Proklatě dobré kuře

7 hráčů, 4 mužů, 2 žen, 1 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Dlouho jsme si mysleli, že hrozby a varování vědců o ekologickém kolapsu Země byly jen plané bláboly a obchodní intriky. Nedávno nastala doba, kdy se každý z nás mohl názorně přesvědčit o jejich pravdivosti. Někteří se bohužel přesvědčili víc než by jim bylo milé, když při hladomoru pomřela skoro polovina obyvatelstva planety a my kdo jsme zbyli jsme nevěděli co bude dál. Tehdy se zjevil vědec a obchodník Fergusson, který přišel se syntetickým způsobem výroby kuřecího masa, který pomohl lidstvu z nejhoršího. Na tohoto člověka, který změnil život každému z nás dnes vzpomeňme v tom nejlepším, protože jsou tomu dva dny, co odešel navždy. Začíná zuřivá mediální kampaň, zprávu takové důležitosti jsme v médiích už dlouho neměli. Výsadní právo na přenos oficiálního pořadu do světového vysílání o Fergussonovi sponzorovaného vládami a firmou Fergusson Food Co. získává redakce British Daily Mirror. Tím se novinářům otevírá netradiční pohled do soukromí nejvlivnějšího člověka světa a dost možná objeví něco, co nečekali. Proklatě dobré kuře je diskusní larp z novinářského prostředí pro 7 hráčů. Lze očekávat práci s informacemi, tajemstvími, množství intrik, zapletených vztahů a zřejmě i nějaké to morální rozhodování.

5.6

31 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LothVeronika Frankovská 03.11.2013

Pohodová hra na nedeľu po larpvíkendej párty. Splnila očakávania - nečakala som vážnu hru ani prekvapivé zvraty (áno, zápletka je pomerne očakávateľná), ale hektické novinárske prostredie a inú tému, než je v komorákoch bežné.

6/10 za príjemnú nedeľu.

0
OslíkPavla Dousková 12.08.2013

Nejkratší larp, co jsem kdy hrála - měli jsme odehráno tak za 3/4 hodiny. Dost možná to bylo hráči, ale díky tomu, že jsme konflikty vyřešili poměrně rychle, tak jsme se brzy dostali ke konci. Můj pocit - začala jsem se rozehrávat a najednou konec.
Ohledně hry bych řekla, že více než jinde záleží na tom, jak moc se v čem chcete rýpat a jít do konfliktů nebo naopak se budete snažit situaci vyřešit, aby se nestalo "něco strašného". Přišlo mi, že některé věci by to chtělo ještě dotáhnout, konkrétně zapojení některých postav více do děje, jejich provázanost a načasování hry, ale líbilo se mi téma, některá překvapení a oceňuji využití techniky.

0
MontyMartin Bezdíček 08.06.2013

Hrál jsem komorníka a podařilo se mi z něj vytáhnout asi maximum, ale stejně to bylo takové slabé a mírné. Nevím jak hru zlepšit, je prostě tak postavená a funguje jak funguje. Pro nějaké postavy evidentně lépe a pro jiné hůře. Já to nepovažuju za ztrátu času, že jsem se zúčastnil, ale ani to nebude něco, na co bych si za pár dní ještě vzpomněl, že jsem hrál.

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Larp z novinářského prostředí, který sází na neotřelé téma a celkově docela zdařile simuluje novinářskou poradu, která pěkně graduje. Pro mě, navzdory nastoleným dilematům, moc o dilemata nešlo, protože novinář jsem a podobné otázky už mám vnitřně zodpovězené. Postavy jsou navíc poměrně stručně vymezené a je zjevné (teda hrál jsem první běh, tak nevím, zda se to nezměnilo), že některé jsou výraznější a významnější (mluvčí) a jiné naopak. Jde tak spíše o zapojení hráče do daného světa než o hraní nějakých silných charakterů. Ale to asi není výtka, je to tak prostě nastavené. Hra navíc nenudí, pěkně využívá mobilních telefonů a k závěru velmi dobře graduje, což zanechává příznivý dojem. Tak či tak, nemohu říct, že by šlo o nějaký silný a intenzivní zážitek. 5/10

0
DikéKateřina Eva Andrysová 18.02.2013

Musím říct, že dle mého názoru chce tenhle larp ještě trochu propracovat postavy. Jinak jsem se skvěle bavila, zvlášť ke konci, kdy to celkem vygradovalo...

0
CiriTereza Staňková 02.01.2013

Příjemná konverzační hra. Žádno velké emoce, žádné velké divadlo, spíše vyjednívání a slovní přestřelky. Líbila se mi pointa, příliš mi nesedla postava. Nanadchlo a neurazilo, ale spíš proto, že hra se slovy není moje silná stránka.

0
WolflingDavid Dirga 27.12.2012

Odehráno se skvělou skupinou, která si našla dilemata trochu jinde, než autoři zamýšleli, ale bavili jsme se výborně. Prostředí novinářské porady se mi líbilo, většina postav taky, jediná, se kterou bych si skutečně nevěděl rady je komorník.
Larp by potřeboval trochu dotáhnout, ale obecně ho hodnotím velmi nadprůměrně.

0
GenevieveAnna Vrr 26.12.2012

Hra, která má rozhodně potenciál, ale když jsem ji já hrála, tak mi přišla poněkud nedotažená. Možná zbytečně moc postav, z mnoha postav by šlo udělat pouze CP a hře by to neubralo. Nicméně novinářské prostředí se mi opravdu líbí a motiv a vůbec zápletka je dobrá. Vygradovali jsme v báječné konflikty a scény, čemuž hodně pomohli skvělí spoluhráči.

0
VórimaOndřej Hartvich 21.12.2012

Pro mě to byl hodně silný zážitek, kterému velmi pomohli výborní spoluhráči. Subjektivně výborné, objektivně to chce trochu vybalancovat.

0
FionorTomáš Klein 17.12.2012

Nevyváženost postav je největší slabinou hry, ale příběh je pěkně vygradovaný a přináší téma, které se mě profesně velmi dotklo (nejsem redaktor, ale v médiích pracuji). Rozhodně hra s velkým potenciálem, pokud se odladí nedostatky u postav.