Stoka

13 hráčů, 7 mužů, 6 žen, obojetných

42 hodin , dnů , 2010

Web: http://stoka.larp.sk/

Stoka je larp. High epic fantasy larp. High epic fantasy larp o hľadaní, ceste a cieli. A vlastne aj o hľadaní cesty k cieľu. No to si jednoducho nemôžete nechať ujsť!

Svet sa rozpadol a bohovia zostúpili. Osud celého univerza spočíva iba v rukách vybraných jednotlivcov. Títo hrdinovia sa odhodlali nájsť to, čo ako jediné môže zaručiť spásu celého sveta. Stoku. Staň sa jedným z nich!

První uvedení v podobě 42hodinového outdoor sandboxu se uskutečnilo 3.-5. července 2010 na loukách u Domaniži. Hra byla po té přepracována do komorní verze, uvedené na Festivalu otrlého hráče (2016), kde získala cenu za nejhorší česko-slovenský komorní larp.

Podle slov samotných organizátorů: "Z pohľadu nás, organizátorov, Stoka dopadla celkom dobre, keďže podľa spoločnej reflexie po hre si snáď všetci hráči uvedomili myšlienky a názory, ktoré sme chceli skrz hru predať. Konkrétne a predovšetkým, no nie jedine, išlo o kritiku týchto prístupov k hraniu a tvorbe súčasného larpu: socializácia mimo role počas hracej doby; princíp "ten, kto chce, sa zabaví" a s tým súvisiace ospravedlňovanie absencie deja a nezakomponovaných postáv; chabý game design ako taký (neurčená téma hry, nešpecifikované hráčske preferencie, etc.)."

3.0

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RomanaRomana Pištěková 06.12.2016

Byla jsem zvěromág. A byla jsem hloubavá. A to byla jediná dvě slova, se kterými jsem měla odehrát celou hru. Great. Tak jsem si tak řekla, co bych jako hloubavý zvěromág měla řešit. Vymymslela jsem si hluboké dilema, zda je lepší být zvířetem, nebo člověkem. S tím jsem vydržela asi tak deset minut, kdy jsem se skřetotrpaslíkem obešla všechna polostvoření a zeptala se jich na názor. Pak byla už jen tma a prázdno. A úděsná věčnost (asi hodinu a čtvrt) trvající muka herní nicoty. A pak jsme si sedli do kolečka a dokola vzývali "Jsi stoka, jsi stoka, jsi stoka..." A potom nic nestalo.Půlka stvoření rezignovala, sedla si do kouta, nebo se snažila aspoň trochu před party vyspat. A pak si někdo na(ne)štěstí rozbil hlavu a všechno skončilo.

0
JitkaJitka Novotná 06.12.2016

Hráno na festivalu otrého hráče.

Naprosto nechápu proč má larp tak nízké ohodnocení. Za mé to byl rozhodně kvalitní larp.

(POZOR SPOILER)

Hrála jsem vodníka a ten jako takový celou dobu věděl kde stoka je, jeho hra byla o drobných

interakcích z velmi protivnímy jiními postavami, než všem došlo že to jedině on může celou hru

zachrátit a prohlásili ho za stoku.

Dávám 7/10 jen proto že to Duli nezastavil v době kdy vodník ten larp vyhrál.  

0
LiškaAnna Müllerová 05.12.2016

Jednou jsem jako malá posolila slimáka. Někdo mi řekl, že ho to rozpustí, a to se mi zdálo naprosto nereálné, tak jsem to zkusila. Litovala jsem okamžitě. Sůl se začala prožírat rovnou skrz a slimák se hroutil sám do sebe ve snaze uchránit své útroby. S hrůzou jsem prchla, abych tu příšernou věc, kterou jsem zavinila, neviděla. Představuju si, že podobné emoce dohnaly do úkrytu Duliho, když orgoval tohle.

0
MeriJozef Denk 04.12.2016

Hráno v rámci Festivalu otrlého hráče

Myslel jsem si, že nic horšího než Byl jednou jeden strom si nikdy nezahraju, Slovensko a Duli byli ale o krok napřed (pozadu ?).
Ale na druhou stranu jsem si střihnul postavu Ctulhu-kyborga, a jaký jiný larp vám tohle umožní ? Aha ?!

0
ČikiPetr Kuběnský 04.12.2016

Subjektivně za šest. Objektivně za deset! ;)

0
LischaiPavel Gotthard 04.12.2016

(Hráno v rámci Festivalu otrlého hráče, což je jediné místo, kde má tahle hra co dělat)

Stoka je původně statement slovenských tvůrců, kteří se chtěli ohradit proti bezobsažnosti klasikých larpových světů a mistrně tedy vysoustružili tohle nic, kombinované s potupným stříháním netexu. Larp tady není - jen zima, tma a politbyro.

Viděl jsem pyšné larpové veterány, kteří věřili, že s lety dramatických larpů budou schopni vykřesat zápletku kdekoli, a po dvaceti minutách seděli s hlavou v klíně koutě. Po dvou hodinách, které se jevily jako věčnost, se v hráčích vzedmula jakási neznámá síla a vyrobili cosi jako gradaci před vrcholem, kterou organizátor přešel větou: "Ještě hodinu."

Myslel jsem si, že každá hra může být zábava, když ji hrajete s kamarády. Už si to nemyslím.

Toto je doslova a bez sebemenší stopy ironie nejhorší larp, jaký jsem kdy hrál a myslím, že by -- podobně jako skandinávský Gang rape -- neměla být Stoka nikdy hrána, a dál by měla v našich myslích žít jen jako obludný koncept, který je příliš hrozivý na to, aby byl skutečně realizován.

(kliknul bych s chutí jedničku, ale hra byla záměrně napsána strašná, takže mi to připadne takové nějaké nepřístojné)