Projekt Exodus

5 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 5 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2010

Jedná se o nebojový, trochu filozofický LARP pro kohokoliv, ve kterém se klade důraz na dialogy, etiku volby a atmosféru. Nebezpečí plynoucí jak z přírodních katastrof, nekontrolovatelné činnosti člověka, tak různá neznámá ohrožení z vesmíru, nás nutí uvažovat o ochraně samotné lidské civilizace. Dnešní doba, ovlivněná velkou měrou prudkým rozmachem lidského vědění a techniky, nás staví před otázku: připravujeme se na nejhorší? Tváří v tvář všem hrozbám a plně v souladu s principy předběžné opatrnosti připravily přední mezinárodní technologické instituty ve spolupráci s vybranými vládami nejrozvinutějších států projekt EXODUS. Nejedná se o zoufalý akt, cílem je pouze preventivně připravit záložní plán na zachování lidstva, jeho historie a vědomostí v případě, že z neočekávaných důvodů bude planeta Země vážně ohrožena. Na základě nejnovějších vědeckých poznatků byla vytipována nebližší planeta umožňující život, a vytvořen modul Moises, na který bude umístěno jádro lidstva schopné vytvořit novou civilizaci.

6.4

38 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
InriOndřej Machala 16.08.2016

Takový dost volnější(aspon v mém běhu) komorák, dalo by se říci více na filozofické úrovni, kde dost záleží na spoluháčích. Roleplay je na vedlejší koleji, ale to tomu ani tak moc neubírá a já si to celkem užil. Super, že je to v PC verzi, kdy více méně potřeba prostor atd odpadá a konec je krásný, celkem jsme se zasmáli :) 

Inri, hráno na Conec 13.8.2016

0
LisaZuzana Eliška Veselá 28.12.2013

Příjemné překvapení! Vylepšení prostředí a doplnění postav mělo myslím velký význam. Hra mě bavila a to i přesto, že jsem spíš imerzní hráč a z akademických diskuzí o nesmrtelnosti chrousta jsem už vyrostla. Exodu se podařilo z akademické diskuze udělat diskuzi praktickou a tím mě získal.

0
AzrailDavid Kalbáč 23.12.2013

Docela si nedokáži představit, jak probíhala hra bez nějakého archetypálního rámce, přece jen zápletka k tomu jen vybízí. Ale jako pokusnému králíkovi se mi hra v nově úpravené verzi líbila.

0
NyarAleš Navrátil 11.07.2013

Hra mě oslovila asi především proto, že jsem od ní neměl očekávání a také proto, že stála na naší vzájemné spolupráci. Je tedy jasné, že prožitek se bude lišit podle obsazení a očekávání. Také nejde o role play game a to je dobré vědět, že zde není ta hlavní hodnota.
Nejvíc po hře doceňuji, že ji autoři přepracovali do balíčku, který si s přáteli můžete sami zahrát a nepotřebujete nic než pc a pár drobností k tomu.

0
DoktorMartin Čepelík 04.05.2013

Je nesmírně těžké tento LARP hodnotit, jelikož u tohoto LARPu cítím více, než u jiných, závislost zážitku na tom, jací hráči se sejdou. A také jaké postavy si vytvoří. A právě v tomto bodě vidím velkou devizu, ale i obrovskou slabinu hry, jelikož hráčům je dána příliš velká volnost při tvorbě "postavy" (alespoň u nás to tak bylo... ale hra nebyla uváděna přímo autory!) a málo vodítek. Člověk tak má zaprvé tendenci tvořit postavu částečně dle sebe (což není nezbytně negativum), ale především se může stát, že rozložení postav jednoznačně definuje směr, kterým se bude hra ubírat (jako tomu bylo u nás ve skupině), čímž může z velké části pohřbít to, co je na hře silné - řešení otázek, které přesahují hru do roviny naší reality. Navíc to může zcela rozbít závěrečnou pointu hry, což se v naší skupině (bohužel) stalo. Nejsem schopen říci, zda v původním uvedení od autorů jsou hráči nějakým způsobem vedeni při tvorbě postav, ale v našem běhu to tak nebylo a díky tomu některé věci nefungovaly tak, jak měly.

S odstupem času cítím, že zážitek ze hry byl dán především mými spoluhráči a hra je bohužel příliš citlivá na to, jakou si ji udělají sami hráči. Za mě 6/10.

0
SpizeJosef Podlesák 04.05.2013

Exodus není příliš dobrá hra z hlediska herního. Postavy jsou jen letmo načrtnuté, bez konfliktů, ploché a spíš "aby se neřeklo". Ale... To nevadí. Jsou tam jen jaho rozhraní, přes které hráč interaguje s herní realitou.

Zároveň ale tu hru považuju za dokonalou záležitost. Není to na zahrání pro zábavu, pro drama nebo atmosféru (byť poslední dvě zmíněné se ve hře jistě mohou dost silně objevit). Je to hra na zamyšlení. Možná jsem trochu zaujatej tím, že to je jeden z prvních komorních larpů co jsem kdy hrál, ale považuju jej za jednu z nej her. Snad ještě půl roku po odehrání mě otázky položený tímhle larpem vrtali hlavou.

Vřele bych to doporučil, přijde mi to i vhodný pro mladší hráče a nováčky do světa larpu. Možná pro ně více než pro ostříleného cynického hráče s pevně zformovanýnými názory.

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Jednoduchá hra se silným tématem a zápletkou kolem které je možné vést velmi zajímavé debaty. Jde víceméně o hru diskusní a poměrně závislou na schopnosti komunikace všech zúčastněných. Trochu nejasně se zde prolíná postava s hráčem, ale v konečné fázi nemám pocit, že by to mému zážitku ublížilo. Larp má dobrou gradaci a jeden vypečený nápad, kvůli kterému na tuto hru asi nezapomenu. I proto bych hru celkově doporučil a to hlavně těm, kteří rádi intelektuálně diskutují o politických systémech, náboženství či hodnotách. 6/10

0
MuDaniel Hrnčíř 25.03.2013

Hodnotil jsem: 7
Hru můžou hrát úplní začátečníci a ti co už na nějakém tom komoráku byli se nebudou zlobit, že jsou na tomhle a to vidím jako zatraceně velký plus.

0
ErriksonMilan Tomeš 11.03.2013

Tuhle hru jsem hrál jako hráč a přišla mi průměrná. Klasická konverzace o existenciálních otázkách. Pak jsem ji ale vedl ve dvou bězích pro několik prvohráčů. Na doporučení organizátorů jsem se zaměřil hodně na vytvoření atmosféry a ta zúčastněné hráče natolik pohltila, že o hře hovořili ještě druhý den a otázky nastolené během hry měly hluboký přesah i do jejich osobních životů. Hra je přesně časově vymezenam, je vedena sama, není u ní třeba ani organizátor, proto doporučuji rozhodně zahrát, pokud máte méně zkušeností a chcete si vyzkoušet, co to ten Larp je. Organizátoři veškeré know how ke hře rádi poskytnou, takže se na ně stačí jen obrátit a zahrát si ve vlastním prostředí se svými přáteli, třeba jako součást nějaké společenské události.

0
TariRenata Doubravová 11.01.2013

Larp se mi líbil, i když jsme se v něm místa ztrácela a byla mírně bezradná, co dal. Ovšem v závěru silné emotivní zážitky díky spoluhráčům. Opět hodně konverzační larp, ve kterém hodně záleží na tom, s kým hrajete.