Svět po Pádu 5: Cesta tam a zase zpátky

6 hráčů, 4 mužů, 2 žen, 0 obojetných

0 hodin , 0 dnů , 2011

Web: http://svetpopadu.blogspot.cz/

Autoři: Petrius Petr Turoň

Skupiny: —

Pátý díl Světa po Pádu zase poněkud vybočuje ze standardu. Jde o ryzí družinovku, kdy skupina hráčů prochází předem připraveným terénem a překonává různé nástrahy, vyhybá se nepřátelům a jedná s cizími postavami. Oproti běžným družinovkám v sobě ale nese i různé postupy obšlehnuté z komorních larpů. Hráči rozplétají různé příběhy a řeší i vnitřní spory.

Hra je zasazená do ranných dob "Světa po Pádu" - post apokalyptické vize budoucnosti. Znalci mohou najít odkazy na jiné již proběhlé díly. Hra se odehrává v Praze, zabere jednu noc a není kostýmově náročná.

7.8

12 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LoudaJiří Rosol 13.09.2014

Týhle hry jsem se účastnil prvně jako CP a teprve následně jako hráč, tedy opačně než většina. Myslel jsem tedy ,že z toho nebudu mít kdejaký zážitek a proto jsem si vybral postavu Průvodce který je zodpovědný za vedení skupinky a průchod náročným tereném. A bylo to super. Extrémně vyčerpávající, ale ponořil jsem se do toho zcela a celou dobu jsem uvažoval jak, kudy a co nejlépe projít, čemu se vyhnout a jak co zařídit. Doporučuju všem kdo se nebojí kráčet půl hodiny min po kolena potokem.

0
RezielTomáš Lukačko 26.06.2014

Hra je hodně povedená kombinace postapokalyptického larpu s prvky dramatu a noční bojovky. Je to cesta známých i neznámých souputníků neznámou nebezpečnou postapokalyptickou krajinou, při které se otevírají jak rány z minulosti, tak problémy současnosti. Jako velký klad hodnotím skvěle promyšlené scény, náročnost cesty, kterou ale zvládne projít opravdu každý a mnohé dějové zvraty.
Pro mě to byla opravdu dobrá kombinace, která si zaslouží pochvalu. Na druhou stranu je první část hry poněkud předvídatelná, o to více si ale může hráč užít noční pochod vybydlenou krajinou a užívat si temnou atmosféru.

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 03.04.2014

Svět po pádu je náročným larpem. V poměrně drsném prostředí, kdy procházíte vším možným (a pokud máte štěstí a 160 cm jako já, tak skončíte jednak po stehna v rybníku, jednak zády v bažině :D) se střetáváte s několika situacemi a několika postavami, které zamotávají celým dějem. Hra je velmi pěkná, organizátorsky skvěle zvládnuto. Předherních informací je opravdu hodně, takže do děje se dá krásně vklouznout během několika málo minut. Nečekejte obrovský bleed nebo ultramega příběh... Pokud však máte rádi vyzkoušení si toho, co jste schopni zvládnout s jednoduchým dějem a lehkým wtf koncem, je  to to pravé pro vás... 

0
PyverrnJan Peterka 24.01.2013

Jsem také ze skupinky, která si prošla betatestem. Násleně jsem ještě jednou šel za průvodce. Co k tomuto LARPu říci. Bolavé nohy, radioaktivita, déšť, mokro v botech. Jak již zde psali další, LARP je o náročnějším terénu. Není to nic nezvládnutelného, já to prošel po zloměnině nohy, ale procházka po poli to také není. Osobně se mi LARP líbil. Užil jsem si tu noční cestu, kdy jsem neustále naslouchal kde se co šustne. Měl jsem rád kapání vody i cinkání větviček o svou přilbu. Mnoho zápletky jsem si tam neužil, ale ta cesta... díky

0
HaraldPetr Kamínek 12.01.2013

Svět prošel apokalypsou, přežívají jen malé skupiny a gangy, vztahy mezi lidmi degradovaly na úroveň divokého západu. A v tomto světě se skupina postav musí dostat přes nepřátelské území z Kladna do Prahy a v cestě ji stojí dobře vyzbrojený a nebezpečný gang Železničářů.
I přes umístění v noční divoké přírodě se jedná o komorní LARP, kde předpřipravené postavy mají možnost společně dosáhnout cíle a přitom si odehrát své vlastní příběhy. Důležitým herním prvkem je i  středně náročný terén, kterým musí postavy projít ne úplně krátkou cestu. Dobrým zakončením je po hře povídání u ohně v prostředí post-apokalyptického sídla Železničářů. Hru jsem si hodně užil jako postava a příjemné bylo i hraní NPC, na které jsem se rád nechal zlákat při dalším běhu.

0
GordhartRoman Čech 01.01.2013

Hrál jsem betatest a měl možnost pozorovat další dva běhy jako CP. Pro mě osobně hrozně fajn hra, která obsahuje přesně to, co je v popisu. Pro otřelejšího hráče sice neobsahuje tolik příběhových překvapení, ale která hra dnes ano, že?
Za mě 8/10

0
ZevlaZevla Zevla 28.12.2012

Hrála jsem betatest (a potom jako CP), takže nebudu číslovat. Hra mě ale dost bavila, byla napínavá, trochu akční a bylo tam pár silných osobních věcí k probírání (tady asi dost závisí na konkrétních hráčích, protože je to docela malá skupinka, a nám to vyšlo podle mě dost dobře). Jo a jak říká Nerion, cépéčkování je taky fajn!

0
NerionOndřej Janovský 25.12.2012

Měl jsme možnost se účastnit i jako hráč i jako CP. Vzhledem k možnému dalšímu opakování hry v budoucnu bohužel nemohu prozradit největší vychytávky. Přestože se jedná o záležitost na jednu noc v dosahu pražské MHD, bez potřeby nějak zvlášť se dopředu připravovat nebo shánět náročné vybavení, atmosféra je hutná, prostředí správně drsné a postapokalyptické (a v případě ošklivého počasí obzvlášť), emoce opravdové a strach o život ještě opravdovější! Ideální pro hráče, kteří žádné postapo předtím nehráli a nechtějí si to jet zkoušet někam do Ralska. Dobrá je také možnost zúčastnit je jako některé CP, což znamená zejména strávit večer s kamarády u ohně a občas vyděsit k smrti nějakého toho hráče :-)