Starý Skot [2014]

50 hráčů, mužů, žen, obojetných

13 hodin , 2 dnů , 2014

Web: http://www.staryskot.cz

Galerie fotek : http://www.qilip.cz/portfolio/stary-skot-ii-2014-larp/

Autor fotografií : Stanislav Čihák

Lord Michael Winterling byl jakožto poslední žijící dědic korunován králem již koncem roku 1856. Válka mezitím pokračuje… Mechanizované parostrojní jednotky Francie a Rakouska-Uherska postupují skrz Británii na sever. Britská armáda se udatně brání, přesto ustupuje a nepřítel získává další a další území. Londýn padl v září a na Nový rok 1857 Mocnosti zničily Birminghamské doky vzducholodí.

Rusové téhož roku zahajují masivní protiofenzivu za podpory kráčejících bitevníků. Východní Evropa je v plamenech. Británii se díky tomu podařilo zastavit postup jednotek Mocností, jejichž část byla převelena na východ.

Nyní je na linii Liverpoolu země nikoho, a svádí se zde boj o každou píď povrchu. To však nezabránilo Britské smetánce, aby si žila na vysoké noze. Svůj úkryt našli v panství Mysthill, je obklopeno skotskými pahorky a je těžké ho najít. Zde žije Král, jeho nejbližší rádci, Lordi a Lady celého Britského Impéria.

Starý Skot je steampunkový LARP, který pořádá spolek bezva chlapíků – Crash, Eddie, Vojín a nová posila Krys z Orkistanu.
Letošní Starý Skot se odehrál na dvou místech. V pátek na Chvalském zámku, kde proběhl herní ples a v sobotu ve skautském areálu v Lomu. 

9.5

14 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
TiriusJan Staněk 06.03.2015

Dlouho jsem si tuhle záležitost nechával rozležet, než jsem se odhodlal napsat nějaký komentář. Zaprvé, byl to dobrý LARP. Dokonce velmi dobrý, když si člověk dosadí do rovnice jeho cenu a věk tvůrců. Přesto si myslím, že číselné hodnocení tady na databázi trochu zkresluje a je dáno tím, že to byl specifický LARP pro specifické lidi. Ale jak už jsem řekl, ve svém žánru se jednalo o takřka dokonalou záležitost.

Hra byla rozdělená do dvou velmi různých částí - páteční večer a celá sobota. Nenudil jsem se ani během jedné, ale ta první mi přišla výrazně lepší. Nejen fascinující kulisou chvalského zámku, ale hlavně mnohem výraznějším hraním jednotlivých postav. V druhé části pak převládly intriky a politické diskuze, kterými jsem se nechal unést a dost jsem změnil chování svojí postavy od italského lehkovážného floutka k šedé eminenci britského dvora (tady bych měl poděkovat hlavně Bětce a Alešovi jako skvělým proti- a spoluhráčům, stejně tak jako spoustě dalším). Nápad s mapou byl skvělý a lord Casterley by měl dostat cenu "Nejroztomilejší generál v dějinách LARPu", protože to se prostě jinak popsat nedá. :-) Konec nebyl špatný, ale vynechal bych příště závěrečku "máme-nerfky-tak-si-zastřílíme".

U mě dobrý, zůstávám u tři měsíce starého hodnocení 9/10 (aby tam zůstala motivace být příště ještě lepší)

0
LaranyaAlžběta Šemrová 30.11.2014

Ze všech sil jsem se dokopala na hru dorazit, neb mě zmáhala lenora, a nelitovala jsem! Za celou dobu jsem ani jednou nevypadla z role, všechny interakce jsem si užila a bylo mi vážně líto, když byl oznámen konec hry. Vydržela bych to mnohem déle!
Velké plus byly rozhodně lokace, moct hrát poker v salónku na zámku je prostě epika sama. Bavilo mě intrikovat, příjemně mě šokoval fakt, že moje služka je ve skutečnosti parobot, potěšila mě i herní svatba. 
Jediné, co mi bylo líto, byl fakt, že Osmané a Mexičané nebyli více problémoví u jednání, aby s nimi byla větší legrace...
Ale za mně palec nahoru!

 

0
AryaAnna Vrkoslavová 26.11.2014

Třemi slovy naprosto skvělá akce. :) Páteční večer byl fakt maximálně užitý. Ples na zámku: kdo sakra kdy mohl hrát na zámku? Naprosto skvělá atmosféra i v sobotu se všemi těmi zápletkami a divadýlky. Všichni měli uplně ůžasné kostýmy a hráli své role opravdu dobře. Moje poděkování patří hlavně ORGteamu za trpělivost a snahu. Mají také můj obdiv za sepsání tolika rolí a to do nejmenších detailů. Vymýšleli si postavy které měli v příběhu charakterů jen minimální roli, ale hodně toho vysvětlovali ze života postav samotných. A ještě musím poznamenat, že se mi doopravdy líbila poznámka ke společenské obuvi na plese. To mi hned bylo jasné, kdo to psal. :D Také děkuji bestiáři za zaskočení všech možných rolí a hráli tak aby se postavy nenudily. Moc vám doporučuji Starého skota. Neuvěřitelně zábavná a inspirativní akce.

0
InspekthorDamián Koch 24.11.2014

Hlavní myšlenka, která mi připadne na mysl je „Všestranně dobře připravené“. Samozřejmě nějací pakoňové (samozřejmě z řad účastníků) nedorazili, ale hra byla i tak úžasně hratelná a kdyby se mi organizátoři nesvěřili, ani bych si těch chybějících postav nevšiml. Jinak velice pozitivní byla také atmosféra - zaprvé samotná myšlenka plesu je geniální, vůbec - hrát na zámku?! Oh gosh, to je tak skvělý! A druhý den už se tak intrikařilo, že jsem se opravdu musel řídit myšlenkou Don't trust anyone. Celý den se něco dělo, a má postava měla tolik cílů, že jsem neměl žádnou volnou chvíli (což je super). Nesmírně si cením příběhů postav, vymakaného baru, roleplaye ostatních hráčů (a organizátorů :-D [omg, Vojíne, mně se fakt chtělo zvracet, když jsem si domýšlel, co ti udělali při tom výslechu :-D ]) a celkově všeho. Jediná připomínka, kterou bych asi měl, je ke služebným - přišlo mi, že se nemůžou bavit stejně jako my (ale to je jen můj názor, nevím, jak to cítili oni).
Jste skvělí, zbožňuju vás. 10/10

0
RennAlžběta Brodská 23.11.2014

Na hru jsem se těšila a očekávala jsem hodně. Už když mi přišla historie postavy, tak jsem byla nadšená. A potom, co jsem dorazila na zámek už jsem byla naprosto unešená. Atmosféra byla skvělá, všichni měli úžasné kostýmy a rozhodně bylo stále, co hrát. Opravdu mě potěšilo, že téměř všichni tam RPili jako o život, takže se nakonec z jednoduchých cílů postav stalo složité pletichaření. Bestiář má také mojí úctu, i když ta kvanta rolí jsem jim vůbec nezáviděla.... přesto to zvládli na jedničku. Takže za mě určitě 10/10.... předčilo to mé očekávání, které nebylo zrovna nízké.