Předchozí hosté / Previous occupants

4 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 0 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2010

Před­chozí hosté jsou pří­běh o vzta­hu dvou lidí, lá­sce a její pro­mě­ně, vy­prá­ví dva páry - je­den zou­fa­le za­mi­lo­va­ný, dru­hý po 20 letech man­žel­ství. Hra pracuje se střídáním emotivně kontrastních scén, vho­dný čas ke střihu ur­ču­je vy­pra­věč pomocí zvon­ku. V dru­hé části hry se hráči oci­ta­jí v roli duchů a do­chá­zí ke ka­tar­zi jejich vztahu.

6.9

36 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DrakeMichal Mikuš 30.01.2017

Bola to docela "hurá" akcia, ale nakoniec sa to docela povedlo :-) S jeepovkami zatiaľ veľa skúsenosti nemám a vždy mám trochu malú dušičku, či sa nám podarí nastaviť a udržať dostatočné tempo. Tu to docela klaplo, zrejme aj vďaka tomu, že sme si dobre nastavili dvojice. Mňa to bavilo, až som bol prekvapený, keď som si po hre uvedomil úroveň imerzie, ktorú som dosiahol. Samotnej hre ani nemám čo vytknúť, všetko je to o tom ako sa úloh zhostia hráči a dokonca i to, kto bude kedy na scéne majú plne vo svojich rukách. Za mňa určite pozitívny zážitok a veľká vďaka Baldovi, že to pre nás spáchal a to vrátane post larpovej diskusie, ktorá bola pre mňa veľmi zaujímavá.

Za seba hodnotím 7/10

 

0
TomášTomáš Fechtner 15.01.2017

Larp s pro mě zajímavými mechanikami. Střídání pozitivních a negativních emoce v první části dokázalo samo od sebe postupně gradovat příběh, protože kontrast škály emocí motivoval hrát ještě více "opačně" než druhá dvojice. Druhá fáze mi pak zdařile vytvořila pocit zmatení (hrál jsem kluka z mladšího páru), střídání rolí a tím pádem i reakcí a přístupu druhé strany fungovalo účině a navodilo pochyby o sobě samém.

Vzhledem k pojetí hry mi přijde důležité, aby si hráči vzájemně sedli a odvážili se být na sebe i zlí a nepříjemní. Hlavně ve starší dvojici, aby pak bylo ve druhé fázi na čem stavět. Což se naštěstí v našem běhu povedlo a nejen díky tomu hodnotím hru velmi pozitivně - 8/10.

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 18.12.2016

Larp, ze kterého jsem včera odcházela plná emocí. Ve skutečnosti hlavně těch pozitivních, jelikož jsem si zahrála dívku z mladého zamilovaného páru... a byť druhá scéna byla plná zmatku a velkých kontrastů, nedokázaly zabít hluboký cit a důvěru, které jsme budovali předtím.

Jeepový larp, který má šanci dostat 1- 10 dle toho, jak ho ta sestava zahraje. Já si ten náš běh vedený Baldou moc užila, druhá ("starší") dvojice vypadala rovněž velmi realisticky, parádně gradovali...A jestli první část skončí vraždou jednoho, či druhého...Zda je v tom i znásilnění... Jaké si to kdo udělá, takové to má  (a stejně i v části druhé ;)).

Pokud máte rádi vztahové psychologické jeepové larpy, tak tenhle stojí rozhodně za zahrání ;)... A že byl vymyšlený rychle a nestrávil nad ním autor hodiny práce jako jiní?.... Hold někteří umělci umí vymyslet i během chvilky něco geniálního a to, že to vymysleli rychle, geniálnosti výsledného produktu přeci neubírá ;)

Hodnotím 8 body.

0
DrirrFilip Appl 24.02.2014

Kraťoučká jeepová vztahová hra, která v podstatě nemá moc náplň a skládá se z čiré mírně směrované improvizace (improvizační longforma?) v zadaném settingu. Oceňuji příjemné a stručné vedení ze strany uvaděče (Balda), prostory a své spoluhráče, kteří byli velmi dobří a dobře se na ně koukalo. Na druhou stranu, hra podle mě nemá žádný velký přesah (nebo ho v něm nějak nevidím), což je tak jediné, co by mohlo vyvážit to, že jde o hru, kterou lze vymyslet a sepsat zhruba za hodinu. To že na jiných komorních hrách je vidět práce v řádu až stovek hodin (a zážitek tomu aspoň pro mě odpovídá) se prostě do mého hodnocení musí promítnout. Na druhou stranu - je to dobrý nápad (hlavně druhá půlka je poměrně výživná v přetahování se o směr a zakončení příběhu), který lze se čtyřmi lidmi realizovat kdekoliv z fleku a je to (aspoň pro zamilovaný pár) hráčská výzva hrát z ničeho něco. Já ovšem v larpech hledám trochu něco jiného. 5/10

0
MontyMartin Bezdíček 23.02.2014

Jeep se všemi výhodami a nevýhodami, které z toho plynou. U nás to byl běh, který byl vlastně až tak moc ošklivý, až to skončilo humorně, což naštěstí až tak nevadilo, protože z toho nebyla fraška, ale jenom silný zážitek, který byl ale zároveň moderovaný tím humorem, takže nemohl ublížit. Je to opravdu hodně o hráčích a o jejich schopnosti invence a improvizace před hrou i během hry.

0
EliškaEliška Applová 04.11.2013

Hrála jsem zatím dvakrát a ještě si je určitě párkrát zahraju. Silný prožitek je jistě dán příběhem, ovšem také velmi záleží na hráčích, kteří se sejdou. A zrovna u tohoto larpu to mám tak, že pokaždé, když se seznámím se zajímavým člověkem, chci si s ním Hosty zahrát :D

Jeden z nej 4 larpů, co jsem zatím měla možnost hrát.
Hosté se mi zažrali hodně hluboko, nemohu jinak, než 9/10.

0
NellmegilJan Chvátal 04.11.2013

Tahle hra hodně záleží na tom s kým hrajete. Samotný nápad je hodně dobrý a používané metody jsou fakt super. Nicméně pokud se sejdou příliš hodní lide tak ta hra může vyjít do prázdna....to sice každá, ale tato specifická k tomu má ten náběh. Na druhou stranu...já si hru užil.

0
ZakOndřej Staněk 08.07.2013

Za sebe hodnotím kladně, ale myslím, že hodnocení jako takové u tohohle jeepu není vůbec na místě. Podle mě záleží z principu věci hodně na provedení a na hrajících. Já děkuju svým spoluhráčkám a spoluhráči bylo to fakt silný a hrozně hnusný...
odmítnout a zradit lásku... zabít člověka...jedno horší než druhý.

0
MaruškaMária Slovíková 03.03.2013

Tak tohle byl opravdu zajímavý zážitek. Hra má velký potenciál, ale běh, ve kterém jsem hrála se nevyvedl úplně nejlíp. Jednak z důvodu chybějícího workshopu nebo zahřívacího cvičení před hrou a jednak kvůli jednomu hráči, jehož styl mi úplně nesedl.
Každopádně druhý akt a manipulace s lidmi byly velmi zajímavé.

0
LischaiPavel Gotthard 09.01.2013

Je to takový pěkný, čistý jeep, kterému docela přidává chytrá koncepce dvou paralelních příběhů.