Princův Gambit

42 hráčů, 23 mužů, 19 žen, 0 obojetných

0 hodin , 2 dnů , 2012

"V tu chvíli se  na mýtině zvedl oblak dýmu. Každý, kdo by zvládl udržet oči doširoka otevřené, uviděl by, jak se prach a dým valí přímo z prostředku celého prostranství. Po chvíli se vše rozptýlilo a po zástupu čekajících obyvatel Erinského hvozdu nenašlo se ani stopy. Jen vprostřed pařez rozpadlý vedví, poukazoval na změnu, která se zde udála."  

"Těch pár kroků skrz Závoj bylo tou nejtěžší životní zkouškou, kterou mnozí z nich prošli.
Zůstat ale na místě by znamenalo něco mnohem, mnohem horšího..."

"A tak, ve jménu zlaté Prahy a země české, já Václav ustanovuj, aby se napříště jasně vědělo, že ... "

Městská hra volně navazující na komorní "Tak Zpíval Listopad"

4.4

22 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
benzinLukáš Benda 08.10.2013

Můj první městský larp, nakonec nedopadl vůbec dobře. Také šlo o první a zatím i poslední larp, ze kterého jsem zbaběle utekl předčasně. Na druhou stranu si některé scény z Gamibitu doteď vybavuju, takže něco to do mne zaselo.

0
IsabellaJana Isabella Růžičková 28.03.2013

Inu, co ke gambitu říct. Skvělé materiály, špatná hra. Alespoň pro polovinu postav. Ze hry jasně čišelo to, že některé postavy byly pro organizátory zábavné tvořit, zatímco ostatní byly jen do počtu. Někteří hráči čekali na organizátora i dvě hodiny a jiní ho měli v podstatě stále s sebou. Těch pár hráčů, kteří měli co dělat, byli tak zaměstnaní, že nemohli stihnout tvořit trochu hry i pro ostatní. Mnoho hráčů se nudilo. Někteří dokonce odešli v půlce hry.
Výběr postavy raději komentovat nebudu.

0
BaldaJakub Balhar 14.02.2013

Hra zklamala moje očekávání, vzhledem ke stránkám a materiálům jsem očekával silný dramatický zážitek koncentrovaný v centru Prahy. Bohužel, hra byla rozeseta po mnoha, byť velmi zajímavých, pražských lokacích, které od sebe byly docela vzdálené, a tak velkou část času sežraly přejezdy.
Jakožto Rabi jsem měl celou dobu co dělat, spíše jsem si nebyl schopen najít ani čas na jídlo, ale žádná z linek a řešení mě nijak zvláště nezaujala, nicméně většinu hry jsem se nenudil.

0
Lone WolfMichal Kunstovný 17.01.2013

Hra pro mne byla trochu zklamání. Málo informací do začátku. Nezkutečně dlouhé přejezdy z místa na místo.
Ale plus byla moje romantická dějová linka, tu jsem si fakt užil

0
FjertilFrantišek Špoutil 12.01.2013

Průměrný městský larp se vším všudy: běháním po lokalitách jak na štafetovém závodu, spousta řešení, takže nezbývalo mnoho času na hraní si mezi postavami, jelikož část něco řešila a druhá neměla co a pár další spíše nešvarů. Co hru zabilo ale spolehlivě byl useknutý konec, který navíc nasměroval mnohé tam, kde to pro ně nemělo význam. Co naštvalo, bylo neymyslné posunutí jedné lokace mimo herní území, aby to hráči nestihli jinam.
Ale jelikož píši průměr, tak dodávám zároveň, že spoluhráči i CP výtečná, orgové vesměs vstřícní a některé momenty celkem silné. Pokud by nebyl následovníkem skvělého "Tak zpíval lisopad", asi mohlo být hodnocení lepší. Každopádně času na něm nelituji.

0
KamilKamil Buchtík 10.01.2013


Princův Gambit - Nejlepší na celé hře byl asi mechanismus výběru a popisu postav. Oceňuji také to, že se jednalo o městský larp. Velmi se mi líbili site-specific události (např. mluvící sochy coby zástupci historických a bájných osobností). Bohužel to s sebou neslo i fakt, že spoustu času člověk trávil přesunem z místa na místo. Sám jsem vedl skupinu skřítků a obávám se, že jsem svou úlohu z nějakého důvodu nezvládl. Nedokázal jsem zřejmě identifikovat herní náplň, která nám byla určena a tak jsem sebe i své skřítky honil od čerta k ďáblu ve dějových slepých uličkách. Dle zvyku z jiných her jsem se snažil, aby mě organizátoři nasměrovali správným směrem. To se bohužel nestalo a možná jsem jen umocnil špatnou náladu v organizačním táboře, která zřejmě vedla k předčasnému konci hry. (Je to moje domněnka. Naymslím si, že by to takhto bylo naplánováno). Byl jsem zklamán ze hry, ale hlavně ze sebe jako z hráče.

0
LimwenKlára Cíchová 04.01.2013

Tématicky zajímavá hra, na kterou jsem se hodně těšila. Bohužel pro mě a potažmo pro celou moji herní skupinu se proměnila v honbu za něčím, co vě hře vůbec nebylo. Naše pátrání a řešení situací bylo neustále ve slepé uličce, ze které jsme se složitě vysekávali, abychom po nepříjemně useknutém konci hry zjistili, že jsme byli zcela mimo mísu. Bohužel za celý den si toho nikdo z organizátorů nevšiml a nekopnul nás kousek správným směrem. Zklamala mě i postava jako taková, na kterou jsem se taky těšila. Specifika jejího charakteru v reálu nešla dost dobře hrát, protože to zdržovalo a obtěžovalo zbytek postav, které se snažili řešit velké problému a záchranu světa a její schopnosti se ukázaly být v podstatě k ničemu. Ve výsledku tak hra část hráčů, kteří trefili správnou herní linku nejspíš dost dobře pobavila. Těch byla ale jen menší část z celkového počtu hráčů.

0
DrrakPetr Platil 02.01.2013

Hra mi hodně sedla postavou největšího prudiče a zlouna. Měl jsem ji nabitou od začátku až do konce a i přes to, že ne vždycky všechno organizačně vyšlo, jsem se dobře bavil. Oceňuji i přístup organizátorů, kteří hodně pohotově zareagovali v jedný okamžik, kdy jsem si říkal, že mám všechno hotové a nevím co dál. Stačil telefon a o zábavu bylo do druhé půlky hry zase postaráno. Když hru zhodnotím v porovnání s jinými městskými hrami, kterých jsem se zúčastnil, říkám, že byla dost nadprůměrná.

0
ZevlaZevla Zevla 28.12.2012

V téhle hře byla spousta zajímavých věcí, které jsem ovšem jako skřítek z nějakého nepochopitelného důvodu skoro úplně minula a spolu se svou skupinou jsem se honila za nějakými chimérami po "slepých odbočkách" a než vyšlo najevo, že jsou slepé, plno věcí mezitím uteklo. Zčásti to asi bylo tím, že propojenost skřítků a městských legend asi úplně nefungovala tak jak měla, zčásti vlastně nevím. Možná naše chyba. Každopádně jsem pak docela záviděla legendám :) Nicméně měla jsem pár dost povedených linek na některé postavy, které se někdy vyřešily dost zajímavě. Konec mě ovšem vyloženě naštval, protože se tam hra prostě utnula a tím byla řeznicky přeseknuto i má očekávání věcí, na které jsem se nejvíc těšila.

0
MontyMartin Bezdíček 19.12.2012

Hrál jsem roli skřítka z Prahy, takže jsem měl kontakty na spousty postav z obou světů a díky tomu jsem se prakticky vůbec nenudil. Celou hru jsem měl, co dělat a měl jsem i drobnou osobní linku, kterou bylo zajímavé rozvinout, i když dopadla dle očekávání. Užil jsem si toho asi nejvíc díky prolnutí obou světů prezentovaných ve hře, takže až do samotného konce jsem se bavil a užíval si hru.
Bohužel konec srazil zážitek, který pro mě osobně byl kolem 9 na "pouhou" 7, protože byl šitý hodně horkou jehlou a nezvládlo se zdaleka dohrát všechno, co se dohrát mohlo, což byla škoda a celkově to byl jednoznačně nejhorší konec LARPu, jaký jsem kdy zažil. Ale celkový dojem mám stejně nadprůměrný, i když pravděpodobně díky postavě, ale hodnocení je subjektivní, takže dávám 7/10.