Pražská Hlídka XIII

50 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 23 dnů , 2015

Web: http://www.prazskahlidka.cz

Válka ve východní Evropě skončila. Pražští Jiní přestáli tuhle bouři velmi dobře. Váleční zločinci, Temní i Světlí, kteří se v Praze na podzim ukázali, rychle zjistili, že osudově podcenili místní Hlídky. Ale co když mezitím opravdové nebezpečí zapustilo kořeny v samém srdci města?

Pražská Hlídka je městský larp na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, odehrávající se v ulicích Prahy, který probíhá již od roku 2010.

Již XIII. díl tohoto dlouhodobého larpu, tentokrát s podtitulem "Něco končí, něco začíná", se odehraje v termínu 6. - 29.3. 2015.

7.6

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
SherdStanislav Hlubocký 09.06.2015

Toho měsíce jsem střídavě litoval a nikoliv. Litoval, protože jsem se prakticky nevyspal a resty do školu doháním ještě teď. A nikoliv, protože to byla fantastická jízda. Oceňuju, že se tu dokázali bavit všechny kategorie, od nejnižších zelenáčů, co pod rouškou noci trollí sobě podobné, po vysmáté veterány, co pod prakticky neproniknutelnými štíty uprostřed nepřátelského území popíjí vodku.

Různorodé dějové linky (Trable s upíry, zmatení civilisté, vyřizování účtů, rituál hledání cesty...) mě nepřestávaly překvapovat a NPC odvedly kus práce. (Vědmágu, cos tak dokonale vytrollil oba výjezdy, ještě jednou smekám. Upíre Sylvestře, víc takových scének.) a hráči také hýřili nápady, ať už se jednalo o interní fórky (treason, treason, treason...) nebo kreativní metody, jak dosáhnout cíle (Výslechová motorová pila.)

Za zmínku nejspíš stojí i ta hořká ztráta ke konci běhu. Intenzivní prožitek. Přes chladný cynismus hráče i postavy mě to zasáhlo a dostalo to pod kůži. Byla hra, kdy se mi strachy klepaly nohy a sledoval jsem každý stín. Byla hra, kde jsem málem zkolaboval únavou po náročném questu... Ale tohle bylo poprvé.

Jak postupně pronikám do tohohle světa, vidím sem tam i kiksy. Za mě asi největší je ekonomika, které je vyloženě škoda. A některé CP měly problémy dostat se do centra dění, pokud jsem to správně pochopil. Jinak mě ovšem nenapadá nic závažného a pokud by moje postava zapomněla svoje číslo účtu, možná by to nebylo na škodu. Zbyl by epický zážitek díky kterému jsem každý den nasazoval herní placku a těšil se na nové příběhy a Pohádky.

Sečteno, podtrženo: Já chci ještě!

0
FinLukáš Dušek 02.04.2015

Druhý díl pražských hlídek pod taktovkou nového organizačního týmu potvrdil, že holky mají našlápnuto správným směrem. Ono bylo z podstaty věci jasné, že jarní měsíční běh bude – oproti podzimnímu „týdennímu“ – mnohem drsnější zatěžkávací zkouškou, a je proto dobře, že mohu spokojeně zkonstatovat: bavil jsem se. Nechyběly ani věci „malé a běžné“, ani nové průšvihy, ani pokračování některých epických událostí na pozadí. A kromě okamžiků vítězných nechyběla ani hořká prohra a ztráta, která postavu, resp. postavy poznamenala duševně. Snad došlo k několika drobným kiksům, ale ty se vyskytnou vždy a všude a někdy za ně může sama realita a organizátoři neudělají nic, i kdyby rozmarným božstvům reality krvavé obětiny přinášeli. Za co ale organizátoři mohou, je, zda jsou NPCs připravena a zda se věci dějí: byla a děly. Takže dík a na viděnou u dalšího dílu...

P.S. Did you know there is a „T“ in the word „reason“?

0
ErnedarJaroslav Fišer 30.03.2015

Podtitul tohoto běhu má magii sám o sobě. Končily životy, osobní linky i málem celá Praha sama o sobě. Smazalo se spoustu rozdílů mezi hlídkaři a vytvořila se spousta nových. Rozjetý vlak pod novou organizací má před sebou doufám ještě několik stanic a cílovou v dohlednu, doufám, že žádnou.

Pokud si chcete užít masivní akci, interakci, a občas končit den s tím, že jste opravdu rádi, že žijete, tohle... Je pro Vás.

Vítejte znovu ve světě hlídek. Vzbudit se dnes ráno s tím, že můj čas v devět večer dnes opravdu nenastane bylo mnohem horší, než zpropadený budík, co na mě křičel a kouzlem zabít nešel...