Stalker 2.1 - Tribut

100 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 5 dnů , 2017

Stará Zóna se proměnila v nehostinnou, neprostupnou a smrtelnou pustinu. Žádné záznamy o aktivitě, žádné fotky mutantů, žádné tajemné historky u ohníčku při kalíšku vodky a slanince. Nedošlo k poklesu aktivity v Staré Zóně, ale k jejímu zastavení.

Kde nic není, ani smrt nebere. Žádné blowouty, žádné nové artefakty, mutanti jako by se vypařili. Žádná tajemství, žádné zrady. Nic. Okolí Staré Zóny se proměnilo v zemi nikoho. Po velkém výbuchu se sice mnoho národů zavázalo zlikvidovat onu ekologickou katastrofu a její následky, avšak časem došla jak chuť, tak peníze. Nakonec i smysl. Většina velmocí proto pouze určila odpovědnou osobu velící operacím odkudsi z Bruselu a přiškrtila rozpočet pouze na její plat.

Nemá cenu chcát proti větru.

Na dohled od srdce Staré Zóny šel ale život dál. Jen už se neobchodovalo s artefakty, ale s trošku jinými komoditami – zbraně, informace a soukromí. Stále sem “mizeli” lidé, kteří měli své důvody. Ať už to bylo znechucení z moderního světa, a nebo černé svědomí. Možná i naděje, že se věci změní…

O pět let později…

V jediné místní nálevně i obchůdku v jednom, pojmenované rozverně Kyjosk, bylo v ten den relativně narváno. To bohužel v místním žargonu znamenalo obsluhu, dva místní štamgasty, Jegora (neustále se hrabajícího ve svém věrném AK74, které již opravdu nejde víc vylepšit) a dvě podezřelé existence, hádající se v rohu baru nad flaškou vodky o nějaké DVD. Dle obrázku s veselou a hravou školačkou pravděpodobně nějaké kompromitující materiály na nového předsedu vlády Uzbecké federace.

Obsluha si zapálila další cigaretu a tím přispěla zdejší kvalitě ovzduší. “Měl bych setřít prach…” pomyslel si jako každý den a jako každý den to odložil na zítra.

Pííp. Blik. Blik. Blik.

Starý, zaprášený přístroj v rohu místnosti, dnes používaný jako stojan na boty, se rozblikal. Červeně, vlezle a nepříjemně.

“Job tvoju mať, ten krám jsem měl dávno vyhodit…” pomyslel si Prodavač, přišel k přístroji a dvakrát do něj kopnul.

Blik. Píp. Blik. Píp. —VAROVÁNÍ! Blíží se Blowout!—Varování! Blíží se Blowout! Urychleně nalezněte Kryt! Varování–

Píp. Píp. Blik. Blik. Ve stejném rytmu začalo blikat Jegorovi PDA, které se poslední dobou rozhodl používat jako popelník. Ale i tak, náhlá bledost na Jegorově obličeji rozhodně nebyla z návalu špatné vodky.

—Varování. Blíží se Blowout. Vyhledejte Kryt.—-

Stále dokola. Tiše. Naléhavě. Převládly staré reflexy a léty pilovaná rutina a jen o pár okamžiku později udělal Kyjosk to, co neudělal od svého vzniku – zavřel.

Blik……..blik…..pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííp.

O kousek vedle

Upravená sekretářka odložila dokonalou kávu na velký, skleněný stůl, kterému dominoval nejnovější jablečný produkt. Upravila lžičku tak, aby bylo přesně symetricky k hraně stolu a vedle kávy z Javy položila černou složku s jediným nadpisem : Zóna, Ukrajina.

“Probudilo se to, pane.”

“Já vím…..”

9.8

33 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
salamanderPeter Kurcik 14.07.2017

Toto bol moj uz osmy rocnik Stalkera a bolo tak dobre, ze som sa konecne zaregistroval aj na larpovej databaze :) ...ale nie, zaregistroval som sa az teraz hlavne preto ze som lenivy. Kazdy doterajsi rocnik Stalkera som si skutocne uzil a z kazdeho mam nespocetne mnozstvo super zazitkov. Tento rok mala vsak hra nieco extra, dejova linka bola fakt super a pre mna hlavne uplne uveritelna. Uplne prirodzene a nenutene ma tahalo dozvediet sa o pribehu viac a musim povedat ze to sa mi doteraz este nestalo. Rozsireny priestor bol tiez paradny, nove mechanizmy, doplnky napr. videa (lab. experimenty), novi aj stari mutanti, super partia, vsetko dotvaralo paradnu atmosferu Zony. Orgom zelam skore zotavenie a vela novych napadov do dalsieho rocnika, pretoze latka bola nastavena velmi vysoko :) FAZE5 BOHA!  

0
GoliášMichael Dvořák 12.07.2017

Hustokrutopřísnej námrd jako vždycky. Když přijedete jako nováček a budete dostávat sadu, tak to vydržte, stojí to za to. STALKER se pak stane láskou na celý život. Když přijedete domů ze Zony a budete se věnovat nějaké nudné činnosti, jako třeba zaměstnání, tak budete v myšlenkách tam někde mezi rádly a mutanty. Je těžké to popsat, lepší je to zažít!!! 

0
DandyHonza David 12.07.2017

Já jsem se na rozdíl od Salome ve své pravé komfortní zóně ocitl právě zde. Týden nemusíte řešit nic, než přežití ve hře, které od Zóny dostáváte za trochu vlastní snahy a invence. Týden osvobození od veškerého stresu, který přináší moderné život, týden, kdy vás nezajímá stav účtu ani stav diplomky. Týden běhání a fyzického vyčerpání, který vás však nabije novou energií více, než měsíc u moře.
Při příjezdu na akci jsem prorazil kolo u auta, rezerva v kufru splasklá, kliku od heveru jsem zřejmě někde s někým za něco vyměnil. Dva dny po akci muselo být auto ready na tři tisíce kilometrů do zahraničí. A víte co? Absolutně mě to celý týden nezajímalo. Ne, že bych byl flegmouš a nezajímalo mě nic, ale ta hra mě prostě takovým mimořádným způsobem pohltila. Dokonce tak, že jsem si ještě doma málem prohazoval cestu do sprchy. Skvělí lidé, skvělá atmosféra a ač jsem byl na tomto LARPu poprvé, první noc v Zóně nás stmelila tak, že jsme si klidně mohli navzájem vyměňovat tělesné tekutiny. Dobře, to jsem trochu přehnal, ale až se příští rok zúčastníte, budete přesně vědět, jak to myslím.

0
SalomeJolana Chumanová 10.07.2017

Nový STALKER se přesunul směrem k LARPu. Větší množství děje, ve kterém si našli to svoje všichni, kdo chtěli. Lokace byly letos opravdu hardcore a atmosféra v Mrtvé zóně stála za to.  Obdivuju mutanty, jejich herecké výkony prostě zóně dávají život. Za mě stále jeden z nejlepších PA u nás. Doporučuju zkusit, pokud chcete na týden vystoupit ze své komfortní zóny a žít úplně jinak.