Spasťák

7 hráčů, mužů, žen, 7 obojetných

4 hodin , dnů , 2017

 Je po večerce. Všichni leží po zhasnutí ještě chvíli v posteli a straží uši, kdy konečně v dálce utichnou kroky vychovatelky. Pak je čas vymyslet nějakou srandu. Erin vyskočí na nohy jako první, nemůže se dočkat. Prý má v plánu nějakou hru, což se u ostatních setkává převážně s vlažným souhlasem. Erin má tendenci si utíkat do vlastního světa. Ale leckoho z nich napadne, zda je to tak špatné...

Oddychový larp, ve kterém se hráči převtělí do skupinky chovanců nápravného zařízení pro mladistvé. Jejich život je pořádná otrava, psycholog do nich furt hustí nějaké kecy a vychovatelé prudí s pravidly. Rozptýlení tomuto svéráznému gangu puberťáků nabízí nejen vzájemná interakce a páchání dalších průšvihů, ale i hra. A tahle zdánlivě nevinná zábava jim brzy změní úhel pohledu, přiměje je přemýšlet a pochybovat o realitě, kterou prožívají i o tom, jak naložit se svou budoucností. 

Hra byla vytvořena v rámci larpového workshopu NaLarp II. v Lipníku n. Bečvou, kde také proběhl betatest.

7.4

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KatŠtěpán Cenek 18.03.2019

10.3.2019
HrajuLarpy
Šimon

Je velmi náročné popisovat tuto hru, aniž bych neprozradil důležité části. Ale jak se už píše všude, jde o partu mladistvých v nápravném zařízení. 

Uvádění samotné mi přišlo trochu zmatené, ale nejspíš dostatečně popsalo vše. Postavy mi přišli poněkud stereotypnější, na našem běhu byl výběr postav spíš metodou vylučování, jen pár z nás se nadšeně chopilo některé z postav. Co sem pochopil od některých hráčů tak postav, které na začátku i na konci se chovali jinak než po zbytek hry bylo jen pár. 

Hra byla plynulá, nebyli v ní hluchá místa. Občas přišla až příliš rychlá. Opravdu jsem se několikrát vžil do toho prostředí puberťáků, kteří v tom pasťáku dělají neustálé problémy. Konec byl opravdu pěkný, nicméně jeden hráč špatně pochopil jedno pravidlo a organizátoři na něj nestihli včasně reagovat.

Hra byla opravdu pěkná a nelituji že sem si ji zahrál. Můžete se zkusit ponořit do hlavní myšlenky hry, či se jen tak flákat a být drzí na vychovatelky, obě činnosti jsou zábavné. Rozhodně by nebylo od věci hru o něco prodloužit a dát trochu více hry některým postavám, ale to je na uvážení tvůrců. Za sebe už jen mohu doporučit :)

0
BronyBronislav Pulec 11.03.2019

Příjemný, hezky odsípající larp, vhodný i pro začátečníky. I zkušenější si najdou prostor , jak rozvinout svou postavu a užít si prostředí party mladistvých delikventů. Hru jsem si moc užil a děkuju spoluhráčům i tvůrcům za skvělý zážitek.  Byli jste skvělý! Díky. B-) Všem doporučuju.

0
BrinyAndrea 09.10.2018

Moc se mi líbil nápad. Také atmosféra byla velmi dobrá a příjemná, ale celkově na mě byla hra až moc rychlá (o čemž jsme mluvili hned na místě po hře). Za mě by bylo skvělé, kdybychom měli možnost si to trošku natáhnout a víc se do určitých situací položit. Klidně bych hru s klidným svědomím doporučila dál.

0
DrakeMichal Mikuš 16.08.2017

Hral som v rámci Prague Pride 2017

Z tejto hry som bol nadšený, stále som ! Zopakujem, čo som hovoril už na debriefingu a síce, že Spasťák mi určitým spôsobom dovolil prežiť si mladícky sen a dal mi tak skvelý a nezabudnuteľný zážitok. Jedno slovo, ktoré mi túto hru vystihuje je zábavnosť, či už špecifická dejová linka, tak symbolika, alebo archetypy postáv. Naviac vo viacerých smeroch ponúka hráčom voľnosť podielať sa na tvorení obsahu. Keďže je to novinka, tak pár drobností sa ešte určite vychytať dá, ale tie mi na zážitku nijak výrazne neubrali. Za mňa je to teda ďalšia 10 ! Viac takýchto hier ! :-)

0
LoudaJiří Rosol 13.06.2017

Pro mě velké překvapení a osvěžení stojatých vod komorních larpů. Je to vtipné, je to nápadité, je to chytlavé a garantuju vám, že do těch postav a situace ve které se nacházejí se dokážete velmi snadno vcítit. Ta hra baví vpodstatě nonstop, nemá hluchých míst, pořád máte co dělat a o čem mluvit. Pozitivně kvituji vytříbenou práci s cizími postavami které jsou uvěřitelené a zajímavé, nikoliv ale přehlcující a v neposlední řadě pak i práci s vedlejšími aktivitami v rámci hry samotné. Obzvláště vyšívání je prostě boží. 

Hra asi nezanechá silný bleedeček nebo nějaké zásadní přesahy ale je to dobrý kus fakt zábvaného larpu. 

0
NekroNekro Gravedigger 13.06.2017

Tenhle komorák mi přišel fakt výborný, skvěle jsem si ho užil a prožil.
Delší dobu už přemýšlím o tom, proč se mi to tak líbilo, přispěla tomu dobrá konstelace lidí a velmi dobrá práce personálu pasťáku, ale základ úspěchu prostě vidím v té hře a nápadu.
Život v pasťáku jsem si prostě autenticky užíval. Je v tom vtip, je v tom atmosféra, je v tom záhada, stále se něco děje a je o čem přemýšlet.
A nakonec je v tom schované téma.