Ryby

9 hráčů, mužů, žen, 9 obojetných

hodin , dnů , 2017

Autoři: Kaerpi Markéta Karpecká

Skupiny: NANAS

„Víte, já chtěl prostě jen žít. V pohodě, na útesu, nestarat se. Ale přišel žralok, revoluce... a pak už šlo všechno do sasanek.“ Mořská okurka

Vítejte na korálovém útesu v průzračných oceánských vodách. Na první pohled idylický ráj, na druhý nebezpečná džungle plná kriminality, násilí a drog. Zatímco bohaté ryby žijí ve středu korálu v pohodlí a luxusu rybích sídel, kde na ně nemůže téměř žádný predátor, početná rybí spodina živoří na okraji. Mezi těžce pracující dělnickou třídou tuňáků i přetěžovanými hejny sardinek již bublají zárodky podvodní revoluce s touhou vymanit se prastarým nespravedlivým pořádkům. Tohle bude velké. Bude to revoluce.

Jenže co když se oběví ještě palčivější problém? K útesu se blíží krvelačný predátor nejvyššího stupně, zubatá zhouba, nespící paryba a postrach oceánu, Žralok! Je jisté, že některé z ryb padnou za oběť. Kdo bude obětován? Kdo přežije? Jak se podvodní společnost zmítaná sociálními rozdíly postaví ke smrtelné hrozbě?

Každé rozhodnutí má následky, které musíš nést, ať už jsi sardinka, nebo perutýn…

Podvodní drama slibující moře emocí a oceán legrace. Slibujeme vám dvouhodinový zážitek vhodný i pro neplavce. V tomto konverzačním larpu se vžijete do kůží a šupin všemožných obyvatel korálového útesu. Hra je určena pro 9 postav, není potřeba plavek ani neoprénů, postačí vlastní fantazie a dobrá vůle hrát. Larp je vhodný pro začínající potěr i protřelé štiky larpových vod. Věnuje se tématům lásky, zrady, povinnosti a hodnoty jedince ve společnosti.

7.8

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DruidRadim Bondy 28.02.2020

Ryby jsou fajn. Ryby jsou milé. Ryby jsou odpočinek. Lehký konverzační larp, ideální pro chvíle odpočinku. Když se sejde dobrý tým, může to být extremně zabavné. Měl jsem štěstí na mladé lidi tak z toho bylo trochu naivní love-story, ale nic to hře neubralo.
Osobně bych asi rozšířil politickou rovinu - anoncovanou třídní nenávist, nějakými silnější motivy, cíly, důsledky a klidně i achievmenty. Ale chápu že pro někoho to nemusí být zábava.
Já si to užil velmi, neboduji.

0
ŠedýMartin Honek 11.03.2018

Osobně mám trochu problém hrát praštěné věci, takže jsem na Ryby původně jet nechtěl. Ukázalo se ale, že hra je dost ohebná a dá se hrát různě - gamisticky i komicky, jako společenské drama, ostrá satira i komedie troškovského střihu. Hlavní je, aby se na způsobu uchopení shodli hráči - a předherní příprava v tomto přechodu na jednu vlnu hodně pomáhá. Ani důstojní-vážní lidé se tedy nemusí bát, že by si nezahráli.

0
BíláBarbora 24.08.2017

Nedoporučuji hrát po desáté večer. A ani ne ve stavu únavy. 

Ryby jsou super. Tedy pokud nejste zcela unavení. Workshop před samotnou hrou je skvělý, člověk se snaží cítit, chovat, chodit a myslet jako ryba. Velmi to člověku pomůže dostat se do nálady.

Bohužel náš běh se trochu zvrhl. Namísto abychom hráli komedii s prvky tragédie, měli jsme krásnou tragédii s občasnými prvky komedie (viz Rybiš). V časovém limitu má však většina postav problém něco rozhýbat. Ve výsledku největší dráma bylo až cca 15 minut před koncem. 

Hra je pořád ve vývoji. A to je dobře, protože autorka neusíná na vavřínech, ale snaží se vylepšovat a vylepšovat. 

0
BaldaJakub Balhar 11.07.2017

Ryby jsou zábava. Ve workshopech se postupně snažíme uvažovat více a více jako ryby. Používat rybí nadávky a oceňovat ostatní v rybštině. Také si asociujeme různé způsoby pohybu s jednotlivými rybami. 

Za tímhle je vcelku funkční vztahový larp o revoluci v rybím světě. Vztahy a témata spojená s revolucí pak larp naplňují tématy, na kterých můžeme projevovat všechny ty rybí věci, které jsme se naučili ve workshopech. Co je trochu škoda, je že ve hře není až tolik témat, které by byly specifické pro ryby. 

Hra má zatím ještě docela dost much, ale tvůrci na nich pracují. Jednotlivé postavy nejsou úplně vyvážené a obsah jako takový je ve hře limitován a pokud vám dojde není v ní žádný způsob jak ho do hry doplnit. Zpětná vazba také ještě potřebuje doplnit, ale věřím že na tom autoři ještě zapracují. 

Celkově příjemná hra, která stojí za zahrání. 

7/10