Poslední pokoj

10 hráčů, 5 mužů, 3 žen, 2 obojetných

4 hodin , dnů , 2008

Web: http://lucie.lukacovicova.cz/index.php?/archives/24-LARP-Posledni-pokoj.html

Nejdřív někdo hrozně vykřikl. Pak se přidaly další hlasy. A potom vypuklo naprosté pandemonium. Stěny i podlahy se začaly bortit a rozkládat v čistou nicotu. Jekot, pláč, prosby o pomoc, někdo se hlasitě modlí. Vzduch je najednou tak studený až bodá v plicích. Útěk, poslední práh. Bude to k něčemu? Zapadnou dveře, pokoj se zachvěje, ale nerozpadne. Úplně poslední pokoj.

7.1

22 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ÁjaAlena Pikousová 21.09.2017

Pěkná hra, promyšlená, neprvoplánová. Vhodná pro prvohráče. Naši dva se s ním poprali více než statečně. Prvohráčka v roli Evy byla vynikající. Já jsem si při této hře uvědomila, že už romantickou linku zřejmě nevyhledávám tak, jako dříve. Ačkoli tady byla roztomilá. Bavilo mě přemýšlet nad tím, jak určité myšlenky či splněný cíl ovlivňují myšlení postavy a ta si tak snadno nevšimne důležitého rozhovoru či zásadní informace (ačkoli si toho jako hráčka všimnu). Velmi pěkná byla atmosféra mrňavého pokoje, kde se stupňovalo horko a vydýchaný vzduch. Takže jsme byli nakonec opravdu všichni rádi venku.

0
TiriusJan Staněk 15.10.2016

Poslední pokoj je dobrá hra. Funguje přes svůj věk překvapivě dobře (byť na některých prvcích je ten věk trochu znát) a má proto můj obdiv.

Bavil jsem se a bavil bych se ještě víc, kdyby to... vyšlo. Neuškodilo by asi do předherního povídání zahrnout krátkou aktivitu zaměřenou na práci s informacemi a na budování dramatu. Ve výsledku jsem měl totiž místy pocit, že nejsem na hororovém larpu, ale na únikové hře.

Z rozhovorů s minulými hráči jsem pochopil, že i u nich se objevily podobné problémy, možná by (pokud by samozřejmě autoři měli ambice hru ještě po letech zdokonalovat) neuškodilo nějaké koncepční řešení podobných problém, viz výše.

Jinak Poslední pokoj určitě doporučuji všem, kteří ho ještě nehráli. Promarněný večer to rozhodně nebude. :-)

 

0
AvyaJana Doležalová 22.03.2016

Na hře se mi líbilo stupňování napětí až do úplného konce, propracované postavy a hlavně zajímavý příběh. S volbou postavy jsem byla moc spokojená, koncept obsahoval dostatečně vodítek, jak postavu hrát.

Skvělý zážitek. Rozhodně všem doporučuji.

0
DrakeMichal Mikuš 17.03.2016

Hral som v rámci PbL víkendu 11.-13.3. 2016

Postava: David Winkler

Spočiatku som mal trochu obavu, že Poslední pokoj bude v podstate detektívka, ale po dohratí ho hodnotím skôr ako Mystery s prvkami hororu :-) Hra ťaží z atmosféry miesta, v ktorej sa odohráva a pracuje so psychologickým rozpoložením celej skupiny. Veľmi pozitívne hodnotím, ako sú jednotlivé postavy previazané. Mňa osobne hra veľmi bavila a bola to taká fajn bodka za celým larp víkendom. Som rád, že som sa nenechal odradiť pomerne nízkym hodnotením, ktoré mal larp tu na larpDB a ktoré sa po tomto víkende určite výrazne vylepší :-) Za seba dávam 7/10, hlavne preto, že mám slabosť pre horory a mystery ;-)

EDIT: Úprava score z 8 na 7 (s odstupom času a ďalšími odohratými larpami mi to hodnotenie príde spravodlivejšie)

0
KitiaraMichaela 16.03.2016

Příběh mě oslovil hned, ale co se skrývá za tajemstvími ostatních je prostě promakané. Hra plynula dobrým tempem a myslím si, že všechny role v naší skupince sedly. Svět ve kterém se Poslední pokoj odehrává je zajímavý a bohatý a postavy sami o sobě jsou dobré a každý má co do příběhu říct a zasáhnout. Na hře je super že (skoro) každý si přečte dva listy papíru a může hrát.

Na konci hry to bylo správně napínavé a člověk doopravdy nevěděl jak tohle skončí. Svojí roli jsem si naprosto užila i když jsem z ní měla obavy.

Určitě tento larp doporučuji.

0
MortMorteth Hastur 14.03.2016

Co se mi líbilo: postavy jsou velmi dobře napsané, nechávají jen tolik volnosti úprav, aby se v nich hráč cítil pohodlně. Sice ne každá postava sedne každému, ale s výběrem pomáhá Průvodce a (alespoň v mojem případě) byl výběr bezchybný. Hra s časem eskaluje, z počátku se zdá být pomalá, ke konci naopak zběsilá a přesto celou dobu napínavá. A hlavně stačí prostě přijít, přečíst si 2 listy papíru a můžete hrát, žádná obtížnější příprava není potřeba. Jsem nadšen.

Co se mi nelíbí: Podruhé už si hru nezahrajete, because spoilers. To mě upřímně mrzí, protože tu atmosféru bych rád zažil znovu. Jedinečný zážitek, vskutku.

 

0
PajaPavla Lišková 14.03.2016

O dost lepší než se zpočátku zdálo. 

0
FjertilFrantišek Špoutil 13.03.2016

Je to už nějaký ten pátek, ale dodnes si na hru pamatuji zejména pro její atmosféru a svou roli policajta na výminku jsem si užil včetně velmi emotivní hádky v závěru.

Vlastně celou hru asi nejvíce kazila "loadovací" pasáž uprostřed. Naštěstí se pak začaly dít věci celkem rychle, takže do atmosféry jsme zase zapadli jedna, dvě.

A tedy alespoň v našem běhu došlo k tomu, že kousek po začátku začali ze všech padat jejich tajemství a jejich provázanost takhle najednou působila až komicky. Závěr hry to ale vynahradil. 7/10, ale zahrál bych si to z fleku zas.

0
PribiPribináčka Pribináčková 23.05.2015

Vůbec nevím, co si mám myslet. Chvílemi jsem měla pocit, že mi chybí informace. Že jsme zacyklení a nic se neděje, protože nikdo neví, jak situaci vyřešit. A chytala mě panika, jak tohle skončí. Ale nakonec se nám to povedlo (a mě splnit všechny cíle postavy - juch). Prostě si to zahrajte a uvidíte. :-)

0
PEEPAPetr Holenda 28.12.2014

Je to nějaký čas, co jsem to hrál, ale pamatuji si, že se mi to dost líbilo. Snad se nám i sešla kvalitní sestava. Za mně dobrý. 8/10