Sen noci Svatojánské

20 hráčů, 10 mužů, 8 žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2010

Web: http://www.tempusludi.cz/sen.html

Hra lehká jako elfí políbení a svěží jako lehký vánek za teplé letní noci. Vzkvétající láska mladých a sny a přání chudých se zde setkávají s humorem a kouzly skřítků. Chcete si odpočinout od starostí a vážnosti svého života a nechat se unést bláznivým zamilováním, trochou škodolibosti nebo dávnou touhou?
Přijměte pozvání na tuto romantickou komedii na moderně-prastarý námět a prožijte si příběh jako ze sna. Nechte si s námi zdát Sen noci Svatojánské.

Jedná se o komorní larp pro 16–20 hráčů. Na jeho realizaci stačí dostatečně velké prostory, drobné občerstvení a dobrá nálada. Hra vyžaduje necelé 4 hodiny, během kterých jsou hráči seznámeni s pozadím hry a svými postavami, proběhne hra samotná a po jejím skončení krátká reflexe. Hru na motivy stejnojmenné divadelní hry od Williama Shakespeara vytvořila polská skupina Stowarzyszenie Wielosfer – Kuba Tabisz a Ola Kościewicz. Českou verzi úpravou a překladem polské hry vytvořila Kateřina „Morgain“ Holendová za pomoci a podpory Magdalény „Mirelaridon“ Dariusové. Za pomoc s grafickou stránkou hry děkuji Štěpánce “Štěky” Jakešové a Pavlovi “Sunderovi” Mejstříkovi.
Hra je v tuto chvíli kompletně uveřejněna na webových stránkách Tempus ludi, o.s. pod licenci Creative Commons CC: BY, SA, NC.

7.3

62 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DikéKateřina Eva Andrysová 01.01.2014

Bylo to úžasné a opravdu to stálo za to-nevím, jestli to bylo jen skvělými hráči nebo prostě tím, že je ten larp tak dobrý, kažopádně ho vřele doporučuji :))

0
ÁjaAlena Pikousová 15.07.2013

Tento larp jsem si velmi pěkně užila, jen byla škoda, že jsme jej hráli jen něco málo přes dvě hodiny, protože jsme neměli tolik času. Většina z nás byli v larpu začátečníci a myslím, že všechny pro larp nadchla. Moc pěkně promyšlené to bylo s intrikami skřítků a já osobně jsem si hezky zahrála. Pro mou osobu byla hra hodně o lásce a vztazích, což mi naprosto vyhovovalo. :-))

Letos jsem hru hrála podruhé a to pro změnu v roli skřítka a to právě Pavučinky, což bylo naprosto skvělé! Nakonec jsme vůbec netušili, co a jak se změnilo a co se ještě změnit má. Moc pěkná a usměvavá hra! :)

Potřetí jsem v této hře dostala mužskou postavu (poprvé v larpu vůbec) a to navíc děvkaře. Byl to zajímavý zážitek, zvlášť když přemýšlím, jak lehko se mi hraje taková postava jako žena a jako muž mi to přijde tak ubohé! Zároveň jsem si tím vyzkoušela všechny stavy (šlechta, poddaní, skřítci) a každý má něco do sebe.

0
LudmilaLudmila Jarošová 25.06.2013

Příjemný larp, u kterého ovšem velmi záleží na roli, kterou dostanete - určité skupiny jsou velmi aktivní a mají velký potenciál, jiné jsou spíše diváci a nevýrazná masa osob. To ovšem může být i plus, pokud máte chuť spíše na méně náročnou hru. Jako celek rozhodně pěkný oddychový larp vhodný i pro začátečníky.

0
HaraldPetr Kamínek 17.05.2013

Hra s potenciálem, která hodně záleží na tom jací hráči se sejdou a také co vědí o Shakespearovi. Ve hře mi moc nesedla postava, cíle, které měla byly takové ...plytké. Na druhou stranu, skřítkové skutečně řádili a co jsme provedli se závěrem hry bylo velmi povedené. Je to lehká oddechovka s ambicí příjemně zabavit.

0
RoslavJaroslav Voves 29.03.2013

Velmi příjemná hra - pohádková komedie. Skřítci vytváří dostatek zápletek, láska teče proudem, Oberon i nějaká životní moudra rozdal a po naplnění mnohaleté touhy i potrestaného skřítka z liščí nory propustil. Co víc si přát. Dobře jsme se pobavili a Shakespeare byl měl radost, jak jsme mu ty příběhy odladili. :-)
Hráno v rámci Pardubických odpolední - ).

0
EriuMichaela Schwarzová 29.03.2013

Konečně larp, po kterém není člověk rozbitý na kousky :-) Pavučinka byla role, která mi krásně sedla (hyperaktivní skřítek, co si přát víc), a divadelní představení v závěru bylo něco! :-D Skutečně komedie tak, jak ji Shakespeare zamýšlel - na konci spousta svateb a všichni žijí šťastně až do smrti.
8/10 (víc nedám, musím si šetřit body na larpy se zásadním dopadem, ale fakt dobrý!)

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Prijemne vyblbnuti na nedelni odpoledne. Postav jak na orloji a tedy o dej vicemene neni nouze. Muze to byt i vetsi sranda, ale ve velke skupine hracu se urcite vzdy najde nejaky tahoun a o zabavu je postarano. Za 7. (betatest).

0
MontyMartin Bezdíček 26.03.2013

Konkrétní prožitek velmi záleží na nápadech a zlomyslnosti skřítků. Nám se podařilo, že nastaly velmi zajímavé situace, které snad bavili naprosto každého. Já si hru velmi užil a patří za to stejný díky designu i spoluhráčům, se kterými se hrálo velmi dobře a přirozeně.
Hra sama je lehká a nenáročná, pomáhá schopnost si najít zábavu, ale většina postav má důvody s někým interagovat, takže se snad nikdo nenudil. Já se určitě bavil celou dobu i jako šlechtic.

0
ErriksonMilan Tomeš 12.03.2013

Prostě lehká pohodová hra, kterou si užijete, pokud zahodíte zbytečné plánování a soustředíte na přítomný okamžik.

0
benzinLukáš Benda 23.02.2013

Hra obsahuje tři kategorie postav. Z toho jedna je ultra zábavná, ale bohužel v podstatě jen pro ženy, druhá zábavná a třetí spíše nezábavná. Velmi záleží na hráčích první skupiny, jak si hru užijí ostatní dvě skupiny hráčů. Nicméně já sem to hrál vždy s dobrými skřítky, takže sem ji opravdu hodně užil.