Rivalita (beta)

4 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

Autoři: Jimi Joachim Veselý

Skupiny: —

Dvě dvojice a jejich minulost. Prožitkový LARP o tom, jak mezilidské vztahy dokážou být inspirativní, ale zároveň hluboce destruktivní.

Rivalita je spirituálním sourozencem LARPu Večeře. Noří se ještě hlouběji do tématu lidských vztahů, přitažlivosti a sexuality a jejich dopadu na život člověka.

8.4

5 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RadoRadek Hübl 17.07.2013

Hrál jsem v první skupině vůbec. Jsem prožitkový hráč,takže to že je třeba dokončit nějaké herní mechanismy pro mě bylo druhořadé...dění se mi dostalo pod kůži a moje psychika se dostala na hraniční meze. Konzultace předem s autorem a hlavně ostatními hráči nutná. Pod 25 nehrát. Více jsem řekl autorovi a spoluhráčům osobně. Protože to jinak v tomhle případě nejde.

0
TorilJiřina Dlabková 15.07.2013

Nejhustší a nejsilnější larp, co jsem kdy hrála! Psycho-patologický-mazec, který je ale opravdu jen pro odolné povahy. Workshopy před hrou člověka naladí a předpřipraví, jako když naložíte maso den předem. Hru jsem si fakt užila, i když je to možná trochu nepochopitelné, a vyšla jsem s nadšením - takže metaforicky - výborně připravený biftek vyvolal orgasmus mých chuťových pohárků. Druhý den se mi to však rozleželo a nemohla jsem na to přestat myslet několik dní. Návrat do reality byl naprosto nemožný, bylo mi ze mně samotné špatně, došly mi všechny souvislosti, které se souvisí s realitou. Hodně, hodně silný prožitek. Hrála jsem betatest, takže to chce ještě pár věcí dopilovat, a proto 9/10.
Nicméně až to bude, tak to má jasně naběhnuto na stoprocentní hodnocení.
A ještě jednou - pokud se hodně vžíváte do postavy a ztotožňujete se s ní, fakt si rozmyslete, jestli tuhle psycho-věc chcete hrát :) Já jsem magor, tak si to chci zahrát ještě jednou v jiné roli a ohodnotit stoprocentně :)

0
PatrikPatrik Krupička 11.07.2013

Mám trochu pocit, že tahle hra by se ani neměla snažit dotknout se hráče na nějaké zkušenostní úrovni, protože jestli někdo má osobní zkušenost s "tímhle", tak teda uf uf.
Na larpu se mi líbil jeho minimalismus a civilita. Tím se dokázal dost přiblížit běžnému člověku a při některých scénách mi až běhal mráz po zádech. Pořád bylo tak trochu cítit, že jde o betu, ale tak od toho to testování je, že?
Tento larp výrazně nedoporučuji hráčům pod 25 let.

0
JakubJakub Míšek 11.07.2013

Tento larp zatím nebudu bodově hodnotit, protože jsem hrál (druhý) betatest. Hra má slušný potenciál, který když autor rozvede bude to nesmírně zajímavé a upřímně se těším na konečnou verzi. Rád si ji zahraju.
Larp vypráví příběh 4 lidí od jejich 18 zhruba do 30 let. Je dělený na scény, kdy před každou scénou dostane hráč informace o aktuálních motivacích a postojích své postavy a nastavení vztahů s ostatními (princip jako Santiago, nebo Shogun).
Při čtení anotace se mi do mysli vkrádalo srovnání se hrou Doubt, to ale zcela není na místě. Obě hry sice řeší mezilidské a partnerské vztahy, Doubt je však mnohem civilnější. Rivalita je zaměřena na poměrně patologické projevy, což v mém případě vedlo k jasné hranici mezi mnou a postavou. Roli jsem tak nějak zahrál, bavilo mě hraní, osobní prožitek se však příliš nedostavil.
Naprosto chci vyzdvihnout a pochváli předherní přípravu, kterou má Joachim skvěle vymyšlenou.