Slavnost zpívajícího kamene

6 hráčů, 2 mužů, 1 žen, 3 obojetných

3 hodin , dnů , 2016

Za časů dávných šamanů, hrdinných náčelníků a udatných lovců, uprostřed velké úrodné pláně plné kukuřice, se zrodil zpívající kámen. Za úderů kmenových bubnů a jistého rytmu chřestidel šamana jménem Bubnoval až zem se třásla, byl z hudby utkán tento mocný kámen. Navždy odstranil chmury z našich duší a přinesl sluneční svit do našich srdcí. Nejlepší válečník kmene zvaný Řval až skály pukaly svými schopnostmi prokázal čest nosit kámen, nicméně se stal hromem a zneužil moc tohoto kamene. Však náčelník Uspal medvěda svým zpěvem zchladil žár v srdci Řval až skály pukaly, stal se vánkem a rozdělil zpívající kámen mezi tradice ctící soukmenovce. Ti si předávají části kamene z generace na generaci. Jednotlivé části kamene se setkávají pouze na závěr Slavností povznesení šamanovy duše a kámen se na krátkou chvíli probouzí. Pak duše zemřelých souzní s duší šamanovou a splynou s hlasem Matky Země.

Slavnosti povznesení šamanovy duše jsou již téměř u konce, do vašeho týpí zřetelně proniká halas doposud neutichajících oslav. Neuteče mnoho vody v bystřině a bude na vás probudit Kámen a oblažit srdce členů vašeho kmene jeho zpěvem. Ovládnete svá ješitná srdce? Pamatujete si vše, co máte? A hlavně, neztratili jste nic?

Tento larp je primárně o pobavení a odpočinku. Zahoďte tedy všechny své všední starosti a strasti a pojďte se za námi přenést do světa nekonečných stepí, polí obsypaných kukuřicí, buvolích stád, která se prohání prérií a kroužky dýmu z dýmky míru.

Tento LARP byl vytvořen během 24 hodin v rámci akce NaLARP v Lipníku nad Bečvou.

8.4

16 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
TariRenata Doubravová 05.12.2016

Skvělý, nápaditý, originální, relaxační, dobíjecí, prožitkový, nádherný larp. Po tomhle larpu nenásledoval žádný bleed, naopak, cítila jsem se po něm plná energie a elánu.  Co dokázali autoři hry vtěsnat do krytičkých, přesto obsahově plných, popisů postav, jakou vytvořili celé hře atmosféru a jaké bylo technické zázemí a provedení, to je uznání a respektu hodné.  Hru si užijí jak prvohráči, kteří nemusí být zbytečně "vystresovaní" z toho, že někomu nkěde něco pokazí, taki zkušení hráči, kteří se chtějí pobavit a dokáži si svou postavu a se svou postavou  skutečně vyhrát

0
ŠedýMartin Honek 20.10.2016

Autoři dokázali, jak strašně důležité je mít pro hru nápad. Jakmile máte neotřelý nápad na ústřední téma hry, celý zbytek se může napsat sám. Tedy... ne, že by na postavách nebyla odvedena kvalitní práce. Všechny ale vycházejí z toho původního nápadu a všechno to tím pádem taky hezky zapadá do sebe. Naprosto ideální pro nervózní prvohráče!

0
InriOndřej Machala 16.08.2016

Velice oddechový komorák, určený spíše pro nenáročné hráče nebo prvohráče. Většinu feedbacků jsem dal hned po larpu nicméně v bodech

Pros:

  • jednoduché - opravdu dobré pro nováčky nebo na relax. velice nekonfliktní a hravé
  • atmosférické - velice hezky nachystané, dobré rekvizity, dobrý workshop před hrou(možná jen lehce zredukovat délku)

Cons:

  • lineární - žel to bylo po delší době co jsem si zahrál, tak jsem čekal trochu víc prostoru. tady je člověk dost svazován, tudíž otrkanější hráč larpů zde zapláče

Tipy na vylepšení

tvorbu jmen postav nechat nějak na hráčích(kmen vybírá jednotlivcům/z obrázků si každý vydedukuje jak se jmenuje apod.)

přidat interakce z venku. přidat pauzy do obřadu("kámen rezonuje po předchozím rituálu") kde je možnost nějak volně ineraktovat mezi hráči s nějakými dílčími cíly ke splnění.

Jinak dobrá práce, při čtvrtku kdy jsem dorazil z práce fajn na relax.

Inri, hráno na Conec 11.8.2016

0
DikéKateřina Eva Andrysová 05.06.2016

Je strašně super, že někdo vytvoří komediální larp, protože je jich prostě neskutečně málo. Slavnost zpívajícího kamene byla moc fajn, i přes nějaké kiksy na začátku (prohození obojetné postavy s mužskou) a na některé nejasnosti nebo téměř "spoilery" v postavách. Ještě to chce pár much vychytat, ještě něco málo poupravit, ale myšlenka dokonalá a prožitek naprosto báječný. Za ten děkuju ze všeho nejvíc!

P. S. Alespoň už se vám ten larp vejde do krabice. Tak velké, že se do ní vešla i polovina hráčů-ale vejde se do krabice!

0
honorkaSilvie Žaludová 29.05.2016

Jestli se umíte se dívat na známé věci tak, jako kdybyste je nikdy předtím neviděli, nechcete řešit složité intriky ale přitom se naprosto skvěle pobavit, určitě si zahrajte tento larp. Za mě 10 bodů. A mimochodem,  pro mne osobně první komický larp, který neznamenal jen příjemně strávený čas, ale na rozdíl od jiných na něj budu ještě dlouho vzpomínat s úsměvem.