Star

16 hráčů, 6 mužů, 5 žen, 5 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2008

Web: http://v-roli.cz/larp/star/

Poslední rychlé úpravy. Černé síťované punčošky rolující po sametově hladkém lýtku. Rtěnka na rtech. Troubení taxíku. Klapot podpatků po mramorových schodech. Nedočkavost. Na tomhle večírku přece režisér Richmond Hurtis poprvé představí společnosti svoji snoubenku Rebeccu!

Larp Star byl cestou od gamisticky laděných komorních larpů k novému žánru. Romantická komedie se přímo nabízela ke zpracování a ve hře naleznete většinu ikonických hrdinů a hrdinek žánru. Ač téma zní odlehčeně, hra samotná je pojatá relativně vážně a v některých situacích je spíše smíchem přes slzy.

Ve hře jsme využili poprvé v ČR milostné techniky sexu v rukavičkách po vzoru Ars Amandi a také dali hráčům volnost gradovat své herní cíle mechanikou postupného opíjení, které si sami řídili. Dramaturgii ve hře zajišťovaly dva veřejné telefonické vstupy z reproduktorů pro "hlavního hrdinu". Postavy jsou rozdělené na hlavní (řídí hlavní linky v příběhu), vedlejší (jsou spíše pro hráče, kteří mají rádi využití volných příležitostí) a doplňkové (vždy navázané na konkrétní hlavní roli pro hráče, kteří chtěli užší imerzi). Samotný formát party hollywoodského stylu jasně nastavuje komunikační rámec a pomáhá udržet hru zajímavou i při běžném chit-chatu.

Hru jsme stvořili v roce 2008 a poprvé ji uváděli na Larpvíkendu 4 v Brně. Od té doby jsme ji změnili jen minimálně a v roce 2012 ji nabízeli společně s degustací vína v rámci gurmánských plně produkčních larpů. Hru již ve variantě Good Old Star nikdy uvádět nebudeme, na jádru larpu jsme postavili zcela nový larp (nešťastně se stejným jménem, tak z 30 % využívající původní předlohu), který aktuálně uvádíme pro firemní zákazníky jako business larp: zážitek.

6.8

28 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RoslavJaroslav Voves 12.03.2014

Tak jsem konečně také potkal Star (festival Komorní Lipník jaro 2014). Hra celkem splnila mé očekávání, které bylo mírně nadprůměrné. Vztahovka s vtipem. Moje postava byla z těch méně akčních, tak možná příště :-)

0
LothVeronika Frankovská 03.11.2013

Star som hrala dva krát a obidva behy boli výborné. Jednoduché dobre napísané postavy, fungujúce interakcie s inými postavami, ars amandi. Veľa small talku na párty. Téma je odľahčená a veľmi príjemná, zároveň si však človek z hry môže odniesť zaujímavé myšlienky a odlišné pohľady na bežné situácie, s ktorými sa v živote stretáva - aj keď zrovna nie je hollywoodska hviezda ;)

9/10

0
benzinLukáš Benda 07.10.2013

Určitě patří mezi "must to play" hry, které nějakým způsobem představují žánr. Poměrně často, se s touto hrou porovnávají jiné: "Je to takové trošku jako Star, ale v tom a v tom je to trošku jiné ...".  Kvalita zážitku velmi dobrá, hra je vtipná.

0
LischaiPavel Gotthard 08.09.2013

Star jsem v Court of Moravia uváděl mockrát, je to vedle Kořisti jeden z nejčastěji reprízovaných larpů. Zřejmě díky tomu, že si (podobně jako Rodinná oslava) bere současný a povědomý setting a plní ho dobře pochopitelnými vztahy a jednoduchými herními mechanikami, čímž ze Star dělá snadno uchopitelný, zábavný a hráčsky vstřícný larp. Když byste měli dělat larp pro náhodnou skupinu hráčů, Star je rána na jistotu (nehodnotím).

0
DogfoodTomáš Kozlík 07.09.2013

Co sa mna tyka, tak Star bol vzdy jeden z najlepsich komornych larpov, ktore som kedy hral. Vztahy boli velmi pekne pripravene, sadla mi tema a postava (Richmond) prvok telefonatov vsetko pekne zasadzoval do kontextu.

0
JezevecPetr Pouchlý 07.09.2013

Hrál jsem Star snad pětkrát v různých rolích a uváděl ji mnohokráte pro různé skupiny, včetně jednoho historického uvádění pro firmu Albi z dob, kdy jsme ještě larpy pro firmy vůbec nedělali. A mám na ni jen dobré vzpomínky, v podstatě jedinou chybu vidím ve skutečnosti, že hra "není zábavná" v komediálním slova smyslu. Je mnohem více vztahovka, než jsme kdy uváděli a to někdy hráčům sedlo více, jindy méně.

Na mechaniky opíjení a zapojení zcizováku v rámci dramaturgie jsem však i po letech hrdý. Beru to již jako vrchol našich her II. generace, jak je kdysi trefně označil Líša. A klidně bych si ji, narozdíl od mnohých jiných larpů, zahrál znovu. Ostatně hráčů, co ji hráli i třikrát znám docela dost.