Spící les [2014] - V tom roce pitomém

V tom roce pitomém

V tom roce pitomém
kdy přišla cenzura
vzali mě drábové
ve dveřích ze dvora
bezcitní drábové
zakutí v oceli
básníka v okovech
odvedli do cely
Kdopak vám, žoldnéři
kdopak vám zaplatil?
kdopak vás pověřil
umělce zatratit?
kdopak se směje
když slavík se zalyká?
patří mu galeje
cenzura, kritika...
beránku kritiku
cholero na věty
chceš mě mít na triku
buď navždy prokletý
škrtíš můj ostrovtip
můžeš jít někam!
nebo to napsat líp
předveď se - čekám!

Ze sbírky Okna s mříží , autor: Alerghieri

 

Je léto roku 127 n.l. Je půl roku po válce, která větší či menší měrou zasáhla celé císařství. Oč byla válka kratší, o to byla krvavější, a o největší bitvě závarečné fáze konflitku se bude ještě dlouho vyprávet jako o Barnesbeckém masakru.

Vesnička, či chcete-li osada, zvaná Corne, se nachází na jižním kraji rozsáhlého lesa, který pokrývá značnou část Ansagerské vrchoviny. Ten les má i nějaké jméno, ale kromě map jej nezná snad nikdo.

Samotného Corne se bojové operace přímo nedotkly, ale jejich vliv pocítili místní i tak. Kromě několik návštěv verbířů, kteří pobrali poslední bojeschopné, kteří včas neutekli, se ve vesnici ukázaly i spížovací oddíly několika pluků. Při poslední návštěvě kromě genocidy lovné zvěře na míle daleko odvedli i obecního kozla, starostčina čuníka a hejno hus. Za sebou nechali pobořenou sýpku, rozkopaný včelín, proražené stavidlo a mrtvou starostku.

Od vyhlášení příměří se vesnice stala útočištěm pro nejrůznější druhy tuláků, uprchlíků a podivínů. Ať už hledají úkryt před císařskou, vojenskou či božskou spravedlností, šanci na nový začátek, nebo je žene pouze touha po kořisti na úkor ostatních… Zapadlá vesnice na okraji neprostupného lesa, z půlky vylidněná, kterou i její vlastní vévodkyně musí dlouho hledat na mapě, je v tomto směru místem netušených možností.

Od lesa vesnici dělí stará palisáda, tu a tam doplněná o naostřené kůly. Na hradbě jsou porůznu rozvěšené prastaré amulety z kostí, peříček a zkroucených větví, pokryté ještě staršími nápisy a zaklínadly. Pokud se na ně zeptáte někoho z místních, nikdo nebude vědět, k čemu tam jsou a kde se vzaly. Ráno se na kůlech objeví další tretka a hospodyňky, které pečlivě umývají prázdné misky na zápraží, vám řeknou, že tam ten amulet nikdo nepověsil a u palisády se nikdo nemotal, tedy kromě vás.

Možná se něco dozvíte, když večer necháte pár stříbrňáků v krčmě a pozvete třeba hrobníka na pár kalíšků pálenky, nebo dokonce vzácného ixanderu. Možná vám vysvětlí, proč každý pečlivě sleduje náhrobky na místním hřbitově. Možná poradí, kterému lesnímu běsovi nalít do misky čerstvé mléko, kterému kus masa a komu kořalku. Možná vám poví o starém zvyku vyhánět nepohodlné obyvatele Corne do lesa, aby se nikdy nevrátili. Možná bude vyprávět ještě starší příběh o obyvatelích Belmontu. O těch, kteří nespí…

 Spící les je larp ze světa Posla božího a Svobodného přístavu. Volně navazuje na události Svobodného přístavu a od předchozího ročníku Svátku bláznů letošní děj odděloval jeden rok. Na rozdíl od Ostrova císařovny Margarety, který se nacházel na samém okraji známého světa, se ve vesničce Corne, ve které se letošní děj odehrával, posuneme do samého středu Císařství. 

V přirovnání k historii našeho sěta se přibližně jedná o období po Třicetileté válce někde v lesích střední Evropy. Kostýmově se budeme pohybovat cca někdy mezi Třicetiletou válkou a Napoleonským obdobím. V oblasti technologie a vědy jsme ve stejném období, avšak ovlivněném přítomností magie a astrálních bytostí.

 

 

9.4

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
OlaOlga Procházková 27.07.2014

Nejmilinovější orgové, skvělí hráči i přez neutuchající vedro.. týden akce kvůli kterému stojí za to jet přes půl republiky..

Dreng: jelikož jsem jedno z oněch CP tak vlci jsou běhací hejkal taky a banditi se přece chytit taky nenechají.. Na druhou stranu nás udivovalo, že nikdo nezorganizoval hon.. To by bylo jiný kafe :)

0
DrengMario Roth 23.07.2014

Výborně vymyšlená a zorganizovaná akce, která měla naprosto vše co bylo třeba pro vybudování skutečně správné a dechberoucí atmosféře.

Dva důvody proč nedávám 10 bodů:

CPčka postavené na běhání mě úplně neuspokojují:-D

Hra skončila podle mě zbytečně brzo.

0
CanthalPetr Jelínek 20.07.2014

Vizualne to nejlepsi, co jsem kdy zazil. Atmosfera kapala v podobe temneho lepkaveho sirupu, konflikt zla a vetsiho zla se prohanel mezi amulety z kosti na palisade a dobri obcane Corne pachali necista zverstva, aby odvratili mnohem horsi osud.
Co se pribehu tyce byla hra nastavena velmi kvalitne. Samozrejme se naslo par zaseku a zadrhelu, povetsinou zpusobenych samotnymi hraci, nikdy vsak organizatory.

Za me zatim to nejlepsi, co jsem zazil!

Události

Larpy autorů