Škola

24 hráčů, 12 mužů, 12 žen, 0 obojetných

4 hodin, 0 dnů, 2011

Vzpomínáš na šťastná a radostná léta na základní škole? První pusa, první cígo. Největším úspěchem roku bylo získání kartičky oblíbeného hokejisty. Nejčtenější literaturou fotoromán z Brávíčka. Poznámka v žákajdě se jevila jako neřešitelný problém. Chceš to prožít znovu? Hurá do Školy! Škola je odlehčený zábavný larp pro 24 žáků a 3 učitele. Odehrává se v prostředí páté třídy základní školy devadesátých let (to aby hráči nebili pedagogy hrané organizátory). Pátá třída, období, ve kterém se největší nepřátelé nachází v protější třídě a kdy milostné psaníčko nevyhnutelně vyvolá posměšky spolužáků. Tato veselá hra je vhodná jak pro prvohráče, tak pro ostřílené larpery. Užije si ji zkrátka každý (experimentálně ověřeno). Hra Škola je zaměřena na hraní dramatických situací, rozhodně v ní nejde o vítězství či vciťování se hluboko do charakteru postav. Je vystavěna na nadsázce a extrémních charakterech. Ať už chcete být ultraslušným šprtem či největší raubířkou ve škole, pojďte se vrátit do školních lavic!

7.6

90 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

0
GavrocheJan Winkelhöfer 25.08.2014

Trocha nostalgie a štědrá porce humoru tvoří dohromady luxusní sandbox, kde jde vážně jen o to si co nejvíce zablbnout. Prostoru je k tomu více než dost - ať už se sbírají céčka, hokejové kartičky, napovídá při zkoušení, nebo kouří na záchodě. V podstatě jediná námitka by mířila na délku hry - pro mě osobně byla hrozně krátká. Sotva si člověk nějak zvykl na návrat do školních let, už byl čas končit. Ale o to je zas větší chuť se do Školy někdy příště vrátit. 8/10

0
PajaPavla Lišková 28.04.2014

Zahrát si Pipi Punčochatou, co víc mohu chtít :-D ? Super návrat do dětství, snů a ideálů.  

0
PeldricPetr Urban 28.04.2014

Škola mi udělala radost. Postava, kterou jsem dostal, mi sice úplně nesedla (i když bylo tam spousta skvělých momentů), ale stejně jsem se hrozně bavil - výkony ostatních hráčů i celou atmosféru 5. třídy. Několikrát jsem za hru vypadl z role, protože jsem se prostě smíchy neudržel (když mě seřval pan učitel Bystrý "na tři doby", když jsme se s třídní šprtkou hádali, kdo je chytřejší...). Bylo to takové... prostě hrozně hezké a vtipné a taky o vzpomínání. Bylo to super. 8/10 a moc díky!

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 27.04.2014

9/10 neuveritelne mi sedla postava ultra sprta, ktery ustavicne spehuje, drbe a bonzuje :-D nemela jsem ani na chvilku cas si vydechnout a to bylo skvele... Skola je vybornou hrou, kdy se diky famoznim vykonum vyucujicich prenesete zpatky do pate tridy a znovu si prozijete male ( pro nekoho velke ) starosti a radosti. Jeden bod ubiram za to, ze by mohla byt delsi... Alespon tedy hodiny, ptz ty byly opravdu zabavne :-D

0
MorgainKateřina Holendová 07.10.2013

Hodnotím 8/10.

Pro mě byla hra příjemné retro plné vzpomínek. Zábavná, jednoduchá, téma které osloví a příjemně rozesměje. Není moc her na lehká témata a o to víc si člověk dobrou takovou užije. Navíc mi to přijde jako fajn hra pro nováčky.

Skvělý nápad jsou mluvící jména.

0
BalúBalú 19.05.2013

Poprvé v životě jsem šla v neděli do školy a bylo to moc fajn. Zejména spolužáci neměli chybu, ať už se jednalo o geniálního (byť trochu zapáchajícího) Syrečka, matikářovu dcerušku nebo ty, kteří mě (céčky nepolíbenou) naučili hrát čáru. Díky!

Mluvící jména jsou skvělý nápad a učitelé byli zahraní na jedničku. Vlastně jediné, z čeho jsem byla nakonec trochu mrzutá, bylo to, že jsem si nevybrala roli, ve které bych si zkusila základoškolský život z jiného úhlu - hrála jsem trochu hipísáčtější desetiletou sebe samu - takže za sebe doporučuji jít opravdu do něčeho, co vám v páté třídě bylo na hony vzdálené :)

0
PatrikPatrik Krupička 13.05.2013

Hráno dvakrát, verdikt 9/10 (jasný, asi pro nikoho to není zážitek jeho života, ale na to si larp ani nehraje)

0
PribiPribináčka Pribináčková 12.05.2013

Díky za pěknou část neděle. Člověk se oprostí od svých problémů a má na starosti důležitější věci, jako třeba, že ta miluje toho a Kája vyhrál anketu o nejhezčího kluka. Juuuu. Doporučuji na vylepšení nálady a dobré pro uvolnění :-).

0
MontyMartin Bezdíček 12.05.2013

Užil jsem si příjemnou neděli, během ktére jsem se vrátil do školy, ale tak nějak lépe a radostněji a užil jsem si díky tomu fajn lar, který není nijak převratný, ale zároveň je hodně zábavný a zajímavý snad ani nemůže urazit. Prostě doporučím každému a hlavně prvohráči.

0
MuDaniel Hrnčíř 25.03.2013

hodnotil jsem: 7, ale dal bych nejraději 6,5
Určitě lze hrát opakovaně - což je velké plus, ale nepřišla mi tak dobrá ani tak zábavná jako jiným hráčům. Sám úplně nevím proč, jestli jsem si zvolil špatnou postavu nebo neměl úplně náladu. Berte moje hodnocení subjektivně.

0
DrrakPetr Platil 12.03.2013

Hezká oddechovka, která dovolí zavzpomínat na staré časy. Jsem za ni rád, protože takových odlehčených her není moc. Doporučuju i pro kamarády, larpem nepolíbené :)

0
benzinLukáš Benda 23.02.2013

Žánrová hra, geniálně pojatá s mnoha nečekanými principy. Já sem školu miloval a Školu sem si taky zamiloval.

0
RozumFrantišek Vondrák 22.02.2013

Ačkoli jsem musel hrát slávistu a asi poprvé a naposled jsem sháněl kartičku Vládi Růžičky, moc jsem si ji na konci náročného víkendu užil. Líbí se mi nadsázka, která nesklouzla k pouhému karikování. Zábavné, neotřelé a originální. 8/10

0
ZedZdeněk Ručka 21.02.2013

Mikulášovy patálie na český způsob. Velmi zábavný oddechový larp, při kterém se taky trochu zamyslíte nad tím, jaké dítě jste sami kdysi byli.

0
LudmilaLudmila Jarošová 20.02.2013

Hezký larp s hezkým nápadem. Hodně záleží na složení hráčů a na konkrétním osobním naladění. Pro mě příjemná akce bez silnějších momentů - pokud pominu skvělé výkony CP/vyučujících.
Vhodný i pro prvohráče. Není problém larp absolvovat i několikrát za sebou, aniž by ztratil na atmosféře.

0
FeainSarah Feain 06.02.2013

Je třeba být vděčný za tvůrce, kteří dokáží vyrobit larp plný humoru, je pěkné odpočinout si od zkázy světa...

0
FjertilFrantišek Špoutil 14.01.2013

Oddychovka pro starší a pokročilé s hezkým nápadem... pokud na vás hrají ostatní, což se v mém případě nestalo. Čas to nebyl promrhaný, ale "wow" efekt nikde.

0
HaraldPetr Kamínek 12.01.2013

Moc příjemná hra. Oddechovka, na rozdíl od většiny ostatních komoráků při ní nejde o život, záchranu světa ani duševní zdraví. Prostě se dobře bavíte. Dobrou vizitku hře dává to, že značná část hráčů si ji chodí zahrát opakovaně za jiné postavy. Zápletky jsou natolik zábavné, že nevadí, že o nich víte z minula. Vhodné i pro prvohráče.

0
NilwineKatka Hubená 05.01.2013

Skvělý oddechový larp, jeden z mála, který se nesnaží za každou cenu z hráče cedit emoce. Prostředí bylo taky dotažené do detailu a hře hodně dodávalo na atmosféře, navíc postavy učitelů jsou skvělé. V rámci žánru za mě 9/10.

0
LischaiPavel Gotthard 03.01.2013

Škola je mnohovrstevnatý larp. Hodnotím 8/10 z několika zásadních důvodů. (1) se tvůrci vymanili z běžného stereotypu komorních her v jedné místnosti a dokázali efektivně zužitkovat prostor, který má každý organizátor k dispozici. Velmi kreativní, velmi chytré. (2) hra vytvoří skutečně věrný odraz základní školy - postavy jspu podané s lehkou nadsázkou ale zároveň ne karikovaně. (3) v určité momenty hra (mimoděk? schválně?) docela obnažuje dětskou krutost a jaksi tajně tak přetéká z "ha, ha, sranda" do něčeho hlubšího. Rozhodně velký úspěch!

0
ZevlaZevla Zevla 28.12.2012

- Vaška z Lunetiku miluju já a ty krávy odvedle si jejich plakát nemají co dávat na stěnu! Ještě že Sandra přemluvila toho blbce, co za ní leze, aby nám ho přinesl!
- Kluci jsou blbí.
- Céčáci jsou ještě blbější.
- Syreček je nechutnej.
- Já tu matiku teda jako vůbec neumim, ale ségra slíbila, že se se mnou vymění, když jí dám nějaký céčka.
....
Byla to fakt sranda, ještě tam mám vyhlídnutých pár postav, které bych chtěla hrát a doufám, že budu mít konečně čas si to zahrát ještě jednou.

0
ŤofkaViktorie Knězková 25.12.2012

Měla jsem smůlu na "slabší" běh, ale účastníci snad všech ostatních byli opravdu nadšeni.
Lehká a příjemná hra, v níž sice neřešíte žádná epická dramata, ovšem rozhodně to není na škodu.
Je vhodná i pro nováčky, ale užije si ji i zkušený LARPař.

0
MivkaIva Vávrová 24.12.2012

Škola byla úžasně příjemná, pohodová a energická, velice doporučuji prakticky komukoliv. Moje role mi sedla, ale popravdě bych si ráda vyzkoušela několik dalších :) Báječný oddech. Člověk se nemusí bát toho, že by neměl co dělat, nezvládl svoji roli nebo dostal nějakou špatnou, vždycky jsou tu céčka, kouření na záchodech a napovídání při diktátu.

0
AmbeřanDavid Maleček 19.12.2012

Výborná oddechová hra, žádná velká psychologická dramata či osudová rozhodnutí - i když jako páťákům vám to leckdy tak může připadat. Jednoduché stereotypy postav s vynikajícím mechanismem "nomen omen", takže není zapotřebí hromady textu, a přesto vlastně znáte vaší i sousední třídu (ovšem ti sousední smrdí, to je jasné). Nechte se tasit ze zemáku, zhrajte si fočus, céčka či povyměňujte kartičky, zkrátka - vraťte se na základku, stojí to za to.

0
PiroshMartin Buchtík 18.12.2012

Výměna céček, áčáci smrtí, Hašan má cenu několika jiných hokejistů a mít Jardu Jágra je snem každého z vás. Pak posílání psaníček, svačina pod lavicí, občas někoho tasí. Pak ostatní kouří na záchodě, ale vás nepozvou, naštěstí je někdo napráská a maj z toho problém. Pak je piškvorkový turnaj, Sandra Krásná vám fandí. I když holky jsou jako vodporný (a prej se Sázka se Sandrou líbal jazykama - což je úplně nechutný!), jeden je rád, že se na něj Sandra usmívá.

Škola je přesně takovýhle larp. Nic víc, nic míň. A to je na ní podle mě skvělé - nekonečné vymýšlení toho, co jsme asi tak ve škole dělali (tedy spíš mohli dělat, kdybychom na to měli) v deseti letech. A pokud si náhodou nevzpomenete, spontánní sdílení zážitků před hrou nebo velmi hezky a nenásilně vložený děj ze strany organizátorů vás o tom přesvědčí.
Celkově opravdu milý, odlehčený a inteligentní způsob larpu i humoru v něm. Doporučuju!

0
BaldaJakub Balhar 17.12.2012

Škola mi přišla jako skvělá jednoduchá zábava, neočekávejte žádné komplikované drama, ale jednoduchou zábavu, která vám opravdu připomene vaše léta na základní škole.
Hra je podle mě vhodná i pro prvohráče.

0
BedlaJan Fiala 17.12.2012

Škola je originální, dotažená, a hlavně perfektní a jemná karikatura základek z 90. let. Dovolím si tvrdit, že každý zažil tělocvikáře idioty, rivalitu mezi áčkem a béčkem, nesrozumitelná školní hlášení, hokejisty a bravíčka. Škola není nijak řešitelsky intenzivní, ale to nevadí, protože s tímhle settingem by mi snad vyhovovala hra i bez veškerých dějově dramatických prvků.

0
PetriusPetr Turoň 16.12.2012

Na Škole už není co zlepšovat. Hrál jsem jí dvakrát a pokaždé to bylo super! Věřím, že nesedne každému, ale proto je důležité si uvědomit na jakou akci vlastně jdete. škola je hravá a bláznivá, vrací nás do mladých let a neřeší žádné příšerně složité nebo drastické problémy. Největší morální dilema, které budete mít, bude zda je fér ukrást Dušínovi svačinu a vaší největší intrikou bude se ulít z tělocviku. Jednoduše popsané a trefně pojmenované postavy dělají hru velmi snadno pochopitelnou a přehlednou. Je to srdcovka :-)

0
LoudaJiří Rosol 16.12.2012

Škola je neskonala zábavná, milá, nostalgická akce a přitom to není fraška. Takových her je opravdu málo. Přenesení zpět do škamen základky je takřka dokonalé, i když samozřejmě akcentované přiznanými a nadsazenými stereotypy postav. Hra takřka ideální pro prvohráče, u které se však spolehlivě pobaví každý.