Překvapivý podezřelý

9 hráčů, 6 mužů, 2 žen, 1 obojetných

3 hodin , dnů , 2005

Policejní stanice. Venku déšť a silná bouřka. Cela předběžného zadržení se plní pochybnými existencemi. Porouchaná vysílačka. Srdeční příhoda jednoho z policistů. Havarovaná záchranka. Zabavené klíče, lékovky, chemikálie. A zbraně. Stres, zmatek, násilí. A do toho všeho ještě ten překvapivý podezřelý…


Napínavé komorní drama ve třech místnostech řízené jednoduchou historií postav, jedním krátkým skriptem, zvukovým pozadím a příchozími telefonními hovory. Postavy se dělí na policisty a zadržené. Zadržení se snaží setřást podezření, získat důležité věci nebo zjistit několik klíčových informací. Policisté se mimo jiné snaží rozmotat dvě související události z výpovědí a zabavených předmětů, hlavně ale zvládnout postupně se komplikující a stresovou situaci.


Kostýmy minimalistické, rekvizity ztvárněné různě velkými popsanými papírovými kartami. Každá postava má sadu schopností a dovedností na různých stupních. Herní mechanismy popisují aktivity jako střelbu, násilí, spoutání nebo výslechy. Při násilí se čas zastavuje a hru krokuje organizátor. Děj je strukturován vnějšími událostmi, simulovanými několika málo vstupy nehrajících postav (organizátorem na začátku a na konci hry), primárně pak telefonáty na mobily a přehrávanými audio efekty (bouřka, vysílačka, autonehoda). Řízené zvukové stopy skrz celý larp jsou možná na české scéně použity vůbec poprvé.

0 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1