Rošáda [2019]

Rošáda je víkendová liniová bitva s příběhem, inspirovaná obdobím Války za nezávislost a Velké francouzské revoluce. K boji se používají makety střelných zbraní (tzv. loktarovky), fungující na principu spáleného deodorantu.

Hra se uskutečnila v pevnostním městě Terezín, přímo mezi hradbami. Součástí programu byla i "noční hra" v prostorách bývalé posádkové nemocnice. Hráči si během hry vyzkoušeli boj v jednotkách, velké liniové střety, ale také několik střetů s akčními úkoly (např. střelbu z kanonu, běh s depešemi pod palbou nebo lezení po žebříku na hradby).

9.7

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KlaKlára Wanková 02.12.2019

Byla to hra zcela mimo můj běžný záběr. 

Chtěla jsem zkusit něco novýho, ale fakt nemám sílu mečákovat se, tak že teda zkusím střílení.

A bylo to epický!

Vůbec jsem netušila, jak může být zábavný běhat celý den s puškou a dělat puf s míčkama. Střety byly zajímavé a různorodé, běhání s mečákama proběhlo jednou a za deště a bylo to pro mě tak akorát. Pravidla dávala smysl. Lidi se chovali rozumně... Vlastně mi bylo celkem jedno kdo prohrává nebo vyhrává, málokdy se stalo, že by člověk dýl čekal, než se bude moct vrátit.

Fakt byla radost si za královské husarky zastřílet a příště pojedu určtě zas!

0
HoraJakub Horák 23.07.2019

Strašně mě ty střelecký bitvy bavěj. Rošáda skvělá. Super organizace, kostými a lidi. A ta pevnost...! Nejlepší! Díky! :-)

0
LuisaJelínková 22.07.2019

Královské husarky bojují za Boha a za krále Wilhelma!

Zcela nečekaně jsem měla možnost se přidat k oddílu královských husarek a jsem moc ráda, že jsem měla možnost účastnit se jedné z nejzábavnějších akci za poslední dobu. Hezky zvládnuté scénáře v atmosferickém prostředí terezínského Ravelinu 18 splnili všechna moje očekávání. K dispozici bylo vždy pití, dobré jídlo a organizátor, který zajišťoval plynulý průběh akce. Moc se nečekalo a pokud byli nějaké nejasnosti v pravidlech, podařilo se je většinou velmi rychle vyřešit. Potatoguny jsou nesmírně zábavné (a spolehlivé!) a já se těším, že se třeba na Rošádu příští rok vrátím.

0
LoudaJiří Rosol 15.07.2019

Super zábavná malá jednodení bitva s potatogunama. Pestré scénáře, dobrá mechanika boje po skupinkách a morálky, relativně málo čekání a rychlé respawny = dosti akce. Krásné a dobře využité prostředí terezínské pevnosti, atmosféricky dobře zvládnuté kostýmy, funkční konstrukce bojového dne. Navíc snídaně a oběd do půjčeného nadobí. Za mě samý dobrý a těším se na další rok!

Události