Pravda: Kletba severu (Awain XXXIX)

Týdenní hra pro pět družin. Konala se 4. do 9. srpna 2015 na hradě Pravda u Domoušic a v přilehlých lesích.

Příběh se odehrával v severské Bachtii. Rodu Vlaštovky byl zcizen prastarý klenot, který zaručoval právo vládnout. Po mnoha útrapách ho členové rodu získali zpět, jen aby byl opět ztracen. Tehdy se projevilo, že ve šperku byla zakleta Hashani - prastará královna přírody. Ve šperku ji vázalo kouzlo svatebního slibu, kterým dávný předek hráčů královnu omámil a spoutal. Po celý čas uvěznění žila Hashani jen touhou po pomstě rodu Vlaštovky. A když se dostala ven, její sen se stal skutečností.

8.6

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
Aldaris VölungarPavel Kreisinger 15.08.2015

Podobně jako Vygoš jsem letos po řadě odehraných ročníků přešel na druhou stranu a pomáhal organizovat. Scénář byl nachystaný pečlivě a navíc do detailů propracovaný. Pravdovské letní awainy mají tradičně několik silných aspektů, ke kterým rozhodně patří: silný příběh, autentické herní prostředí a krásné herní lokace (např. Čertův kámen, soutěska apod.) a v neposlední řadě skvěle fungující pravidla. Opomenout nelze ani hudbu, která skvěle doplňuje jak intro tak outro.

Všechny organizátorské briefingy proběhly v klidu a v naprosto přátelském duchu. To je také myslím velké pozitivum.

Z pohledu organizátora, který se nepodílel na tvorbě scénáře, hodnotím číslem 10 z 10.

 

0
VygošJakub Jaroš 13.08.2015

Pravda se už ani nedá hodnotit, protože by se člověk musel pokaždé opakovat. Tentokrát jsem se přesvědčil, že i cp role stojí za to a jediné, čeho jsme litoval, bylo, že jsme nemohl být na všech setkáních.

Události

Larpy autorů