Přes mrtvoly / Cez mŕtvoly

4 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 4 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2010

Web: http://novypohlad.larpy.cz/

Cez mŕtvoly je príbeh o prenasledovaní nevinného, nutnej vražde a zbytočnej smrti. Metaforicky taktiež zobrazuje vnútorný rozkol v mysli moderného človeka, ktorý sa snaží uniknúť pred nekonečnými rozkazmi a otázkami, ale často tak robí neadekvátne, bez ohľadu na svojich najbližších. Príbeh sa odohráva v súčasnosti a spočiatku symbolicky a postupne čoraz viac priamočiaro zobrazuje motív prenasledovania, ktoré vyvrcholí vo vražde nevinného. Cez mŕtvoly je silne štruktúrovaná hra, v ktorej si hráči sami upresňujú prostredie, do ktorého bude zasadená. Hra je voľne dostupná na stiahnutie na stránke novypohlad.sk

6.7

28 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
TomášTomáš Fechtner 07.08.2016

Hrál jsem pronásledovaného a díky tomu pro mě byla hra dost intezivní. Styl zkracujících se intervalů pro jednotlivé rozhovory dokáže navodit správný pocit hektičnosti a stresu. Délka samotné hry, bez workshopů a zhodnocení necelá hodina, mi přišla v pohodě.

Úvodní rozcvičení improvizace bylo užitečné, závěrečný debriefing byl také dobrý. Trochu jsem se bál výběru hlavního námětu a diskuzních okruhů, některé byly celkem bláznivé a nevěděl bych jak je hrát. Nakonec jsme si vybrali relativně konvenční téma, které by se mohlo zdát otřepané, nicméně jsme díky tomu nesklouzli do nelogičností a celý příběh dával smysl.

Rozhodně zajímavá alternativa k "tradičnějším" komorním larpům, kterou stojí za to zkusit. Za mě 8/10.

0
DrakeMichal Mikuš 25.07.2016

Hral som v rámci Gamecon-u 2016

S jeep-ovými hrami veľa skúseností nemám, takže keď som v úvode pochopil, čo sa od nás vlastne bude chcieť, trochu som znervóznel :-) Riskol som to a nakoniec som zvolil postavu, ktorá sa "zformovala" až počas hry samotnej.

Dopadlo to, ale nad očakávania dobre a hru som si naozaj užil. Dve veci, ktoré ma trochu mrzeli je a) pomerne krátke časové trvanie a za b) zložitosť použitia kostýmov, ktorá je obmedzená už samotným konceptom. Zrovna u tejto hry, je veľmi dobre možné, že na druhý replay bude ešte o čosi lepšia ! Zatiaľ teda 7/10 :-)

0
MivkaIva Vávrová 23.03.2013

První jeep, který jsem kdy hrála, což s sebou samozřejmě neslo jisté problémy v pochopení koncepce hry. V tomto ohledu jsem trochu měla problém jak s předherní přípravou, tak s poherním debriefingem. Hra samotná byla ale tísnivá, emotivní a pěkně gradovala. Mám ale pocit, že zrovna u téhle hry zážitek ohromně moc závisí na hráči Pronásledovatele, na kterého jsme měli velké štěstí. Zároveň to z toho ale taky dělá hru, na kterou bych si v jiné hráčské sestavě asi nerada troufla, protože velká část je docela těžké a náročné lorem ipsum.

0
MeluzínaLujza Kotryová 20.03.2013

Cez mŕtvoly nie je moc hra, ktorú si idete zahrať. Je to zopár mechaník, ktoré vám pomôžu vymyslieť vlastný príbeh so spoločným ústredným motívom, ktorý môže byť silný alebo veľmi slabý podľa toho, či všetci hráči chápu ,,ako" hrať. Nesúhlasím s tým, že rola prenasledovateľa je najťažšia. Je ťažká podľa toho, ako mu ostatní hráči nahrajú. A práve nahrávanie je podľa mňa tá zásadná mechanika, ktorá by sa mala pred hrou cvičiť. Práve preto bude hra silná pre ľudí, ktorí sa poznajú (a tak nejak si nahrávajú v osobnom živote), alebo pre tých, ktorí sa rozhodnú hrať znova.

0
ArwiBlanka Hanzlová 07.01.2013

Hodnotit je pro mě těžké, ale ráda bych sdělila aspoň to, že tato hra imho silně závislá na hráčích. Osobně jsem zažila běh, který se vymkl veškerým očekáváním a zanechal extrémně silný zážitek na hranici, kdy se už těžko určuje, jestli byl zážitek "dobrý" nebo "špatný". Potenciál ve hře je určitě, záleží na uchopení a sestavě hráčů.

0
VendettaVendi Vendelín 17.12.2012

Hru jsem hrála v prosinci 2012. Anotace Larpu mi nějak nesedí s reálným zážitkem. Rozhodně závěrečná reflexe nespěje k žádnému uvědomění, jen k tomu, nač si hráč přijde sám. Hru si hráči utváří sami (role, situace), ale zároveň linka je pevně daná a je všem jasné, co se kdy má stát, Trochu jsem se bála jít do role pronásledovatele, protože nejsem kreativní člověk v tvorbě role a situací, ale nakonec to bylo velice jednoduché díky pevné struktuře, kterou hra má. Jako pronásledovatel jsem se musela v rámci workshopu naučit být zlá a agresivní. Hra je dobrá na odfiltrování "negativní energie", ale měla bych trochu obavy, pokud by se na hru dostal někdo agresivně labilní. Když se člověk ponoří do role pronásledovaného či pronásledovatele, tak ho to může unést. Nedoporučuju uvádět lidmi, kteří nezvládají kvalitní reflexi. Celkově se mi líbí nápad, ale aby nebyla hra moc plochá, nebo naopak hluboká, řekla bych, že potřebuje možná ještě trochu posunout dál.
Nakonec..já jsem si zahrála luxusně a bavilo mě to:)

0
MellorOndřej Novák 15.12.2012

Hra, která se může velice snadno zvrhnout. Klade vysoké nároky na roli "pronásledovatele", který má nejen nezávidění hodnou roli všemi nenáviděného, ale navíc musí celý příběh vymýšlet prakticky na koleni. Hodně záleží na tomto hráči, jak nastaví hru a kam ji vyžene. Určitě je otřeba kvalitně vedený debriefing.