Střepy Abeiru: Krkavčí citadela

40 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

0 hodin , 4 dnů , 2013

Web: http://krkavcicitadela.larpard.cz/

Druhý díl fantasy larpu v přírodě, který se odehrává v původním světě Dungeons and Dragons. Celá hra se zakládala na silných stránkách, které DnD nabízí: klasická high fantasy, epika, cesty hrdinství, výzvy a dobrodružství. Nesnažila se o nějaké překvapivé žánrové obměny ani nemířila k patosu a frašce. Organizátoři se snažili rozvinout to dobré, co fantasy nabízí, bez velkého sklouzávání k ohraným stereotypům.

Hra se odehrávala na území bývalé Krkavčí citadely. Ve válečné zóně plné gnollů, zhentarijských žoldáků, netherilských démonů a dalších skupin. Právě sem zamířili dobrodruzi z Baldurovy Brány, aby velmi brzy pochopili, že zde půjde o něco mnohem většího než jen o prohledávání ruin a sbírání prastarých artefaktů. Na pozadí epického příběhu plného boje, intrik a magie byl ovšem prostor i pro osobní a skupinové příběhy a pro staré dobré prohledávání rozsáhlého území. Hra se odehrála ve vojenském prostoru Ralsko v polovině srpna.

8.8

33 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
Aiman FasilNikola Balaš 30.11.2013

Střepů jsem se účastnil úplně náhodou. Jednou se na FB stránce larp.cz objevila výzva, že organizátoři shánějí cizí postavy a bestiář. Protože jsem nebyl delší dobu na žádném larpu, tak jsem si řekl, že vyrazím. Na hře mě lákal žánr, zasazení do světa D&D a taky skutečnost, že cépéčka nemusela platit účastnický poplatek. Na základě zkušenosti z jiného larpu jsem se ale obával, že dělat cépéčko bude nuda a otrava, že nás orgové budou honit po herním poli a že nebudeme mít čas ani na odpočinek.


Hra mě však velmi potěšila. Černé scénáře se nenaplnily a ze hry jsem nakonec odjížděl s úplně skvělým pocitem. Byl jsem rád, že jsem si kromě nouplísáků mohl zahrát skvělé postavy nekromanta, ducha, žoldnéře na noční výpravě nebo polovinu slavného dua Jim&Jack.


Nakonec ve stručnosti shrnu plusy:
+ organizace a příprava hry s různými vychytávkami (např. ambientní hudba v jeskyních)
+ skvělá komunikace s organizátory
+ relativně volný režim bestiáře
+ lidé v bestiáři
+ zodpovědnost a vyspělost hráčů...a minusy:
- za mě žádné


Jako CP dávám 10/10

0
ZuzanaZuzana Karasová 05.09.2013

Velmi propracovaná hra. Vše, co jsem chtěla, jsem od hry dostala. Za mě to bylo akční, epické, dramatické, děj nijak nezadrhával a postava byla přirozeně hratelná. Hra byla tak akorát dlouhá, na tak akorát velkém uzemí, s tak akorát počtem hráčů :-).
Dostali jsme k postavě citát a píseň a po hře spoustu super fotek.
Za mě jednoznačně 10/10.

0
PatrikPatrik Krupička 26.08.2013

Ačkoliv Newman tvrdil, že další díl bude jen, když na databázi bude hodnocení 100%, tak stejně doufám, že další díl bude, rád bych si zahrál a tentokrát od začátku.

Hra mi přišla propracovaná už od chvíle, kdy mi přišla postava a bylo poznat, že organizátoři to všechno nějak pospojovali a při tom zohlednili to, co si hráč přál ve hře zažít. Kulisy byly pěkné (když tam byla jeskyně, tak tam opravdu byla jeskyně a žádný provázky) a ve hře se objevovalo co nejmenší možná virtualita. A po herním jídle nám dokonce i hospodská myla nádobí! Navíc bylo vidět, že i hráči se poctivě připravili a většina kostýmů byla opravdu nadprůměrná. To vše hodnotím velmi pozitivně!

Ale! Byl jsem členem skupiny, která se do hry dostala až předposlední herní den večer a bylo to dost znát. Moje postava moc nezapadla už mezi ostatní stmelené postavy, což výrazně brzdilo možnost dostat se do nějakých již běžících linek. Naše skupina měla teoreticky být posilou místním obyvatelům. Jenomže naši pomoc vlastně nikdo nepotřeboval. Takže ten jeden, dva osobní úkoly, které jsem tam měl mi i na tu zkrácenou dobu prostě nevystačily. Takže většina mé hry se sestávala z toho, že jsem chodil za šéfem po lese a dělal mu bodyguarda, což by vlastně ani nebylo tak zlé, kdyby v tom lese číhalo nějaké nebezpečí, což nečíhalo. Za celou hru jsem byl v boji třikrát, z čehož jedno byla závěrečka, což jsem od epické hrdinské fantasy čekal trochu víc...
Nápad na skupinu, která přijde do hry až v průběhu mi přišel jako dobrý nápad, protože to může přinést nové zápletky a nebo tak něco. V mém případě bohužel nepřineslo.

Na hru jsem se dost těšil, takže doufám, že příště se mi podaří se s organizátory lépe dohodnout na postavě a herní náplni. Bude-li další díl, rozhodně se plánuju účastnit, protože lidi kolem (co jsem alespoň pozoroval) se bavili náramně.
Za mě 5/10.

0
MakyMarkéta Kouřilová 19.08.2013

Dnes jsem si všimla jaký nápis nese placka "unique epic cinematic" a přesně takové to bylo. Měla jsem postavu, kterou jsem si z velké části vymyslela sama a organizátoři jí dodali třetí rozměr. Byla jsem součástí opravdu epické skupiny dobrodruhů, kterou jsem hrozně moc nechtěla zklamat. Bavilo mě prohledávání území, které bylo tak akorát veliké, aby to nebyla otrava a místa kam se chodilo často byla snadno dosažitelná. Délka hry byla tak akorát a být to kratší nestihla bych...no spousta věcí. Jen možná trochu škoda, že nebyl jasnější pres z toho, že se blíží Netherilská armáda, že jde na nás mi došlo až velmi těsně před tím než se objevila. Zkrátka, bylo to úžasné a tak nějak se stále nemůžu úplně vzpamatovat z čehož jsem dost překvapená.

0
LoudaJiří Rosol 18.08.2013

Velmi povedená hra, která předčila moje očekávání co do herní náplně a toho jak zabavit člověka na vícedenní akci. Líbilo se mi, že organizátoři dokázali vzít draft postavy který jsem sepsal a přetvořit ho v plnohodnotnou roli naplněnou zápletkami, a to i když to tak nejprve vlastně nevypadalo. Líbil se mi high-fantasy setting který řada lidí zná a jelikož byl založen na již existujícím loru a fluffu, takže svět měl nějakou vnitřní logiku a byl rozpoznatelný. Líbila se mi lokace, i když byla herní plocha možná až příliš veliká a akce se nevyhnula se klasickému nešvaru venkovních vícedenních larpů, kdy poměrně veliká část herní doby byla strávena chozením po loukách a lesích spojeným s hledáním čehokoliv. Chápu že to k tomu tak nějak patří, přesto jsem rád že jsem nebyl nucen trávit čas hledáním malých modrých kamínků jako jiní. Organizátoři byli ochotní a dostupní, CP povětšinou v pohodě a neobtěžující, spoluhráči super. Co se týče mínusů tak byla hra dle mého názoru zbytečně dlouhá a klidně mohla být zkrácena o den a více zhuštěna. Nějaké rekvizity a masky byly spíše směšné než efektní. Pak nějaké drobné kiksy v kuchyni a to bude asi tak vše. Celkově velmi příjemná akce, nezanechala ve mně ale žádný hluboký zážitek nebo přetrvávající dojem, který by mě vedl blíže k absolutnímu hodnocení.