Příběhy ze světa zaklínače

Příběhy jsou skupinově orientovaná hra, kde se každý hráč výrazně podílí na tvorbě hry.
Samotná hra od organizátorů nemá připraven žádný obsah, tu si hráči ve skupině tvoří sami. Zápletky, které přesahují herní skupiny, mezi sebou komunikují zástupci jednotlivých skupin. Všechny skupiny si sami píší materiály, které mají hráči cp, tvoří rekvizity na hru a zajišťují většinu logistiky.
Organizátoři pouze určují základní nastavení hry, jako je prostředí, doba, téma. Dále zajišťují herní místo a nějaké základní logistické věci (dovoz vody např.).

Tyto Příběhy se odehrávaly ve světe A. Sapkowského, domově zaklínače. Podívali jsme se do království Ebbing těsně před začátkem války s Nilfgaardem. V hře se objevila vojenská jednotka právě z Nilfgaardu, obchodní stanice Malý Kovir, výprava vědců z Nilfgaardské univerzity, divocí elfové, zaklínači, Ebbingská princezna i zdejší baronka a mnozí další. Dějem hýbaly strasti obyčejných lidí, elfí vykopávky a ztracené ruiny, mnohá monstra a přízraky a v neposlední řadě politické cíle různých stran.

7.5

29 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ZevlaZevla Zevla 11.08.2015

Beru Příběhy jako takový oldschool larp, takže jsem čekala, že to bude částečně naskriptovaný, bude tam pár legračních fantasy questů, dost budeme v průběhu hry improvizovat a trochu se budeme válet v táboře s pivem a budeme na výletě svačinářů. A tak to taky bylo. Hodně mě bavila dynamika naší elfí skupinky, náš hlavní příběh byl super, byla jsem ráda, že jsme přišli dost do styku i s nějakýma dalšíma skupinama.
Jako největší nevýhoda mi připadaly vzdálenosti - dojít za nějakou jinou skupinou byla vždycky velká výprava. Pokud byla náhodou jiná skupina v pohybu, mohla to být výprava na půl dne. A ani do soboty večer jsem se nepřestala ztrácet v lese. Taky se připojím ke stížnostem, že byl trochu rozplizlý konec, pěkně jsme si sice ukončili hru pro sebe, ale pak jsme se rozpačitě šli zeptat ostatních, jestli oni jakože furt hrajou.
Bylo tam ne úplně málo kiksů ve smyslu "tenhle očekává, že se stane tohle, zatímco druhý si to vyložil úplně jinak a verze prvního člověka mu v jeho příběhu ani nedává vůbec smysl" (přišlo mi, že těch tam bylo víc než loni).  Asi by to chtělo, aby se vypravěči navzájem domluvili trochu přesněji (do techniky tvoření toho larpu vůbec nevidím, takže píšu jenom jak to působilo na mě). Na druhou stranu je na té hře prostě hezké, že si člověk něco sám vymyslí a nadomlouvá a má tam někoho, kdo mu to propojí s ostatníma.
Zázemí bylo fajn - dost vody, dobrá hospoda, frajerský cépéčka co nás na tom obřím herním území vždycky našly.
Na závěr - sice to tu vypadá, že si na kdeco stěžuju, ale nic z toho nebylo tak blbý, že by mi to kazilo hru. Celkově to bylo príma.

0
PiroshMartin Buchtík 07.08.2015

Příběhy pro mě byly elfí tábor. Jel jsem na ně s očekáváním, že jedu na elfí tábor. Oproti loňsku mi přišlo, že hra není tak dobře mezi skupinami propojená, na druhou stranu v naší izolované skupině jsme si vystačili celkem sami. Velikost území z larpu dělala místy několikadenní procházku lesem v kostýmech, což je dost jako bych byl na elfím táboře. Různé skupiny pojaly hru dost jinak, takže se herní pojetí často střetávala, ale to je asi pro svět Zaklínače celkem v pohodě. Prostě chci napsat, že hra měla docela hodně nedostatků, ale mně osobně celkem míjely. Není to larpový zážitek mého života, ale pár dní v létě v lese s dobrými kamarády je prostě dobře strávený čas.

0
DanielLeoš Kyša 10.07.2015

Bylo to krásné. Alespoň tedy v nilfgaardské skupině. Krásný příběh, skvělé zápletky, konflikty mezi postavami, dynamika příběhu, výborní hráči, prostě užil jsem si to strašně moc. A Duny, Duny byl jako opravdový. 

 

0
DrirrFilip Appl 09.07.2015

Velmi zajímavá hra, která mě na jednu stranu hodně bavila díky mé postavě

Myslíš tím díky naší postavě, Arthure?

Eh...Ano ano Etibalde, díky naší postavě. Byli jsme...jak bych to řekl, trochu schizofrenní a s postupem času jsem ztrácel na síle a...

A ke slovu jsem se dostával já! hehehe. Chtěl jsem ale jen dobro! Zabránit příchodu Lilith! Co je proti tomu párset tisíc mrtvých pannen!

No jistě. Tak či tak nás trochu mrzelo, že jsme si to vše odehráli de facto sami. Prý do toho byli zapojení i další, ale my to nijak nezaznamenali a nikdo na nás nehrál, to bylo trochu smutné.

Zase fňukáš, Arthure? A co to vraždění vesničanky? A šílenství v hospodě? to jsme si užili!

Ale ano ano, a večerní hororová atmosféra zakončená rituálem, to bylo moc epické a krásné. Už za to to všechno stálo. Jen poukazuji na to, že jsme se necítili jako součást světa, prostě jsme si hráli něco svého a paralelně ostatní si hráli něco jiného svého. Pokud by se pro příště podařilo to všecho lépe propojit, provázat, abychom nehráli sami, nemuseli sami zoufale vymýšlet, jak dáme ostatním informace o tom, co děláme...

Bla bla bla, vždycky jsi byl slaboch Arthure. Víš co, raději se ztrať. Bylo to zábavné, sice mohlo být všechno mnohem blíže a víc se o nás, mocného Etibalda, mohli ostatní zajímat, ale bylo to zábavné. A tím bychom to ukončili.

Ale Etibalde...

Ticho! Musím se soustředit, támhle ta plavovláska se na mě usmála. A rozhodně vypadá, že ještě nikdy nikoho neměla. Muhehe...

0
HankaHana Maturová 07.07.2015

Jako jo, objektivně to mělo asi x chyb, což se u tohoto larpu asi dalo čekat, ale já je prostě tentokrát něviděla a nevnímala. Vlastně nevím koho mám hodnotit, jestli organizátory akce, našeho vypravěče, naši skupinu, samu sebe... Takže prostě hodnotím ten zážitek, který byl za mě naprosto úžasný. Upřímně jsem od toho nic moc nečekala. Hrála jsem roli, jakou obvykle nehraju a ono to neuvěřitelně zafungovalo. Jasně, z jisté části za to mohly náhody, že se mi spousta těch témat nějak strefila. Ale výsledek byl prostě takový, že tak, jak se mě nijak nedotkly hry jako Dance Macebre, Legie a jiné zaručené "dostávačky", tak přesně tak mě dostaly Příběhy. Za mě 9/10 a doufám, že příští rok zase.

0
DanielaDaniela Procházková 07.07.2015

Když já ty larpy odnotit neumim.  Ale mně to prostě bavilo a to je u mě hlavní měřítko. Že to bude punk, s tim se dalo počítat a byl to tak nějak punk. :-) Oproti loni jsem svou vlastní postavu mnohem míň pozevlila před hrou, takže jsem měla, co hrát. Že bylo území velký bylo dost blbý, ale zase když už larp není elfí tábor, tak pro mě byl alespoň příhodně poněkud odtučňovacím táborem, ale nic, co by nějaký lahodný Chytrouš nenapravil. :-) Kažopádně děkuju Tryskovi, za to, že nás nepodřezal ryze neherně za všecny kecy o pochybeních a bičováních. Já si nemůžu stěžovat. Neměla jsem žádné prostoje. Takže díky všem a za rok nejlíp znova. :D

0
DavidDavid František Wagner 07.07.2015

Loni jsme si po Příbězích jako vypravěči říkali nějaké věci, co bylo špatně a co bylo dobře.


Teď toho špatného bylo pro jistotu násobně. Neefektivní, s nulovou dramaturgií (konec v neděli ve 14:00 je v prodlouženém víkendu který měl být využit celý jenom taková jako kdyby třešnička na dortu), bez možnosti udržet nějakou koherenci herního světa a tématu, bez jasné odpovědnosti a bez odpovědného přístupu na všech stranách. Prožitek a radost drží nad vodou participativní přístup: nikdo nechce říct, že to bylo marný, když on sám byl u té tvorby/ hru mu vytvořil kamarád a všichni se v průběhu hry tak nějak upřímně snaží hrát.

Oproti loňským Příběhům za mě rychlý sešup do bídy. Více slov tady https://docs.google.com/document/d/1qbpPQLVckONpLIQY55M5gs28cxMtGpIvjceCMPGuf88/edit.

0
VórimaOndřej Hartvich 06.07.2015

Příběhy se letos zase povedly. Tak jako loni i letos hodně záleželo na tom, jak moc (nebo málo) se člověk věnoval přípravě a komunikaci s vypravěčem před hrou. Tak to prostě u Příběhů je. Já měl úžasné štěstí na vypravěčku, která se naší skupině vážně hodně věnovala a tak do hry zapojila téměř všechny nápady, které jsme si vymysleli a dávali do světa Zaklínače smysl, stejně tak, jako nám doplňovala zápletky z jiných skupin, aby to bylo zajímavé a k postavám to sedlo.

Samozřejmě kus zážitku z larpu umocnilo, že jsme na hru přijeli na koních, ale i když si odmyslím to, tak se mi prostě tenhle formát hry líbí a rád si ho jednou občas zahraju.

0
DarienKristýna Obrdlíková 06.07.2015

Postava: Neiva Amrhein, nilfgaardská vědkyně, skupina Výzkumníci, vypravěč Zappo.

Pár suchých vět na začátek, když je tak sucho…
Hra se mi velmi líbila. Mám z ní dobrý pocit a můj příběh jsem si užila do poslední mrtě. Dostala jsem, co jsem chtěla, a nesetkala jsem se s žádným zásekem nebo průšvihem.
Co nebylo moc fajn: délka. Hra skončila příliš brzy. Mělo se to designovat do nedělního večera, když je ten pondělek volnej. Vypravěči měli dramatické oblouky promyslet aspoň do těch čtyř odpoledne, nebo dát klidně vrchol příběhů na nedělní večer, a trvat na tom. Sobota by se odlehčila a příběhy by měly čas se skutečně rozvinout. Takhle to bylo… škoda krátké.
Co bylo fajn: ten zbytek!
Po vrchní organizační stránce super. Místo krásné, vody dostatek, nikdo nic nepodpálil, CPčka obětavá a spolehlivá. Rozloha území mně nevadila, já jsem tam, kam jsem potřebovala, dokázala dojít. Naštěstí kdo mě potřeboval, tak si mě našel.
Naše skupina byla báječná. Banda inteligentních, lehce namyšlených a přitom vyděšených výzkumníků měla grády. Nenávisti, hádky, paranoia, divné experimenty, strach z neznáma. A taky pohodová parta lidí, s nimiž si sednu, co se týká herního vyjádření a důslednosti. Vypravěč nám připravil zajímavou chytrou hru, kterou jsme si přitom mohli napsat sami, a slepil naše nápady do konzistentní podoby. Zahrála jsem si alchymistku, co není elixírovej felčar, ale regulérní vědec, který jen neběhá s lektvary Rudého kříže a obvazy, ale může si užít vizuálně zajímavou hru i bez toho a má to přesto herní dopady.
Interakce mimo tábor vyšly výborně, děkuji všem spolu/protihráčům, že byli k nalezení a že jsme si snad navzájem nezkazili herní zážitek. Já jsem byla zcela spokojená a užila jsem si to, včetně těch chvil, kdy na to moje postava měla opačný názor. :-)
Stihla jsem skoro všechno a herní náplň byla pro mě rozložená rovnoměrně. Byla pestrá a zajímavá, netrpěla jsem žádnými prostoji ani významným pocitem, že nevím, co dál. Zvenku hra krásně vypadala, musím pochválit kostýmy a nepřítomnost náhodného bordelu. Není to samozřejmé a já děkuji, že byl udržen tak dobrý standard.
Zvlášť musím vypíchnout náš catering od Natálky, který neměl chybu, snad jen že jsme jí nemohli udělat víc radost a dlabat ty dobroty ještě nadšeněji, protože prostě bylo moc horko. :-). Díky moc!
Děkuji naší partě za skvělou možnost prožít s nimi báječný víkend a extra Zappovi coby našemu vypravěči. Děkuji zaklínačům, kteří mi poskytli napínavý finiš, lékařům za odborné diskuze a profesní řevnivost, i všem, kteří se rozhodli si s námi hrát. :-) 

Koncept Příběhů se mi coby hráči osvědčil a moc ráda si zahraji i další larpy tvořené tímto způsobem.

 

 

Události

Larpy autorů