Rocker

12 hráčů, 6 mužů, 6 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2010

Web: http://rocker.larp.sk/

Sex, drogy a rock´n´roll.

Děj larpu s všeříkajícím názvem se odehrává na VIP party před koncertem slavné rockové skupiny, jež bude křtít své nové album. Ne všichni jsou spokojení s aktuální situací v kapele a bude záležet i na tvém rozhodnutí, kam se osudy jednotlivých hudebníků i jejich blízkých posunou. Jestli zůstanou nadále žít na vrcholu slávy, či jsou pro ně důležité jiné věci v životě.

Poznámka: Vostrá hra! Ve hře budeš pít reálný alkohol a vyskytnou se v ní erotické prvky. Larp výrazně doporučujeme dospělým hráčům, kteří mají svůj vlastní intimní život vyřešený.

8.4

74 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LexDominika Dufková 01.03.2020

Táňa

Očekávání:
Když se řekne Rocker, lidé omdlévají pohoršením a zakrývají si uši. Ti drsnější vyprávějí, jak ho někdo z jejich okolí hrál. A ti nejdrsnější se dušují, že by si Rockera zahráli, ale oni přece nepotřebují larp, aby si zašli na párty a odvázali se. A pak jsou tu ti, co Rockera hráli a mezi něž jsem měla tu čest se připojit. Ti se shodují v jedné věci - že mýtus kolem Rockera je dnes už přežitek. Na škále očekávání od "jdu si zahrát larp" po "jdu dělat prasárny" tedy byla nastavená neznámá hranice. Já osobně jsem při prvním pozvání na Rockera znala přesně jednoho člověka z celé sestavy včetně uvaděčů. Vždycky jsem ale byla tak trošku otrlá drsňačka *mrk mrk*, takže jsem pokrčila rameny a řekla si: "No a co."

Realita:
Hra samotná byla krásně návodná. Jelikož jsem hrála lesbickou manažerku, musím si přiznat, že jsem už do startu nebyla nastavená na prasárny, ale na byznys. Hra má poměrně transparentní dějový oblouk a nehraje si na mystifikaci, takže když přišel čas, abych řešila párty a ne byznys, zděšeně jsem zjistila, že nemám vyřešenou ani třetinu toho, co jsem už vyřešenou mít chtěla. A tak jsem pokrčila rameny, řekla si znovu: "No a co," a začala pařit. Skoro bych až řekla, že kdyby se dal ŽAHR vyhrát, tak jsem to projela na plné čáře, protože se mi nepovedl ani jeden z cílů, které postava měla. Ale (!) užila jsem si výbornou párty, cítila se opravdu jako mezi svými, sestava a chemie mezi námi fungovala výborně a atmosféra byla skvělá. Takže jsme vlastně vyhráli, žejo. :-D 

Hra je skvělá, jen bych na ní ocenila větší časovou dotaci, aby se opravdu zvládlo něco vyřešit. Mechaniky fungují výborně, absolutně nulová obava nad tím, zda je spoluhráči budou respektovat nebo chápat, workshopy krásně návodné. Nedovolily nikomu nepochopit, jak se věci skutečně mají. Takže až bude malé Kililujzinče běhat po svých, určitě se nebojte Lujze napsat a hru si zahrát. Právem to patří mezi skvosty komorních larpů. :-)

0
SunnyLenka Daňková 03.04.2016

Dáša (8/10)

Do tohoto LARPu mne navezl kamarád a celou dobu strašil, jaký to bude nářez. Těšila jsem se na známé hráče, o kterých jsem věděla, že si k sobě budeme moci dovolit ledacos a zároveň měla trochu obavy, zda to na mne vlastně nebude moc odvážné. 

Dostala jsem roli striptérky a prostitutky, takže jsem se začala doopravdy bát a pár hodin před hrou měla opravdu trému. Kamarád a další známí to nakonec odřekli, takže o to větší obavy byly z nové, vesměs neznámé sestavy. 

Ale! bylo to naprosto skvělé! Předherní workshopy věcné, stručné, samotné herní mechaniky dobře vymyšlené, postavy plné zvratů, malých vítězství a proher. Na velmi krátkém časovém úseku se dalo zažít mnoho pocitů. Měla jsem štěstí na sestavu spoluhráčů, protože nikdo se příliš neopil, nikdo nebyl vlezlý, respektovaly se hranice jednotlivých hráčů a přitom to mělo šťávu. Ač jsem hrála prostitutku, sexu jsem ve hře měla minimum. Vše je tak, jak si to člověk zařídí a okecá.

Myslím, že divoké fámy, které se o Rockerovi nesou, mu vlastně ubližují, protože ho démonizují a lidi to zbytečně odrazuje. 

Mám jediný návrh na zlepšení: zaslání podrobností k postavě aspoň den předem by zintenzivnělo herní strategii, člověk by se mohl víc připravit, vymyslet si víc zápletek a  vnitřně lépe zpracovat hlubší historii postavy. 

0
PiroshMartin Buchtík 07.08.2015

Rocker byla první z komorních her opředených mýtickou aurou vyprávění o tom, že se tam dějou věci. Je to především velká rocková párty lidí. O lidech, kteří žijí přítomným okamžikem a ničím jiným. A byla to taky taková jízda. Larp samotný je z mého pohledu skvěle vystavená žánrovka, tak nějak si představuju večírek Courta Cobaina nebo Sida Viciouse. Příběhy nejsou nijak výrazně spletité nebo nečekané (ostatně, je to příběh rockové kapely), ale podporují atmosféru hry. Pro mě bylo důležité Rockera hrát v prostředí lidí, kterým jsem důvěřoval, hrát s cizími lidmi na festivale bych ho určitě nechtěl. Ale jinak je to larp, který nemá jak zastarat, takže doporučuju k zahrání v partě kamarádů.

0
TomTom Tychtl 11.11.2014

Hrál jsem Maxe.

Musím říct, že na hru jsem šel s jistou obavou, jak to všechno bude fungovat. A to i navzdory tomu, že jsem z větší části spoluhráče znal. Nakonec ale musím říct, že skutečně nebyl jakýkoliv důvod k nějakým strachům. Herní techniky mají tvůrci vymyšlené dobře a ač se zdají možná "trochu moc", tak fungují přesně tak, jak mají, tedy na dokreslení atmosféry divoké párty rockerů a jejich fanynek.
Od hry jsem čekal, že ji tak nějak propluji letem světem a dostalo se mi o dost víc. Vlastně jsem nečekal, co všechno může takové téma zahrnovat. Takže nakonec se ze zdánlivého "párty, párty, párty!" stala zajímavá mozaika lidí, kteří jsou pod vším tím chlastem a sexem třeba i docela jiní.
Díky orgům i spoluhráčům, rozhodně doporučuji si jít zahrát. A nebát se toho, vždyť jde přece o rock'n'roll!

0
DukolmJakub Červený 27.07.2014

Rockera jsem hrál na GameConu 2014 v pátečním běhu.

K našemu běhu myslím že se tam sešla fak dobrá parta. A rozjelo se to hned od začátku larpu. A plně jsem se sžil s postavou, larp byl plný emocí, které jsem ani nečekal, ale měli za následek že jsem si ho neskutečně užil. A to hlavně díky bezva spoluhráčům. 

Myslím že jediným rizikem u takto kontaktního larpu, nejsou ani tak cizí lidé jako spíš když si sněkým ze spoluhráčů nějak nesednete. 

Teď k samotnému larpu. Mechaniky ze kterých jsem měl z počátku strach se ukázaly jako velice funkčí a splnující svůj cíl. Postavy mi přišly suprově vymyšlené, jen mi přišlo že nikdy nejde stihnout všechno co postava chce, nepovažuji to za nějaký problém tak to v životě je. No pokud budu mít někdy možnost určitě bych si to rád zahrál z nova za jinou postavu. 

Myslím že autoři tohoto larpu odvedly fakt bezvadnou práci a určitě budu sledovat jejich další produkci.

0
Guff Morshad MnohostínVáclav Křapáček 26.07.2014

Rockera jsem si měl možnost zahrát na GameConu 2014 v Pardubicích v pátečním běhu. Pořádně jsem si nepřečetl anotaci a tak mě již při vysvětlování mechanik trochu mrazilo v zádech :-) Zvolil jsem tedy spíše okrajovou postavu technika Pavla, se kterou jsem se dokázal charakterově ztotožnit a která nabízela spíše podprůměrnou porci alkoholu a sexu.

Rocker je hodně kontaktní larp ve všech směrech - tohoto typu můj první. Ze začátku jsem byl trochu vyklepaný, pomohl však ice-braking a dvě piva na začátek. Prostředí a zkušení hráči (až tady vidím, že někteří hráli podruhé) mi pomohli se rychle dostat do role. Cíle postavy byly jasné a již z prvních interakcí s ostatními postavami mi bylo jasné, že si larp užiju. A taky užil - v některých momentech hry jsem se do postavy vžil na 100% což byl jedinečný zážitek a zkušenost.

Když bych měl objektivně hodnotit tento larp, myslím, že je dobře vymyšlený, postavy jsou dobře popsané a jejich cíle se kříží z ostatními postavami, což přirozeně nutí hráče interagovat. Téma je lehce uchopitelné a prostředí obecně "známé". Jako potenciální slabinu Rockera spatřuji ve hraní s úplně cizími lidmi a to s ohledem na erotické prvky. Ačkoliv autoři toto předvídají a nastolují preventivní opatření (jasné mechaniky, existence "stopky", barevné označení hráčů) domnívám se, že pokud se setkají dva hráči s rozdílným pohledem na "věc", může to hru nenávratně poškodit. Hrát Rockera je tak dle mého názoru trochu sázka do loterie.

Já měl extra štěstí na hráče a tak mám jen ty nejlepší vzpomínky na Rockera.

0
ArwiBlanka Hanzlová 23.07.2014

Fajn hra, u které se rozhodně budete bavit. Řekla bych ale, že jakým způsobem se budete bavit záleží už na hráčích a náladě. Hra má dobrý potenciál pro "hru" i "párty", lze kombinovat v různých poměrech. Atmosféra rockového večírku však zaručena :o)

0
AlgernonKarla Štěpánová 21.07.2014

Ke hře jsem se dostala víceméně náhodou a byla do ní napůl přemluvena. Ještě na poslední chvíli jsem váhala, jestli do toho skutečně jít, ale naštěstí zvítězila moje láska k výzvám a šla jsem do toho.  A byl to opravdu velmi silný vstup do světa larpu. Spoluhráči byli skvělí a po začáteční nejistotě (umocněné tím, že se všichni přítomní dobře znali a já netušila co od koho čekat) jsem si hru obrovsky užila. Vážná témata i osobní příběhy jednotlivých hráčů byly podkreslené drsnou atmosférou rockového světa - mechaniky dodávaly celé hře na reálnosti a určitě to nevyznělo jenom jako nepodařený pokus o párty. Navíc postava, kterou jsem měla, mi hodně sedla, i když vím, že napodruhé by se dala zahrát o dost líp. Díky všem za skvělý večer!

0
EliškaEliška Applová 21.07.2014

GameCon 2014

Rozhodla jsem se zahrát si Rockera ještě jednou a pak teprve hodnotit.

Mechaniky mě velmi oslovily, dozajista byl zajímavý i příběh larpu. Mě bohužel vyhořely obě mé stěžejní linky a vztahy, tudíž jsem si musela vystačit jen s pařením, chlastem a šukáním...což samo o sobě mé larpové srdíčko úplně nezahřálo. Už si ale sháním spoluhráče na případný další běh a budu doufat, že nám jej autoři uvedou ;)

0
DennyMarek Stokláska 08.04.2014

Rocker je moc dobrá hra, když jsou dobří hráči. Musíte si sednout takřka se všema a potom má tenhle larp neuvěřitelné kouzlo. Žádný hluboký zážitek však nečekejte.