Pražská Hlídka XIV: Díky za každý další ráno

50 hráčů, mužů, žen, 50 obojetných

hodin , 4 dnů , 2015

Web: http://www.prazskahlidka.cz

Díky za každý další ráno. Za každej další den. Za hrnek horkýho kafe, panáka vodky a cigaretu. Protože svět se nezastavil a pražské Hlídky mají pořád plné ruce práce.

 

Pražská Hlídka je městský larp na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, odehrávající se v ulicích Prahy, který probíhá již od roku 2010.

Již XIV. díl tohoto dlouhodobého larpu, tentokrát s podtitulem "Díky za každý další ráno", se odehraje v termínu 27.-30.8. 2015.

8.2

12 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ReinitaPetra Lukačovičová 06.10.2015

Jeden z nejvydařenějších běhů Hlídek, pokud ne zrovna ten nejvydařenější. K detektivní lince jsem se připletla vlastně náhodou (díky Finovi za nevinnou žádost, ať ho doprovodím na nějaké povídání) a naprosto mě pohltila. Nesedat k cizím chlapům do auta, byť by vypadali sebenevinněji a auto sebenadupaněji, se pak ukázalo jako nadčasová poučka vhodná pro ženy bez rozdílu věku, specializace a kategorie. ;)

Rozhodně se těším na další pokračování a dávám 9 z 10.

0
ErnedarJaroslav Fišer 01.10.2015

U hlídek se vám stanou jen dvě věci: 1. Budete je nenávidět kvůli tomu, jak jsou chytlavé, i když byl letní běh krátký a jen několika denní, a nene nenechají vás vydechnout. Zamotají vám hlavu tak, že občas přestanete vnímat reálný svět kolem sebe. 2. Budete je mít rádi, protože ztrácet se v uličkách v šeru, zabít občas nějakého upíra, nebo se připlést do vyšetřování něčeho tak propracovaného jako byla linka v srpnu, vás prostě bude bavit.

0
FionorTomáš Klein 01.10.2015

Nebylo by fér hodnotit, protože jsem se hry zúčastnil pouze jako CP (už poněkolikáté), ale i při pohledu zvenčí je jasné, že organizátorky mají hru pevně v ruce. Mají vizi, dokáží přinést velké příběhy i ty zcela osobní a nebojí se zkoušet nové nápady (jako třeba dějová linie připomínající noirový detektivní příběh, kde záhada nebyla založena na hlavolamu nebo šifře, ale na protiřečících si informacích).

0
FinLukáš Dušek 01.10.2015

U Hlídek platí: letní díl = krátký díl. Myslícímu jedinci je tedy nutně z podstaty věci jasné, že v oněch několika dnech se (na rozdíl od tradičních jarních běhů, které trvají týdny) toho tolik v rámci dlouhodobých vztahů a zápletek nezmění a neposune, protože časově ani nemůže. Člověk se musí soustředit na „krátký akční obsah“ a ten orgové dodali. A tentokrát si vyzkoušeli i malou premiéru a (co já pamatuji v dějinách hry vůbec poprvé) hráčům naservírovali hutnou hardcore klasickou urban-noir psycho-krimi a ta se těžce vydařila na 1.