Stranger

5 hráčů, mužů, žen, 5 obojetných

4 hodin , dnů , 2018

Autoři: Berenika Berenika Součková

Skupiny: —

Amerika, temná léta studené války. Kolem místního městečka už půl roku mizí lidi. Těla se nikdy nenašla.

Konečně se podařilo dopadnout toho, který za to nejspíš všechno může. Cizák. Blábolil něco o tom, že už se to nebude opakovat a že se je snažil zastavit.

Teď ho držíte v policejní cele a sešli jste se, abyste tomu celému přišli na kloub. Šerif zdrcený vlastní ztrátou, vládní agent s nejasnými úmysly, samozvaný místní odborník na nevysvětlitelné jevy a mladičký policista s temnou minulostí.

Larp je zaměřený především na interakce mezi postavami a jejich tajemství. Spíše než detektivní přístup čekejte hutnou atmosféru a dilemata jednotlivých postav. Inspiruje se seriály jako Stranger Things nebo Akta X.

6.8

6 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MeiGabriela Hammerová 07.04.2019

29.3.2019, Sam

Hodnotím jakožto v komorních larpech nezkušený hráč a nemám moc s čím porovnávat. Larp mě bavil, ze své postavy jsem měla docela obavy, ale nakonec mi fakt sedla. Zajímavý příběh, fajn atmosféra, asi jsem měla i štěstí a seldi mi ostatní hráči jak podávali své postavy. Jediné co bych totiž vytkla je právě to, že některé postavy jsou hodně dělané tak, že kdyby je hrál špatný hráč, zničilo by to snadno celou hru.

0
KatŠtěpán Cenek 03.04.2019

29.3.2019
HrajuLarpy
Agent Smith

LARP byl podivný, ale tím správným způsobem, který podle názvu i anotace být měl. 

Uvádění bylo trochu zdlouhavé, ale dávám to za vinu hráči, který přišel o dost později. Postavy mi přišli dostatečně odlišné na to, aby každá mohla zaujmout, rozdělování postav tak u nás bylo poměrně rychlé. Postava byla pro mě mírně podivně napsána, zejména když první dva odstavce byli podobné, ale psané jiným způsobem. Nicméně bylo tam vše potřebné - historie, vztahy, postoje, vše dokonce na jedné A4 .Poté jen rychlý rozhovor s orgy o postavě a šup do hry. 

Hra se ani nepotřebovala rozjíždět, všichni hráči rovnou začali hrát. Vidím ale, že pokud by nevhodný hráč dostal roli, která by mu neseděla, mohlo by to rozbít určitým způsobem hru. Naštěstí se to u nás nestalo, všichni hráči interagovali s každým a nenastal žádný problém.

Co se týče mechanik, byla zde mechanika tmy. Ta mi naprosto nesedla, přišla mi mírně rušivá, nastala tma a všichni čekali až skončí aby se mohli dozvědět nějaké tajné info. Co mi naopak sedlo byla mechanika hovorů, kdy jsme si mohli volat s osobami z venku. Bylo to skvělé a užitečné zpestření, rozhodně se toho nebojte využívat.

A co se závěru týče, pecka. 

Stranger mě bavil. Pár rizik jsem na akci našel, ale možná je to jen má paranoia, než skutečné hrozby ohrožující akci. Za sebe tedy mohu jen doporučit.

0
AyaDaniela 25.07.2018

Gamecon 2018, agentka Smith


Asi to není úplně špatný larp, jen podle mého jsme si špatně vybrali role. Není to špatný larp, má docela zajimavý nápad, tohle téma mě v baví...Ale holt to nevyšlo podle mých představ.

0
WolfusLaco Rešovský 24.07.2018

Hral som na GameCone 2018, spoluhraci boli super, atmosfera super, postavy a pribeh zaujimave... Nenapada ma, co by sa dalo zlepsit. Diky!