Probuzení (pro ženy)

1 hráčů, 0 mužů, 1 žen, 0 obojetných

3 hodin , dnů , 2018

Autoři: Zuzana Zuzana Hrnčířová

Skupiny: —

Experimentální filozoficko-psychologická hra pro jednu hráčku, která klade otázky o životě. Jak žijeme? Co je pro nás důležité? Máme priority nastavené správně? Sníme svoje sny? Neživíme v sobě klamné jistoty?

Hráčka zpodobňuje mladou osmadvacetiletou ženu z naší doby a naší země. Dostává se ale do okamžiku, kdy je třeba zrekapitulovat život a dosavadní pohled na něj. Hrou prochází sama, jen občas bude přítomná cizí postava. Spíše než larpem lze Probuzení nazvat prožitkovou hrou útočící na psychiku a celou škálu emocí. I přes příležitostný výskyt CP hra primárně staví na dění v hlavě hráčky, která může celou hrou projít i beze slov.

Pro koho je larp určený:

- Pro zkušenou hráčku, která má zájem hrát hru pro jednoho, nečeká klasický larp a umí za postavu hluboce prožívat emoce (o nich to zkrátka celé bude).
- Pro hráčku, která chce řešit filozofické otázky o životě.
- Pro hráčku, která uvítá abstrakci a pokus o umělecké/netradiční ztvárnění atmosféry.
- Pro hráčku, která má chuť zkoumat způsob života a hledat po hře paralelu s tím vlastním - na přenesení uvědomění ze hry do reality larp záměrně cílí.
- Pro hráčku, která je ochotná předem si přečíst velmi dlouhou postavu (20 stran).
- Pro hráčku, která se s důvěrou svěří do mých rukou, zvládne malou míru fyzického kontaktu, cítí se duševně v pořádku a pokud možno ví, jaké hry tvořím. Hra projednává těžká témata, proto by na ni měly přijít jen ty, které o takový druh zážitku mají zájem. Ideálně ne v době silných či nešťastných reálných životních událostí.

Poznámka: Hráčka by měla vědět, že se jedná o adaptaci hry původně stvořené pro muže. I přes veškerou snahu, aby byla hra ušitá co nejvíc na míru i ženám, nejde vyloučit, že to může být v nějakém ohledu poznat.

9.4

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
SinyAneta Formáčková 14.03.2019

Hru jsem hrála před pár dny a říkala jsem si, že s hodnocením raději chvíli počkám... Nuže, tak tedy sem s tím.

Ráda bych na tomhle místě vyzdvihla prvních pár slov z úvodního popisu výše "experimentální filosoficko-psychologická hra". Přijde mi, že tohle už není věc, kterou bych nazývala larpem, protože hodně cílí na přesah do osobního života a připomíná mi spíše styl dramaterapie/psychodramatu. Což samo o sobě není špatné, ale je dobré to vzít v potaz a být ochotný některé zážitky a scény prožívat sám za sebe a připustit si je k srdci či se nad nimi (i sebou) zamyslet. 

Každopádně zpátky ke hře - musím vyzdvihnout velice hezky propracované kulisy, tematickou hudbu, která dotváří podkres i velice dobře promyšlené scény, které posunují příběh vždy o kousek dál. Jsem moc ráda, že jsem si hru mohla zahrát a Zuzce za ní patří velký obdiv a díky :)

0
KateřinaKateřina Midori 18.02.2019

Tento larp bych doporučila každému, kdo zrovna neprochází sám nějakou osobní těžkou krizí. Je těžké napsat víc, z anotace nahoře jsem neměla moc představu do čeho jdu, ale měla jsem doporučení že je to dobrý a opravdu bylo, za mě 10/10, od prvních vteřin hry jsem věděla že tahle hra bude dobrá a "s přesahem" do témat, která už jsem v životě párkrát řešila a je dobrý a důležitý se k nim vracet. Navzdory náročnému tématu jsem po hře neměla nějaký těžký bleed, ale naporak mě to nakoplo dobrým směrem. organizačně vše probíhalo jak mělo jak před hrou, během tak i po ní, nemám co bych vytkla.

Edit: doporučuju přečíst si komentáře k mužské verzi larpu, lépe to může nastavit očekávání. Já byla na místě z některých věcí překvapená (jen z přečtení postavy jsem věci čekala jinak) ale to taky nebylo vůbec na škodu, věci stejně fungovaly jak měly. Samozřejmě je otázka do jaké míry je to jheště larp, za mě ano, je tam nějaká role, nejaký příběh, nějaký prožitek a je na vás kolik tam dáte ze sebe ;)

0
AlfirinAlfirin 05.01.2019

Tenhle LARP jsem hrála před třemi týdny. Hodnocení záměrně píšu až teď, protože jsem měla pocit, že takový zážitek je potřeba takříkajíc nechat uležet - už to samo o sobě napovídá, že to nebyla jen tak ledajaká hra :-) Nicméně ani teď po těch třech týdnech mě ještě úplně neopustil pocit, který jsem měla bezprostředně po dohrání.
Věci, které si člověk běžně jen vzdáleně uvědomuje, mu tahle hra přímo omlátí o hlavu. A vzdor tomu, že jde o smutnou záležitost, je můj pocit z ní velmi pozitivní. Asi jako když vás někdo rozebere a zase poskládá dohromady o něco líp :-) To rozebírání příjemné není, ale ten pocit na konci..? No, na každého to asi bude působit jinak, ale osobně jsem prošla takovou katarzí, jak nikdy. Pomohlo mi to vyřešit svoje vnitřní "bubáky" líp, než všichni možní odborníci.

Takže Zuzko, ještě jednou Ti moc a moc děkuji za hru. Nemám ráda patetická klišé, takže nebudu psát o tom, jak mi hra změnila život... Ale naprosto bez nadsázky mohu říct, že mi změnila pohled na něj. Spoustu věcí najednou vnímám úplně jinak.

Samozřejmě 10/10 a fakt mě mrzí, že nemůžu dát víc :-)