak se "zabavit". Postavy nemají mezi sebou vazby a témata k řešení. Můžete se tedy bavit s kolegou o počasí, nebo se mačkat u zmíněného počítače. Mimo několika překvapivých zjištění, které postupně vyplynou z přicházejících informací, nemá hra žádné větší zlomy. Závěrečná myšlenka je sice zajímavá a může být dobrým náěmtem k přemýšlení, hra samotná mě ale příliš nebavila.