Pravda: Orst vrací úder (Awain XXXVII)

60 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 4 dnů , 2014

Web: https://www.facebook.com/awain.larp/

Týdenní hra pro šest družin. Konala se 5. do 10. srpna 2014 na hradě Pravda u Domoušic a v přilehlých lesích.

Božská dvojčata splnila svůj slib. Armáda Likae pod velením Rasy Carvus sestoupila z hor a zasadila překvapenému Orstu tvrdou ránu. Zmatek na straně Orstu byl ještě zvýšen tím, že mnoho jejich velitelů bylo odstraněno zabijáky rodu Bruujern. Král Charáč v čele svých rytířů a vojska překročil Černočál a pochodoval na Orst.
Po několika menších střetnutích se schylovalo k rozhodující bitvě. Král vyslal své nejlepší družiníky oslabit nepřátelskou armádu. Podařilo se jim zničit elitní dračí jezdce a následníka trůnu. Bitvu u Dragova tak alianční vojska vyhrála. Vše se zdálo být na dobré cestě, ale Jurij, syn krále Orstu, vlákal družiníky do léčky u Ohnivého jezera a pozabíjel je.

Netušil však, že tím probudil mystickou dvojjedinou bytost uvězněnou v jezeře. Ta změnila padlé a změnila je na nemrtvé. S jejich pomocí plánovala zničit Božská dvojčata. Ale osud tomu chtěl jinak. Dvojčata odhalila útok a nemrtvé družiníky osvobodila.

Po návratu do války došlo ke konečnému zůčtování s Jurijem, který vyvrcholil jeho sebevraždou.

 

8.0

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KukulínMilan Houžva 05.02.2015

S odstupem času hodnotím velmi pozitivně, v podstatě stejně jako Vygoš mohu říci, že lehkým zklamáním byla závěrečka, ale jinak naprosto parádní hra - silné momenty u jezera (Her Olof je od té doby jedna z nejhranějších mp3 v mém pc), v řítícím se chrámu, u chovatelů draků, Khaal Ouska. Je pravda, že některé scény a setkání se mi úplně nelíbily a jejich řazení nebylo zcela nejlepší, ale to je čistě můj subjektivní náhled a věřím, že zase bavily někoho jiného (například všechny pasáže s obryní Stáňou apod.). Nicméně jich nebylo úplně moc a zůstaly dalece zastíněny skvělými pasážemi hry. Na závěr určitě musím pochválit Tenar a Merwina za velmi dobré zpracování válečnických cechovek, přestože jsem málem vypustil duši, tak jsem si je užil!

0
VygošJakub Jaroš 13.08.2014

Opět perfektní awainovská družinovka, tentokrát však měla jednu maličkou chybu, a to, že scénický vrchol hry přišel už druhý herní den - zrada u Ohnivého jezera, příchod barda-nekromanta a jeho píseň oživení, to byla dokonalost sama a srdce hráčovo plesalo ještě dlouho po návratu do hradu.Z věcí, kterými se tato hra odlišovala od svých předchůdců bych ještě vyzdvihl skvělý napad putování po okolí, které dokonale využilo val pravěkého hradiště a zapojilo i přeslavné Kounovské řady, a pak dobývání hradu Lež, který sehrál hrad Pravda. Čímž se mi vybavuje ještě vtipem naprosto dokonalé setkání s Říšským účetím Khaal Ouskem.
Dávám 9 z 10 bodů :-)

Události

Larpy autorů