Pražská Hlídka XII

50 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 10 dnů , 2014

Web: http://www.prazskahlidka.cz

Pražská Hlídka je městský larp na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, odehrávající se v ulicích Prahy, který probíhá již od roku 2010.

 

Městský larp Pražská Hlídka XII  „Na východní frontě klid“

Svět Jiných se nedávno otřásl v základech, jen Praha,
ostrov uprostřed válkou zmítané Evropy, zůstala pevně stát.
Nebo je to pouhé zdání a jak známo, zdání klame?
Kdo dokáže přiklonit misky vah na svoji stranu?
Je skutečné nebezpečí venku nebo již nepřítel dávno číhá za hradbami?

Letošní podzimní běh se odehraje v termínu 21.-30.11. 2014 pod taktovkou zbrusu nového orgtýmu ve složení: Bára "Hádě" Legátová, Martina "Rael" Kouláková a Hanka "Janes" Smolová.

 

8.7

22 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FinLukáš Dušek 13.02.2015

Hlídky hraji od roku 2011 a stručně: jeden z prozatím nejlepších dílů, jak ostatně tvrdí přítomní kolegové. Existovaly určité obavy z převzetí novým týmem orgů (je rozumné mít takové obavy, protože převzetí je vždy převzetí), přesto se to skvěle vydařilo a nadšeni byli nejen hráči, ale i NPCs. Ten týden byl strhující a od té doby jen netrpělivě čekám na jaro 2015 a další pokračování.

0
AmbeřanDavid Maleček 03.12.2014

Tento díl hojně využil potenciál Lukjaněnkova světa jako městského larpu. Neustávající přísun děje skrz analytická hlášení o potenciálních či dokonaných událostech, které je třeba prověřit a zkontrolovat, který kolísal od drobných, mnohdy izolovaných deliktů až k událostem řekněme globálního významu, tvořícím páteře dějových linek. Několik úrovní hry, od hlídkařské rutiny přes řešení větších případů místního či evropského významu až po politické hry s dalekosáhlým dosahem. Tajemství, boj, atmosféra, vyšetřování, zrady, vraždy, plány v plánech jiných plánů.

Bylo hodně znát nadšení nového organizačního týmu, příval CP, která pomáhala vytvořit velice věrohodnou iluzi funkčního světa, i dychtivost hráčů zjistit, jak budou "nové" Hlídky vypadat. A organizátorům se povedlo velmi dobře všechny tyto devizy využít.

Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád městské larpy, nebo kdo něco takového chce zkusit.

Kolísám mezi 8 a 9 a dávám 9/10, což odráží mé aktuální nadšení.

0
PatrikPatrik Krupička 03.12.2014

Nový organizátorský tým přinesl do již zavedené hry čerstvý vítr. Přijde mi, že hlavní devizou, díky které se tento díl tak povedl (hodnotím 8/10), je nadšení všech zúčastněných. A to jak hráčů, tak hlavně CP postav a organizátorů.

Hra, která je (a vždycky byla) nastavená spíš jako PvE ("hráč proti prostředí") trpívala nedostatkem ochotníků, kteří by "to prostředí" hráli. Tentokrát se jich sešla spousta a na kvalitě hry se to viditelně odrazilo. Hodně taky pomohla změna tématu od "Praha je v háji, udělejte s tím něco" na "okolní svět taky existuje jinak, než v novinách" a (alespoň podle toho, jak jsem si stačil všimnout) rozložení úkolů rovnoměrně mezi hráče. Potíž u dlouhodobé hry může nastat, když dlouhohrající hráči/postavy přebírají iniciativu a na "nováčky" se nemusí dostat. Organizace zavedla nenásilnou mechaniku rozpoznávání "úkolů", zda jsou určeny spíše nováčkům, pokročilým a nebo matadorům.

PvP ("hráči proti hráčům") složka hry šla tentokrát hodně do pozadí, což mě osobně spíše vyhovovalo (což možná bude tím, že minulý běh nebyl skoro o ničem jiném). Co se taky dost povedlo byl určitý posun k jakési "narativitě". Dřív mi hlídky připomínaly spíš tak jako simulaci světa, kde se události tak nějak odehrávaly bez výrazného začátku a konce (což nemusí být nutně špatně). Teď byly jednotlivé linky tak nějak kompaktnější, uzavřenější - lépe vypověděly příběh. Možná to bylo tím, že se neřešily velké osudy, ale spíše komornější dramata.

Tento díl Pražské hlídky si vzal spoustu dobrého z minula a spoustu dobrého také nově přidal. Myslím, že každý, kdo má rád městské hry, si "nové hlídky" užije a najde si tam to svoje. Ať už lásku, zradu, akci, politiku, vyšetřování, či morální dilema. I přes to, že hra stále zůstává primárně gamistická.

0
VackyMartin Vackář 01.12.2014

A: ..a Česlo mě vyzval na souboj na dyky.
B: a cos mu na to řek?
A: nic, pobodal jsem ho.
B: hmm, tos mu řek dobře

Nezapomenutelná hra mezi DH jako obvykle. Zlatokopecké výpravy (doufám že se stihnu příště připojit, ty věci tam fajt jsou .. vážně :D) Spravnej zaporak pan Doněcký, konečně nějaký vlkodlaci. Doporučuju, užijete si i jako CP.

0
ErnedarJaroslav Fišer 01.12.2014

Když vstoupíte do tohoto světa stane se jen jedna věc. Semele vás to. Nekompromisně, bez rozdílu. Buď to udejcháte, nebo ne, to je na Vás. Ale za hru, Váš čas a energii to rozhodně stojí. Výborná parta lidí, výborní hráči a výborně nastavená hra. Před organizací se klaním za to, jak tento díl rozehráli a dotáhli, někdy až do nechutných detailů. 10/10