Rodinná oslava

10 hráčů, 6 mužů, 4 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2006

Během larpu hráči ztvárňují jednoho z členů rodiny Kratochvílových, kteří se sjeli na oslavu 70. narozenin svého dědečka. Rodinná idyla však nemá dlouhého trvání – na povrch začnou vyplouvat zašlé vzpomínky a traumata. Reálné prostředí, osudy obyčejných lidí a silná vazba na současnou společenskou i politickou situaci může snadno dostat hru po kůži. * komorní larp o náročných životních situacích * rozkrývání těžkých a bolestivých témat * rodinné drama plné pohnutých osudů a promlčených křivd * psychicky náročný zážitek * larp volně inspirovaný filmem Festen Jsou věci, se kterými se můžete svěřit jen svým nejbližším. Ale možná ani jim ne.

7.3

74 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
chimMichal Donát 19.09.2017

Rodinnou oslavu jsem hrál jako svoji první neskriptovanou hra a proto k ní přistupuji s jitým obdivem (dávám 9/10). Je to konverzační larp s dostatečným spádem na necelé dvě hodiny, který je podle mne vhodný pro začátečníky. Postavy jsou z "běžného života" a řeší taková ta "běžná témata". Každá postava je vyprofilovaná nějakým specifickým směrem, který i larpový začátečník může obstojně zahrát.

Děkuji Zbyňkovi, že mi larp zapůjčil k uvedení během jedné matfyzácké akce. Musím uznat, že hráči byli nadšení z toho, kolik příběhů se u rodinného stolu odehrálo. Byla to zkrátka velká rodinná zábava!

0
WulfRadovan Vlk 29.11.2014

Příběh: * * * *
Zážitek: * * * *
Gamedesign: * * * *
Korekce subjektivity: * * * * *

Taková normální současná rodinka, taková normální rodinná sešlost, kterou zažil každý z nás už mockrát. Takoví normální, malí, Češi. A pod povrchem dřímá spousta spících křivd, ztrát a průserů z minulosti. Kdoví, co dalšího se dnes přihodí.
Gradace je spíš na hráčích, málo faktorů bylo přinášeno z vnějšku. Na druhou stranu vztahy a informace jsou nastaveny tak, že zkušenější hráči nemají problem je gradovat do finálního konfliktu / pointy.

Můj první komorní larp a jeden z prvních komorních larpů v ČR vůbec. Hrál jsem první běh, v zimě 2006, na Orlí u někoho doma  Hraje se doposud, postupně se vylepšoval, s chutí bych si ho pro porovnání zahrál znovu. Může překvapit širokým množstvím témat, která může otevřít (SPOILER! – od znásilnění, přes sexuální orientaci a pokrytectví, po drogy a kriminalitu. Jak po druhém běhu pravil Jopča, “Ty vole, to je tak divný! Bavit se s vlastní matkou o své sexuální orientaci!” KONEC SPOILERu), ovšem síla těchto témat je dost individuální. Hráli jsme to u někoho doma, což fungovalo fakt super a mělo to atmosféru (hrát to ve třídě nebo v kavárně, je půlka kouzla hry pryč).

Ke konfliktům vedou informace roztroušené u náhodných postav, nemusí to tedy tak moc zafungovat (vyjít najevo a dostat se ke správné osobě), na druhou stranu jsem to hrál v roce 2006 a teď už ta hra vypadá asi trochu jinak, funkčněji, soudě dle ostatních komentářů. Navíc tenkrát se komořiny ještě nehrály stylem “když máte tajemství, postarejte se, aby vyšlo najevo”, to začalo až o dva roky později, takže pokud něco v našem běhu vyplavalo na povrch, pořešili si to dotyční dva hráči bokem.

Poprvé jsem hrál postavu otce, s výbornou suitou hráčů (Permon, Gekon, Marja, Alassea…), podruhé (Larpvíkend 2007 nebo 2008) francouze opět s dobrými hráči (Féain, Jopča, Lischai, Kryšpín), takže se to hrálo úplně samo :-) Doteď je to pro mne můj nejmilejší komorní larp.

0
SmaydyJakub Švarc 04.10.2014

Tento larp byl úžasný. Dovolil mi zkusit si roli, která byla vně rodiny a zkusit si, jak těžké  je do této rodiny zapadnout. Hru jsem si moc užil, jednak kvůli postavě, ale také díky super hráčům, kteří tento larp se mnou hráli. Doporučuji všem, co si chtějí zkusit řešit některé z vážnějších rodinných problému, které ještě neřešily. Opravdu super.

 

 

0
IsaAlžběta Žilková 02.10.2014

Jednalo se pro mě o velice zajímavý zážitek. Během rozdělování rolí jsem začala tušit problém, protože ani jedna z ženských postav mě nikterak nelákala, ale... já prostě výzvě neodolám. 

Přesně v souladu s očekáváním jsem měla značné potíže naladit se na charakter Věry, protože se s ní v realitě dost velkým obloukem míjím, ale myslím že se to nakonec vsáklo. Atmosféra v průběhu hry pozoruhodným způsobem dusněla a houstla a snad nejlepších bylo těch několik delších okamžiků vražedného ticha, které překypovalo vzájemným odporem. (A z mé strany občas i tichým zoufalstvím na téma "jak mám sakra tohleto dál hrát.") Závěrečných deset minut hry pak bylo myslím pro Věru nejkritičtějšími deseti minutami v jejím životě a pro mě zajímavým vhledem do toho, jak je život unfair a na houby. To celé završeno nejepičtěji pokaženým dramatickým odchodem ze scény ever. (Lodičky kloužou. )

Hru mohu vřele doporučit všem, kdo mají potřebu zahrát si něco fakt.. nepřjemného. Není to žádné obrovské drama, tragédie a tak. Je to prostě dokonale obyčejně a realisticky nepříjemné. Což může být občas skutečně zajímavý prožitek. 

0
TrissSabina Žilková 30.09.2014

Larp byl skvělý, mojí postavou protékalo pod rukama poměrně velké množství zajímavých informací, které jsem mohla směřovat k těm správným lidem. Snad jediným faktorem který mi hru dost znesnadňoval bylo, že moje postava oplývala dost výrazným osobním problémem a empaticky naprosto hluchým a slepým otcem (nic ve zlém tati :D ) 

 

0
JarikVojta Jurečka 28.09.2014

Moc rád jsem si tento larp zahrál a abych pravdu řekl, moje postava mě rozhodně překvapila, její charakter je zajímavý a má toho hodně co nenápadně řešit. Doporučuji všem hráčům.

0
DoktorMartin Čepelík 28.04.2014

Velice "příjemná" konverzačka o nehezkých věcech. Začátek hry byl pro mě složitý v tom, že jsem se dostal do role člověka, který je v mnoha ohledech mým opakem (alespoň doufám) a s jehož názory nesouhlasím. Navíc jsem mnoho podobných lidí v životě nepotkal. Takže "rozjíždět" příběh z této pozice v době, kdy šlo o "vaření z vody" (čti: dokud ještě žádná tajemství nevyplynula na povrch), bylo náročné. Ale jakmile se hráz minulosti začala sypat a bylo se o co opřít, tak pro mě byla "radost" dědečka hrát. I když v některých scénách jsem měl až strach (zejména scéna s babičkou a scéna s dcerou Jitkou) - z toho, jak se situace vyvíjí, z postav i ze sebe samotného.

Rodinná oslava není hezký LARP. Ale je to dobrý a silný LARP. A část jeho síly je i v tom, jak civilní a přirozený celý příběh je a jak se v něm můžeme najít a poznat. Děkuji organizátorům i skvělým spoluhráčům.

0
AlianorJana Taubrová 28.04.2014

Ke hre jsme se dostala nahodou, jako nahradnik. Stejne tak nahodou jsem dostala roli babicky. Nevim zda zapracoval vic muj dusevni a telesny stav,  fakt ze dedecka stvarnil naprosto fenomenalnim zpusobem Doktor, nebo to ze nektere "rodinne problemy" se me dotykaji vice nez by bylo zdravo, ale poprve jsem mela velmi intenzivni pocit, ze hra presahuje mimo me. Zazitek naprosto neocekavany a zvlastni, pri pohledu zpet vsak nikoli neprijemny. Diky moc.

Jo a body meho  hodnoceni zvysuji silene zachvaty smichu pred hrou a samozrejme obcerstveni :D

0
EvaEva Pavlorková 12.04.2014

Myslím, že je to funkční hra, ale očekávala jsem, že to bude opravdu "psychicky náročné" a že se budou postupně odhalovat různá bolestivá tajemství, ale tajemství byla na mě dost obyčejná a - ač jsem u různých lidí hledala odpovědi na naznačené záhady, zdálo se, že mi nikdo nedokáže odpovědět, že nikdo nic neví. Zkrátka jsem čekala asi zajímavější rozuzlení, odkrytí "něčeho", co se ale nekonalo.. 

0
LothVeronika Frankovská 03.11.2013

Najsilnejší larpový zážitok ever. Asi až za hranicou dobrého zážitku :) hrala som Věru, ešte na LV5, a reflexia po hre síce bola, ale pre mňa asi nie dostatočná - veľmi dlho som sa nedokázala zbaviť negatívnych emócii a presahov.

Inak je to veľmi dobrá hra, kde sa dokáže hráč zžiť s postavou a problémami, ktoré rieši, a uchopiť ich.

8/10.