Soud bez soudce

7 hráčů, mužů, žen, 7 obojetných

4 hodin , dnů , 2017

Jste po smrti. Možná jste čekali konec, černotu, po níž už není nic. Možná jste třeba i očekávali nějakou jinou formu existence. Přesto pro vás bylo překvapením, že není úplně pravda, když se říká: „Do hrobu si nic nevezmeš.“ Vždy si totiž s sebou nesete odpovědnost za své činy. Světlo na konci tunelu se přibližuje…

Soud bez soudce je čistě argumentační, dramatický a vážně laděný komorní LARP. Hráči se částečně sami podílejí na tvorbě postav a mají relativně volné pole působnosti pro dotváření detailů. Zosobňují zesnulé, kteří odešli z tohoto světa se zatíženým svědomím. Zatímco se v omezeném čase snaží ostatní přesvědčit o tom, že jich vina není tak těžká, musí rozhodnout, který z nich se dopustil největšího provinění.

6.4

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CemiLenka Zavadilová 24.07.2018

Soud bez soudce jsem hrála na HZNM 2017, jestli si to dobře pamatuju, a musím říct, že mě hodně zklamal. Pro pamětníky řeknu, že téma je hodně podobné hře Na hranici osudu, a hra opakuje všechny chyby téhle staré hry, které se v roce 2006 daly odpustit, v roce 2017 už bych však od komoráku čekala něco sofistikovanějšího. Hra nemá žádný děj ani mechaniku, která by ji posouvala dopředu. Jediné, co máte, je vaše postava a její tajemství, které si během hry s ostatními vzájemně sdělujete a zjišťujete, jakým způsobem spolu vaše tajemství souvisí. Takže to povídání prokládáte spoustou klišoidních frází a zdržovacích vět, protože je vám všem jasné, že si ty tajemství nemůžete jenom tak vyklopit během prvních pěti minut, co byste potom hráli zbytek hry? Žádné velké překvápko pro mě nenastalo, rozuzlení bylo přesně to, co mě napadlo jako první, i když jsem celou dobu doufala, že nastane nějaký twist, který z toho nakonec udělá dobrou hru. Moje postava a její motivace pro mě byly naprosto nepochopitelné a neuchopitelné a ač jsem se opravdu snažila postavu ohnout tak, aby se dala hrát, minimálně pro mě zůstala kusem papíru, který jsem dostala na začátku... což při hře, která má hrát na city a nutit k zamyšlení, není úplně ideální. Dávám 4/10 a to myslím hlavně za spoluhráče a tajemnou atmosféru, která se povedla.

0
DrakeMichal Mikuš 16.08.2017

Hral som v rámci Prague Pride 2017

Soud bez soudce je solídny argumentačný larp s ponurou atmosférou. Postavy sú napísané pomerne stroho, ale pre potreby larpu to vôbec nevadí. Dobré je, že sú všetky vyvážené a že žiadna z nich nie je výrazne dominantná, takže priestor majú všetci hráči a záleži len na ich priebojnosti a pohotovosti. Mne sa to páčilo, dávam 7/10.