Pražská hlídka XVIII - Ke světlým zítřkům

40 hráčů, mužů, žen, 40 obojetných

hodin , 17 dnů , 2018

Web: http://www.prazskahlidka.cz

Pražská Hlídka je městský larp na motivy knih Sergeje Lukjaněnka, odehrávající se v ulicích Prahy, který probíhá již od roku 2010.

Již XVIII. díl tohoto dlouhodobého larpu, tentokrát s podtitulem "Ke světlým zítřkům", se odehraje pod vedením nového týmu, který už má na svědomí díly Sidestories I. a II. - SilentBob a Vacky.

Hra je pořádána pod patronací spolku Prague By Night

8.1

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ElltarMichal Hlavatý 05.04.2018

Jak bylo řečeno v předchozím komentáři, hra měla svoje slabé chvilky. A chvilky, kdy jsme nevěděli, zda některé věci myslí organizace vážně nebo ne. Nakonec se však vše vyřešilo a to přímo komunikací s organizačním týmem, což hodnotím velmi pozitivně.

Bohužel mi chyběli vcelku všední a pro někoho možná nudné standardní výjezdy k "běžným problémům". Těch bylo pomálu. A přitom právě tato složka by měla tvořit výrazný podíl hry. Bylo tak strašně příjemné, když vám Cp ve své postavě přinese sušenky jako poděkování za záchranu své dcerky. V tu chvíli jsem si přišel jako policajt, co dostane koblížky. A bylo to hodně fajn! V tomto díle mi však tento pocit chyběl.

Co musím vyzdvihnout, tak je schopnost organizátorů sehnat opravdu hodně CP. V závěrečném střetu, kdy šlo o každý mag a život jich bylo nepočítaně a atmosfericky šlo o jeden z nejsilnějších okamžiků ve hře. Prolínání světa jiných a světa lidí bylo taky skvělé a bylo neuvěřitelně zábavné balancovat na ostří nože, co se dá a nedá ještě udělat. 

Celkově vzato šlo o povedenou hru s drobnými zaškobrtnutími a chybami, které však nijak neničily hratelnost. A že moje postava dostala trest od Inkvizice? Nevadí, na podzim třeba udělá něco jiného... :-D

0
SvětloPavla Berková 04.04.2018

Po Sidestories a Sidestories II se organizační taktovky naplno chopil nový tým.

Hra měla i své slabší chvilky, ale ke cti orgům nutno dodat, že všechny problémy, ať už vzešly odkudkoliv, řešili kreativně a otevřeně a hlavně si vždycky našli čas na své hráče, což já osobně hodně oceňuji.

Ačkoliv jsme se dočkali nemála změn, myslím si, že hratelnosti rozhodně neubraly. Spíš přidaly hře další rozměr na který se těším a jsem zvědavá, jak se s nimi coby hráči popasujeme i v delším období. Na počet sice ubylo četností výjezdů, nicméně přesah questů do osobnějších rovin za mě plně vynahradil "lítání z výjezdu na výjezd".

Na podzimní díl rozhodně můžete s mojí postavou počítat. :)