PreMatrix

2 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 2 obojetných

9 hodin , 0 dnů , 2009

Web: http://prematrix.larpy.cz

PreMatrix je akční filmově-klišovitá hra pro dva hráče. Vychází ze světa filmové trilogie Matrix. Její děj se odehrává několik let před ní.

Co vás čeká: Zhruba osm hodin v nočním Brně. Jeden z hráčů hraje hackera/operátora, který prakticky celou hru nevytáhne paty od svého počítače a telefonů. Sám uvnitř své lodi pozoruje aktivity svého parťáka v reálném světě. Mezitím mu vypomáhá v orientaci mezi agenty a bojuje s Matrixem uvnitř sítě. Občas runnera nahraje z Matrixu zpět, aby jej zachránil před útokem, nebo jen, aby jej nahrál na jinou lokaci.

Runner je naopak ten, který si užije fyzické aktivity. Plní úkoly v nepřátelském městě. Není si nikdy jist tím, jestli se zpoza rohu nevynoří trojice agentů a dalších pět minut nebude utíkat ze všech sil, aby vůbec přežil.

Hra byla založena na vybudování filmové estetiky. Akční scény byly doprovázeny hudbou, automobilové honičky, střelba i pohyb ve virtuální síti byl podřízen filmové dramaturgii a střihu nikoliv realismu.

Atmosféru můžete nasát z traileru: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oyvNO6_Srb4

V letech 2009-2011 byly odehrány tři běhy a další se v současnosti neplánují.

- 2 hráči
- 10 CP
- 5 runtime organizátorů
- cena 500,- + dobrovolný příspěvek

8.6

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
deguRadka Zounkova 19.08.2013

Jeden z nejlepších larpů, který jsem kdy hrála. Akční hra, kde počet CP výrazně převyšoval počet hráčů. A když píšu akční, myslím tím fakt akční. Pět agentů ma jednoho hráče, rychlé telefony, hledání nejbližší telefonní budky, sledování blikajícího bodu na mapě... A agenti byli hustokrutí, fakt z nich šla hrůza.
Pravda, že v tomhle larpu se ukázalo, že když se něco může pokazit, tak se to taky pokazí, a protože tahle hra je celá postavená na technice, občas to trochu skřípalo. Trochu to ubralo na spádu, na atmosféře ale ne. Jediný co, tak jako operátorovi mně byla celou dobu strašlivá zima a záviděla jsem runnerovi, že se může (musí) hýbat. Sice jsme to nakonec prohrály, ale užila jsem si to maximálně. 9 z 10 za tu seroucí se techniku. Klidně bych si tuhle hru zopakovala v té druhé roli.