Sanatorium

6 hráčů, 3 mužů, 2 žen, 1 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Autoři: Lucie Lucie Chlumská

Skupiny: —

V sanatoriu profesora Levina se na uzavřeném oddělení setkává šest pacientů. Kdo je šílený? Kdo ne? A může mít vlastně šílenec pravdu? Každá z postav bude v průběhu příběhu konfrontována s realitou, která pro ni vůbec nemusí být příznivá. Prožitkový larp z prostředí psychiatrické léčebny.

7.5

103 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DerikVáclav Kulovaný 12.04.2016

Nejedná se o špatnou hru. Má ale taky nějaké problémy. Rozhodně pobaví, ale člověk od ní nemůže očekávat nějaký náhled do skutečného sanatoria. První část hry je spíš komická než vážná. Druhá část hry je naopak vážná až až, kontrast se mi líbí. Samozřejmě záleží na hráčích co hru hrají a co hodlají dělat. Co oceňuji, že asociáolní postava je vytvořena zajímavě a že si ji hráč užije. Ostatní postavy jsou na tom o něco hůře, agresor, doktor, OCD a paraonik, šlo z toho vytěžit víc a to i vzhledem k dalšímu vývoji příběhu. 

0
LischaiPavel Gotthard 18.08.2014

Sanatorium je - jak jsem pochopil - Lucčiny prvotina, a na prvotinu je to rozhodně dobré. Při nějaké snaze o objektivnější zhodnocení to ale cítím spíš kriticky. Hra myslím hodně trpí tím, že pracuje s larpovým klišé o tom, jak se několik neznámých a přitom jaksi propojených lidí potká  na specifické lokaci. Místo studie toho, co to znamená být v léčebně a jak vypadá svět duševně chorého, je tak Sanatorium spíš o postupném odhalování larpově vyfabulovaného příběhu. Je taky docela těžké se nějak chopit role duševně nemocného bez toho, aby to vyznělo jako parodie, a larp k tomu moc nevede - protože právě jeho velká část je tvořená přepjatým příběhem, který se civilně hraje jen velmi obtížně. 4/10

0
ŠárkaŠárka Ziková 04.08.2014

Výborné téma pro larp, charaktery postav byly barvité a skýtaly prostor pro množství konfliktních situací. Nejprve ojedinělé náznaky postupně gradují do dramatického závěru. Do detailu propracováno, délka tak akorát. 8z10, 9 a 10 si člověk musí šetřit na nějaké magické zážitky. :-D

0
TomTom Tychtl 11.06.2014

Tenhle typ komoráků mám rád a Sanatorium mě nezklamalo :-) Hrál jsem ho na Prague by Larpu 007 a mimo to, že se sešla výborná parta lidí, což bylo super, kvituju výběr místnosti ;-D Režiséři dalšího dílu Saw by měli jasno. Moc se mi líbila práce s házením důležitých informací do hry, velmi zajímavě řešeno.

0
AlexisSilvia Čillíková 03.06.2014

Pravda nie je vždy to, čo čakáte. Hru som hrala na PbL 007 v skvelej zostave hráčov a veľmi som si ju užila. Nečakala som až taký emocionálny kolotoč, akého sa mi dostalo, ale o to bola tá hra zaujímavejšia.

0
VórimaOndřej Hartvich 24.04.2014

Všichni jsou blázni! Jenom já jsem...nebo ne? Larp, který není pouze tím, čím se zdá být a rozhodně je i něčím navíc. Vřele doporučuji. 

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 24.04.2014

Skvěle zpracovaný larp (Od Lucky nic jiného neočekávám :D ). Vše podstatné tu asi bylo řečeno. Zajímavý zvrat, vyváženě napsané postavy, postupné gradující finále. Pokud si to míníte zahrát, doporučuji (pro dámy) přinést si oblečení, které si zamažete :D Přeci jenom "blázni" na čistotu asi moc nekoukají :)

0
LarrasLada Švadlenková 19.04.2014

Sanatorium se mi opravdu líbilo a bavilo mě. Postavy jsou ve skupině vyvážené (každý má své specifické místo), vytvořené tak, aby hra (samozřejmě pokud hráči hrají) byla dynamická. Postavy procházejí vývojem a na to jak je larp krátký, tak je to v zásadě přirozené a plynulé. Zároveň dochází k zajímavým zvratům a odhalením.
Pro mě tento prožitkově dramatický larp rozhodně byl skvělým a silným zážitkem.

0
EvaEva Pavlorková 12.04.2014

Neměla jsem žádná velká očekávání a byla jsem mile překvapená, jak silná atmosféra na hře vznikla. Nevěděla jsem, co je pravda, čemu věřit, ptala sjem se sama sebe, zda by pacient psychiatrické léčebny mohl mít přece jen pravdu nebo je to prostě paranoidní magor. Oceňuju machanismus, kdy vlastním rozhodnutím dostanu buď jednu nebo druhou obálku (dalo mi to pocit, že rozhoduju o vývoji své postavy a hry a to bylo supr). Obzvlášť pevně mě do hry ponořilo hraní mých spoluhráčů, kteří byli opravdu výborní. Ječící pacientka.. a neustále opakované motivy, které kreslila Eli.. Brzy jsem získala pocit, že jsem v blázinci a ne na larpovém festivalu. Za mě 8/10, druhá část hry možná byla až mco dlouhá (měla jsem pocit, že opakujeme, co už bylo řečeno a neposouvá se to) a konec byl naopak až moc useknutý (což není chyba hry, ale hráčů). Ocenila bych vícero braní léků a víc momentů otevírání obálek v závislosti na vzetí léku. Ale jinak to byla skvělá hra. 

0
DennyMarek Stokláska 08.04.2014

Sanatorium je pro mě hra ze které mám hodně silné zážitky, protože jsem už do ní šel v hodně pohroušeném stavu po citové stránce. Začátek slabší, ale jak to graduje dostáváte se na úplně jinej level hraní. Na konci hry jsem opravdu potřeboval pár minut abych se z toho dostal.