Spellbound

20 hráčů, mužů, žen, 20 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2018

Web: https://scenariofestival.se/archive/scenarios-2018/spellbound/

Předtím, než jsme vykáceli všechny lesy a podkopali všechny hory, žily v nich bytosti. Bytosti, které toužily po lidské společnosti a které se nebály použít kouzel, aby ji získaly. V lesích, v horách, v řekách. Tam všude jsou. Čekají, až někdo z vesnice ztratí opatrnost a odváží se vydat dál, než obvykle. Nejednou se lovec vydal do lesů na severní straně hory. Nejednou se večerem vydalo děvče pro vodu. Obvykle se domů vrátili. Jednou už ale ne.

Spellbound je taneční hra inspirovaná severskou mytologií, kterou napsali Jeppe & Maria Bergmann pro Stockholm Scenario Festival a pro české publikum upravil Šedý. Deset hráčů se vžije do magických bytostí, které prahnou po společnosti lidí a neváhají použít různých iluzí, slibů a darů, aby ji získaly. Druhá polovina pak na vlastní kůži zažije, jaké to je, když vás někdo očaruje a odvede na cizí místo, ze kterého (obvykle) není úniku.

Hra je velmi improvizační. K dispozici je sice scénosled, který v hrubých rysech udává dějový oblouk, ale většina detailů jednotlivých postav je v režii hráčů samotných.

99 % interakce mezi hráči probíhá beze slov.

 

 

(Cover photo: koláž s xx The fairies)

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
Ferda III.Martin 31.07.2019

Ze začátku to může znít hrozivě - nevím, jestli bych měl odvahu přijít, kdybych si přečetl celou anotaci :D - ale skrz předherní workshopy a rozcvičku se do toho člověk vžije. Když pak vkročí do připravené místnosti (zatemněno, barevná světla běhající po stropě, okouzlující hudba střídaná tichem), jde to úplně samo.

A ta atmosféra, ta by se dala krájet. Nikdy bych nevěřil, kolik věcí se dá vyjádřit tancem (resp. pohybem +- v rytmu :D).

Za mne rozhodně objev roku!

0
FafrinVojtěch Pikal 27.07.2019

Tento taneční arp vám dá nejméně to, co do něj vložíte.

Jednoduchá struktura umožňuje skutečně prožít si svůj příběh, pozorovat příběhy ostatních a třeba se do nich i zkusit vložit - úmyslně nebo omylem. Hudba a tanec a ticho tvoří dokonalý mix pro mytologické mystično a spoustu prostou pro vlastní prožitek a emoci.

Cyklus skladem a rutin dává dobrý rámec a rutiny samotné umožňují člověku zůstat zakotven ve své postavě, aby si připomínal kdo je a proč co dělá.

Příprava a rozcvička - dobře vedené - nabídnou dostatečnou oporu pro počáteční uvolnění a naladění.

Je to hravé, je to komunikační, je to emocionální a je to tak silné, jak si dovolíte.

Hrál jsem na GC 2019